Anasayfa » Blog » Yasaklı Sitelere Giriş İçin En İyi VPN Hangisi?

Yasaklı Sitelere Giriş İçin En İyi VPN Hangisi?

Dünyanın neresinde yaşadığın önemli olmaksızın erişim engeli olan yasaklı siteler veya kısıtlanmış internet ile karşılaşacaksınızdır. Peki yasaklı sitelere giriş için ne yapmanız gerekir?

VPN yazılımları 1990 yıllında geliştirilse de kullanımı 2010 yılından itibaren giderek artmaya başladı.  2020 yılında ise 85 ülkede yaklaşık 277 milyon kişi bir VPN hizmetinden yararlandı. Bunun birçok nedeni var. Özellikle devletler tarafından sosyal medya erişim engeli getirilmiş yasaklı sitelere giriş yapmak için kullanılan programlarda, en güvenilirini bulmak giderek zorlaştı.

Yasaklı sitelere giriş yapmak istediğinizde panik yapmayın. Engellenen sitelere giriş yapmak ve çevirim içi ortamlarda anonim kalmak için yapmanız gereken şey çok sabit: En iyi VPN hizmetlerinden birini kullanmak.

Daha fazla bilgi edinmek ve bu işin en güvenli şeklini öğrenmek için yazımı okumaya devam edin.

Erişim Engeli Nedir?

Belli başlı sitelere erişim engeli; BTK kararı ile İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından uygulanan kısıtlamalara ve yasaklamalara denir. Herhangi bir tarayıcı üzerinden VPN kullanmadan bir sosyal medya platformuna giriş yapamıyorsanız, sosyal medya erişim engeli ile karşı karşıyasınız demektir.

Kimi zaman direkt olarak sosyal medya platformlarına erişim yasağı getirilirken kimi zaman ise bant genişliği daraltılarak kullanımın yavaşlatılması hedeflenmektedir. Bu tarz internet erişim engeli veya sansürü gibi kararlar sonrasında kullanıcıların ne yazık ki VPN programı olmadan bu sosyal medya platformlarına erişebilmeleri mümkün değildir. Bu nedenle erişim engeli ne zaman kalkacak diye beklemenize gerek kalmadan dilediğiniz sosyal medya platformuna giriş yapabileceğiniz bir yöntem ile sizlere geldim.

Sosyal Medya Erişim Engeli Nasıl Kaldırılır?

Sosyal medya erişim engeli Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu(BTK) kararı ile uygulanır. Bu nedenle de resmi kurumlar sosyal medya yasağı veya bant kısıtlaması kararını kaldırmadığı sürece vpn programları olmadan yasaklı sitelere giriş yapamazsınız. Twitter erişim engeli, Instagram erişim engeli veya Youtube erişim yasağı gibi durumlarda en güvenli vpnler arasından birini telefonunuza indirerek dilediğiniz web sitesine kolayca erişebilirsiniz.

Erişim engeli olan sitelere giriş için hızlı ve güvenli vpnler arasından birini seçmelisiniz. Ücretsiz vpn programlarının çoğu kullanıcı verilerini üçüncü taraflar ile paylaşırlar. Zaten ücretsiz olmalarının nedeni de budur. Eğer yasaklı sitelere girmek veya sosyal medya erişim engeli gibi sansürlerden kurtulmak istiyorsanız ayda 5.99TL gibi bir ödeme ile Avast VPN kullanabilirsiniz. Üstelik çoklu cihaz desteği sayesinde aynı anda birçok farklı cihazda da kullanıma izin vermektedir.

Neden Bazı Sitelerde Erişim Engeli Var?

İnternet, ufkunuzu genişletmenizi ve binlerce web sitesine erişmenizi sağlarken, sandığınız kadar özgür bir mecra değildir.Şöyle ki, birçok site yasaklanmış, kısıtlanmış veya engellenmiştir. Bunun birçok nedeni vardır.

Site erişim engeli nedenler:

Coğrafi kısıtlamalar

Sansür yasağı

İş,okul kuralları

Yasaklı sitelere giriş yapma yöntemlerini derinlemesine anlatmadan önce, bu engellemelerin ardındaki sebeplerden bahsedelim.

