Anasayfa » En İyi VPN'ler » Zenmate VPN

Zenmate VPN

.

zenmate vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

%100 kayıt tutmama politikası

74’ten fazla ülkede 3600 sunucu

Sınırsız cihaz desteği

DNS Sızıntı Koruması ve Kill Switch özelliği

9,7

EN İYİ

$69,99

$1,51’dan

başlayan fiyatlarla

Zenmate VPN, 2013 yılından bu yana hizmet veren ABD merkezli vpn servisleri arasında yer almaktadır. ZenMate VPN ABD merkezli olması nedeniyle kimi kullanıcıların aklında ilk olarak “Zenmate güvenli mi?” sorusu yer alsa da bu konuya ilerleyen başlıklarda açıklık getireceğimden şüpheniz olmasın.

ZenMate vpn servisleri arasında önemli bir yere sahiptir çünkü bir vpn eklentisi olmasının yanı sıra birçok ayrıcalıklı özelliği de beraberinde sunmaktadır. Sunduğu hizmete karşılık da fiyat/performans olarak sayılabilecek paketleri bulunmaktadır.

⭐ Puan 9.7
🍿 Platformlara erişimNetflix, Youtube
💰 Fiyat$1,51’dan başlayan fiyatlarla
🖥️ Sunucu & Konum74 ülkede 3600+ sunucu
👍 Çoklu cihaz desteği Var
🚀 Kill SwitchVar

Peki Zenmate VPN güvenli mi? Evet, 256 bit AES şifreleme, Kill Switch, DNS sızıntı koruması, sınırsız cihaz desteği ve %100 kayıt tutmama politikası ile bir VPN uygulaması/eklentisinden beklediğiniz verimi tam olarak sunmakta. En çok merak edilen konulardan biri olan ZenMate log tutuyor mu sorusuna da bu şekilde cevap vermiş olduk.

Peki ZenMate VPN özellikleri neler? Gelin Zenmate inceleme yazımda firmanın sunduğu ayrıcalıklı özellikleri detaylıca inceleyelim.

Zenmate Nasıl Bir VPN?

Zenmate VPN 256 bit AES şifreleme %100 kayıt tutmama politikası ile güvenilir vpn arayanlar için ilk seçenekler arasında yer alıyor. ABD merkezli olmasına rağmen kullanıcı verilerinin gizliliği konusunda oldukça şeffaf ve net bir politika izlediğini söyleyebilirim çünkü sıfır günlük veri tutma gibi bir özellikleri var. Yani kullanıcı verilerini tutmuyorlar bu nedenle de tutulan verilen depolanması ve üçüncü taraflar ile paylaşılması ilkesine maruz kalmadan bu durumu çözmüş oluyorlar.

ZenmateVPN Nasıl?

Bana kalırsa Zenmate VPN sektörde aynı özellikleri sunan en iyi vpnler arasından ekonomikliği ile ayrılarak listenin ilk sıralarına oturuyor. Çünkü bu kadar özelliği aylık $1,99’dan başlayan fiyatlarla sunması ve buna ek olarak ara ara yaptığı özel kampanyalar kullanıcıları firmada tutan avantajlardan.

En iyi ve en hızlı vpn hizmetleri arasında yer alan Zenmate başka ne gibi özellikler sunuyor, tek tek inceleyelim.

Hızlı VPN Bağlantısı: Zenmate VPN kullanıcılara sorunsuz ve hızlı bir hizmet sunuyor. Hepimizin bildiği üzere vpn kullanımı direkt bir internet ağı kullanımına göre daha yavaş bir ağdır. Çünkü siz bir sunucu seçersiniz ve en yakındaki konuma bağlanarak sanki oradaymış gibi gözükebilirsiniz.  

Ağa dolaylı yoldan ve farklı bir konumdan bağlandığınız için de VPN kullanmak interneti biraz yavaşlatır. Bu sorunun çözümü de tercih ettiğiniz vpn servisinin çokça konumda çokça sunucuya sahip olmasıdır. Zenmate 30+ konumda 3600+ sunucu ile en hızlı vpn uygulamaları arasında yer almaktadır.

Kill Switch: Öldürme anahtarı olarak da bildiğimiz bu özellik vpn önerileri arasından birini tercih ederken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biridir.

Kill Switch özelliği sunan VPN hizmetleri, bağlantınızda kopma olduğu takdirde yanlışlıkla normal ağda gizliliğinizi tehlikeye atmanızı engellemek için direkt olarak bağlantınızı keser. Böylelikle VPN bağlantınız koptuğunda herhangi bir işlem gerçekleştirmemiş olursunuz ve kullanıcı verilerinizin de tehlikeye girme ihtimali yoktur.

Sınırsız Cihaz Desteği: Zenmate VPN kullananlar sınırsız cihaz desteği sayesinde tek bir pakede ücret ödeyip onlarca cihazda bu vpn hizmetinden faydalanabilirler. Bu nedenle hem bütçe dostu hem de eş zamanlı olarak sorunsuz çalışan Zenmate vpn kullanıcıları günden güne artmakta.

%100 Kayıt Tutmama Politikası: Zenmate VPN %100 kayıt tutmama politikası gözeten en güvenilir vpn hizmetleri arasında yer almaktadır. 2013 yılından bu yana ekonomik ve güvenilirliklerini vurgulamak adına bir vizyon oluşturmayı hedeflemiş ve kullanıcılara da bunu şeffaf bir şekilde sunmuştur.

Ekonomik Paketler: Zenmate VPN, sektörde bu kadar çok özellik sunmasına rağmen bu fiyatları veren nadir vpn sağlayıcıları arasında yer almaktadır. Kullanışlı ara yüzü, bütçe dostu paketleri ve hızlı bir ağ sunması nedeniyle tercih sebebi olmaktadır.

Zenmate Hangi Ülkenin?

Zenmate VPN, ABD merkezli bir şirket tarafından işletilmektedir. Bu şirketin merkezi Delaware‘de bulunmaktadır. Fakat Zenmate VPN programı tüm dünyada kullanılabilir. Dünyanın en iyi vpn programları arasında yer alan Zenmate güvenli ve hızlı bir vpn seçeneğidir.

Veri Kullanımı

Zenmate VPN, kullanıcılara herhangi bir veri sınırlaması koymaz. Eş zamanlı olarak sınırsız cihaz desteği sayesinde dilediğiniz kadar cihazda Zenmate ile güvenilir bir internet deneyimi elde edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra günlük kota koyma gibi bir sınırlama da söz konusu olmadığı için aylık olarak paket ödemesini yapar ve dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Zenmate VPN Ücretsiz Mi?

Zenmate VPN hizmetlerini hem ücretsiz hem de ücretli sürümler ile sunmaktadır. Ücretsiz sürüm, ücretli sürüme göre sınırlamalar ve kısıtlamalar içermektedir. Kullanıcılar, daha fazla gizlilik, güvenlik ve özellik ihtiyacı duyduklarında veya ücretsiz sürümün sınırlamalarını kaldırmak istediklerinde ücretli sürüme yükseltebilirler. Ücretli sürümü ise yalnızca $1,51 ödeyerek kullanılabilmektedir.

Kullanıcı Deneyimi & Ara yüzü

Zenmate kullanıcı deneyimi ve ara yüzü bakımından kolay ve kullanışlı olmasıyla tam puan alıyor. Android ve IOS için neredeyse aynı ara yüze sahip olan bu vpn uygulaması, cihazınıza uygun app mağazası üzerinden indirilebilmektedir.

Uygulama OpenVPN, WireGuard desteklemesinin yanı sıra oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Ana ekranda düğme görünümünde bir alandan VPN açıp kapatabilirsiniz. VPN’i açtığınızda otomatik konum alarak size en yakın ve en hızlı sunucuya bağlanacaktır.

Web sürümünde biraz daha farklı görünümlerle karşılaşılsa da Zenmate VPN kullanımı bakımından çok rahat bir deneyim sunuyor. Chrome veya Opera gibi tarayıcılara VPN uzantısı olarak ekleyebilir ve sorunsuz şekilde Zenmate’i kullanabilirsiniz.

Uzantılar ücretsiz VPN hizmeti olarak sunulduğu için yalnızca 4-5 sunucu imkanı ile sınırlandırılmıştır. Ücretli veya ücretsiz tüm sürümlerde sunulan ekstra gizlilik özelliği ve kötü amaçlı yazılımlardan koruma imkanı bulunmaktadır. Bu özellik varsayılan olarak devredışıdır o nedenle vpni kurduktan sonra ayarlardan bu özelliği aktifleştirmeniz gerekmektedir.

Sunucu & Konum

Zenmate dünyada 80 farklı konumda 3600+ sunucuya sahiptir. Sunucu sayısı ve ne kadar fazla konuma sahip olduğu VPN’lerin hızını belirleyen en önemli faktörlerdir. Fakat sunucu sayısı ile doğru orantılı olarak kullanıcı sayısı da vpn hızını etkiler.

Örneğin 3600 sunucusu olan Zenmate’in 2 milyon kullanıcısı var ve başka bir firmanın da 3600 sunucu, 3 milyon kullanıcısı var. Bu durumda daha az kişiye sahip olan Zenmate VPN diğer firmaya göre daha hızlı olacaktır. Tıpkı bir modeme 5 kişi veya 10 kişi bağlandığınızda meydana gelen yavaşlama gibi düşünebilirsiniz.

Zenmate en hızlı vpnler arasında yer alabilecek kadar çok konuma ve sunucuya sahip. Fakat günden güne kullanıcı sayısı da arttığı için kimi zaman yavaş bağlantı gibi sorunlar ile karşılaşılabilmektedir.

Cihazlar

Zenmate Android, IOS, MAC ve Windows olmak üzere tüm cihazlarda kullanabileceğiniz bir sağlayıcı. Zenmate kullanmak için vpn uzantısı olarak eklemek isterseniz Chrome, Opera veya Firefox’ta ücretsiz hizmet alabiliyorsunuz.

Zenmate hangi cihazları destekliyor?

Android

IOS

MAC

Windows

Mobil cihazlarda Zenmate indirmek veya bilgisayarınıza vpn kurulumu yapmak isterseniz de sizin için sunulan bütçe dostu paketlerden birini tercih edebiliyorsunuz. Sektör ortalamasının altında bir fiyatlandırmaya sahip olan Zenmate VPN, sunduğu ekstra özellikler ile her cihazda işinizi görecektir.

ZenMate VPN Güvenli Mi?

Zenmate VPN 256 bit AES şifreleme, Kill Switch ve DNS Sızdırma Önleyici özelliklerini sunan en güvenli vpn programları arasında yer almaktadır. Kill Switch özelliği sayesinde kullanıcılara ek bir güvenlik katmanı sağlar. Ayrıca Zenmate VPN, kullanıcıların günlük tarayıcı verilerini kaydetmez, bu da kullanıcıların gizliliğini koruma açısından oldukça önemlidir. %100 kayıt tutmama politikası sayesinde de Zenmate log tutmuyor şeklinde bir çıkarım yapılabilmektedir.

Elbette Zenmate güvenilir mi diye bakarken daha birçok konuyu da araştırdım. Bunlardan en önemlisi öncelikle VPN Zenmate kullanıcıları tarafından sevilen bir program. Arayüzü sade ve kullanımı kolay. Bu da internete girerken vpn açmaya üşenmeden kolayca vpn ile giriş yapabilmenize yardımcı oluyor.

Sınırsız cihaz desteği sayesinde Zenmate ne kadar olursa olsun, her ay yalnızca 1 kere ödeme yaparak dilediğiniz kadar cihazda kullanabilirsiniz. Sektördeki çoğu firmanın 5 cihaza desteklediğini düşünürsek Zenmate bu konuda oldukça cömert davranmış diyebiliriz. Üstelik onlarca cihazda kullanabileceğiniz bu hizmete yalnızca $1,51 ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Zenmate VPN Kurulumu Nasıl?

Zenmate vpn kurulumu nasıl diye merak edenler için bu başlık altında detaylıca açıklayacağım. Mobil veya tablet için normal app indirir gibi Zenmate’i cihazınıza indirebiliyorsunuz. Yıllık ve aylık paketleri bulunuyor, yıllık paketler her zaman çok daha ekonomik olduğu için en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Chrome veya başka bir tarayıcıya vpn eklentisi olarak eklemek istiyorsanız da ilgili tarayıcının web mağazasına giderek Zenmate’i aratıp, yükle demeniz yeterli. Tarayıcınızın uzantılar kısmına eklenecektir. İşte Zenmate vpn kurulumu yapmak bu kadar kolay.

Bildiğiniz üzere her cihaz için vpn kullanımı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kurulum yaparken tablet veya mobil cihazlar için Zenmate vpn kurulumu nasıl diye bakıp öyle yapmalısınız.

Zenmate Chrome Eklentisi Nasıl Kurulur?

Zenmate VPN, Google Chrome tarayıcısı için ücretsiz vpn eklentisi olarak sunulmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek Zenmate VPN eklentisini Chrome tarayıcınıza ekleyebilirsiniz:

 1. Chrome tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna Chrome web mağazası yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Chrome Web Mağazası’na gitmek için Eklentiler sekmesine tıklayın.
 3. Zenmate VPN eklentisini aramak için arama kutusuna Zenmate VPN yazın ve arama butonuna tıklayın.
 4. Zenmate VPN eklentisini bulun ve Ekle butonuna tıklayın.
 5. Eklenti eklenirken bir pencere açılacaktır, eklentiye izin vermek için Eklentiyi Ekle düğmesine tıklayın.
 6. Eklenti eklendikten sonra, Zenmate VPN simgesi tarayıcınızın adres çubuğunda görünecektir. Tarayıcınızda güvenli ve anonim gezinti yapmak için, Zenmate VPN eklentisini açmanız yeterlidir.

Zenmate VPN‘nin ücretsiz sürümü, sınırlı özellikler sunmaktadır. Eğer daha fazla özellikler istiyorsanız ücretli sürümünü yalnızca $1,51 ile kullanabilir ve tüm kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Destek & Müşteri Hizmetleri

Zenmate müşteri desteği bakımından oldukça güzel bir hizmet sunmaktadır. Canlı destek imkanı da bulunan Zenmate VPN’de bir sorun yaşadığınız takdirde direkt müşteri hizmetlerine ulaşabiliyorsunuz.

Çevrimiçi bilgilerin olduğu bir bölüm ve SSS ile kullanıcılara donanımlı ve açıklayıcı bir yaklaşım sergilemekte. Çoğu VPN sağlayıcısı canlı destekten ziyade e-mail ile iletişimi tercih etmektedir. Bu nedenle Zenmate VPN diğer firmalardan bir adım önde.

Ben Zenmate’i 8 aydır kullanıyorum. Yaşadığım ping sorunu nedeniyle müşteri hizmetleriyle iletişime geçmiştim ve oldukça çözüm odaklı yaklaştıklarını söyleyebilirim.

Eğer ayrıntılı ve çok teknik bir konuda bilgi almak isterseniz Canlı Destek sizi e-mail ile iletişime yönlendirmektedir. Böylelikle uzman ekip tarafından biraz daha bekleyerek daha kapsamlı cevaplara da ulaşabilirsiniz.

Zenmate Ne İşe Yarar?

Zenmate VPN, internet kullanıcılarının internette güvenli ve anonim olarak gezinti yapmasını sağlamak için tasarlanmış bir vpn programıdır. Bu program, kullanıcıların internet trafiğini şifreleyerek gerçek IP adreslerini gizler. Bununla birlikte de internette güvenli ve gizli gezinti yapmasını sağlamış olur. Bu sayede kullanıcılar, erişim engeli olan web sitelerine erişebilir, özel verilerinin çalınmasını önleyebilir ve internetteki gizliliğini koruyabilir.

Zenmate VPN özellikle ülkelerde internet erişiminin kısıtlandığı durumlarda kullanıcılar için oldukça başarılıdır. Örneğin bazı ülkelerde sosyal medya, haber siteleri, VPN kullanarak erişilemeyen web siteleri veya uygulamalar yasaklanmış olabilir. Zenmate VPN ile bu yasaklı sitelere girmek ve internette özgürce gezinmek mümkündür.

Ayrıca Zenmate VPN kullanıcıların özel verilerini koruma bakımından en güvenli vpn eklentileri arasında da yer almaktadır.

Örneğin, internette veri toplama amaçlı çerezler kullanıldığında veya ücretsiz Wi-Fi ağları kullanıldığında, kişisel verileriniz çalınabilir. Fakat Zenmate VPN ile şifrelenmiş bir bağlantı kullanarak bu verilerin çalınmasını engelleyebilirsiniz.

Son olarak Zenmate VPN kullanarak, yurt dışındaki dijital platformlara veya hizmetlere de erişebilirsiniz.Örneğin yurt dışındaki bazı TV kanalları veya farklı ülkelerin Netflix yayınları sadece o ülkedeki kullanıcılar için erişime açık olabilir. Ancak Zenmate VPN kullanarak fiziki konumunuz yurt dışındaymış gibi görünebilir ve tüm içeriklere erişebilirsiniz.

Özetle ZenMate; erişim engeli olan web sitelerine sorunsuzca girebilmenizi sağlayan, ekonomik fiyatlandırmaları ile gizliliğinizi korumaya yarar. En iyi vpnler arasında önemli bir yeri bulunan Zenmate VPN, farklı ülkelerdeki Netflix ve Youtube içeriklerine de bakabilmenize olanak tanır.

Zenmate log tutmama özelliği sayesinde vpn açık olduğu sürece yaptığınız hiçbir aramayı ve kullanıcı etkinliğini kaydetmez. Zaten vpn kullanım amacı da; gizlilik ve engelsiz erişim olduğu için Zenmate VPN‘in bu özellikleri tam anlamıyla karşıladığı söylenebilir.

ZenMate VPN Ne Kadar?

Zenmate VPN sınırlı özelliklere sahip ücretsiz sürüm ve daha fazla özelliğe sahip 3 farklı fiyatlandırma pakedi sunmaktadır. Zenmate VPN’nin ücretli sürümü aylık, altı aylık veya yıllık olarak satın alınabilir. Ne kadar uzun süreli paketler alınırsa aylık maliyet o kadar düşmektedir. En düşük $1,51 ödeyerek güvenli ve hızlı bir vpn pakedi satın alabiliyoruz. Zenmate ücretsiz sürüm ve ücretli plan fiyatları için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fiyatlandırma ve Paketler

Zenmate VPN en ucuz vpn hizmetleri arasında yer alır. Bütçe dostu planları diğer firmalara nazaran birçok ayrıcalık sunmasıyla bilinmekte. Yalnızca VPN hizmeti olarak değil kötü amaçlı yazılımlardan da korunma garantisi vermektedir. Böylelikle internet deneyiminizi hem daha gizli hem de daha güvenilir hale getirmiş olursunuz.

Zenmate VPN Paketleri şu şekilde;

1 AYLIK

$10,99 / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

1 YILLIK

$4,49 / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

3 YILLIK

$1,51 / aylık

+3 Ay Hediye

Çoğu vpn hizmetinde olduğu gibi Zenmate de uzun vadeli planlarda yok fiyatına paketler sunmaktadır. Bu nedenle de çoğu kullanıcı neredeyse $1 ile hizmet alabilme imkanı için uzun vadeli paketleri tercih eder.

*Zenmate vpn en uygun vpn önerileri arasında yer almaktadır.

Zenmate VPN Nasıl Silinir?

Zenmate VPN’i kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Bilgisayarınızda Zenmate VPN programını açın.
 2. Ayarlar sekmesine gidin ve hesabınızdan çıkış yapın.
 3. Windows işletim sistemi kullanıyorsanız, Başlat menüsünden Programlar ve Özellikler seçin ve Zenmate VPN’i silin.
 4. Mac işletim sistemi kullanıyorsanız, Zenmate VPN uygulamasını masaüstünüzden sürükleyin ve silin.

ZenMate Yorumlar Ne Yönde?

Zenmate kullanıcı yorumları nasıl diye bakıldığında Kill Switch, DNS sızıntı koruması, kötü amaçlı yazılım koruması, webde ücretsiz eklenti imkanı ve daha birçok özellik ile kullanıcıların ödediği ücretin karşılığını kat kat alabildiğini söyleyebiliriz. Üstelik rakip firmalarda çoğu plan bu fiyatların çok daha üzerinde sunulmakta.

Tüm bunlara ek olarak Zenmate yorumları da firmanın sektörde iyi bir yere sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Bütçe dostu paketlerin %100 kayıt tutmama politikası ile birleştiği bu VPN hizmeti gün geçtikçe müşteri kitlesini de büyütmekte.

ZenMate şikayet var mı diye baktığımda ise kullananların genellikle aldığı hizmetten memnun olduğu ve ekonomik fiyatlandırma nedeniyle de firmayı tercih ettiği görülmekte. Tabi tüm bunlara ek olarak Zenmate hakkında sektörde en beğenilen vpn hizmetlerinden biri olduğu söylenmekte. Ben de Kill Switch özelliği ve 3600 sunucu imkanı sunması ile hem ping sorunu yaşamadığım hem de uygun fiyatlı olduğu için bu vpn’i tercih ediyorum.

Genel Görüş

Zenmate VPN hizmeti bu fiyatlara alabileceğiniz en güvenilir ve işlevsel VPN servislerinden biridir. Kendim de uzun zamandır hem iş yerimde hem evimde birçok farklı cihazda Zenmate VPN kullanıyorum. Ara sıra yaşanan yavaşlık ve ping sorunları dışında Zenmate VPN yüksek hizmet kalitesine sahip firmalardan biri.

Zenmate VPN Artıları ve Eksileri Neler?

Zenmate VPN Artıları

 • En ekonomik paket seçenekleri
 • Kill Switch özelliği mevcut
 • DNS Sızıntı Koruması mevcut
 • Kötü amaçlı yazılım koruması var
 • Sınırsız cihaz desteği
 • %100 kayıt tutmama politikası

Zenmate VPN Eksileri

 • Canlı destek bulunmuyor
 • Ücretsiz app veya paket seçeneği bulunmuyor

Şimdi sizler de uzun vadeli planlardan yararlanarak yalnızca $1,51 ile internette özgür olmaya başlayabilirsiniz!

mete enginsoy

Leave a Comment