1. Coğrafi Kısıtlamalar

En tipik engellenen site türü, coğrafi kısıtlamaları olan sitedir.  Yani bu durum, belirli bir web sitesinin ülkenizde hizmetinin olmadığı ve başka bir ülke veya ülke grubundan erişilebileceği anlamına gelir. Örneğin yakın bir zamanda karşılaştığımız Ekşi Sözlük erişim engeli de Türkiye için geçerlidir. Bu nedenle vpn programları sayesinde IP adresinizi değiştirerek Ekşi Sözlük engeli ve kısıtlamasından sıyrılabilirsiniz.

Yalnızca ABD’de çalışan Hulu, Hindistan’da çalışan Hotstar ve Birleşik Krallık’ta çalışan BBC iPlayer’da durum böyledir. Bu nedeni, telif hakkı sözleşmeler ile ilgilidir.

Bunun yaygın bir örneği Netflix’tir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak farklı içerik programı sunar. Her içerik her ülke için açık olmayabilir. Belki de daha kaliteli içeriklere erişimiz olmadığından Netflix’ten tat almamaya başlayabilirsiniz.

Özet olarak netflix şimdilik yasaklı site olmasa da bazı içerikleri Türkiye’de gösterilmeyebiliyor. Bunu aşmanın en kolay yolu ise bir VPN kullanmaktır. VPN, IP adresinizin değişmesine ve sanal bir konum belirlemenize olanak tanır. Böylece coğrafi kısıtlamaları ortadan kaldırmanız çocuk oyuncağına dönüşür.

2. Sansür Yasağı

Çin, Rusya, İran, Türkiye veya BAE’de yaşayan biriyseniz, internet sansürüne çok fazla maruz kalmışsınızdır. Özellikle son dönemlerde hükümetler ifade ve erişim özgürlüğü konusunda sıkı yaptırımlar ve engellemeler uygulayabiliyor.

İnterneti kontrol etme girişiminde, yetkililer belirli web sitelerini ve platformları engelleyerek ülkenizde erişim engelli site olarak belirleyebiliyor. Çin’i örnek olarak alalım.

Bu ülkede, Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’nın uyguladığı sansür nedeniyle hiçbir sosyal medya sitesine veya YouTube videolarının erişemezsiniz.

Bu güvenlik duvarı, engellenen web sitelerinin engellemesini kaldırmanıza ve yasal olarak çevrimiçi özgürlüğün keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan birçok VPN hizmeti vardır. Bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa en iyi vpn hizmetleri yazıma göz atmanızı tavsiye ederim.

3. İş/Okul Kuralları

Genellikle okulda veya iş yerlerinde yasaklı sitelere giriş yapmanız gereken durumlar olabiliyor. Fakat kötüye kullanımı engellemek adına okullarda ve iş yerlerinde bazı erişim engelleri getirilmesi oldukça normaldir.

Okulda veya iş yerlerinde, üretkenliği artırmak ve ağ üzerindeki yükü azaltmak amacıyla genellikle Facebook, Instagram, Twitter ve hatta YouTube gibi sitelere erişimi engelleyebilir.

Bu hareketi bir dereceye kadar destekliyorum, ancak çoğu zaman okul ve işle ilgili yararlı içerikleri YouTube’da ve hatta Facebook’ta bulabilirsiniz.

Okulda veya işte engellenen bir sitenin engellemesini kaldırmak için yine bir VPN ile IP’nizi değiştirebilir ve siteye sorunsuz bir şekilde erişebilirsiniz. VPNler; şifreleme yöntemi ile trafiğinizin okul veya iş yeri güvenlik duvarı tarafından okunamaz hale gelmesine neden olur.

Yasaklı Sitelere Giriş İçin En İyi VPN Programı Hangisi?

Çeşitli sebeplerden dolayı web sitesi veya sosyal medya erişim engeli söz konusu olduğunda vpn programları kullanarak dilediğiniz web sitesine girmeye devam edebilirsiniz. Güvenli bir VPN uygulaması, ağ kayıtlarında varlığınıza dair hiçbir iz bırakmayan uçtan uca şifreli tüneller kullandığı için erişim engeli bulunan yasaklı sitelere giriş yapmanın da en güvenli yöntemidir. Böylelikle Instagram erişim engeli ne zaman kalkar, Tiktok erişim engeli mi var, Twitter erişim engeli mi geldi gibi sorularla uğraşmanıza da gerek kalmaz.

Yasaklı sitelere giriş için VPN kullanmak istiyorsanız, güvenilir bir VPN programını cihazınıza indirmeniz ve kurmanız gerekir. VPN nasıl kurulur yazımda nasıl yapılacağını anlatmıştım.

Birçok VPN uygulaması sunucu ağ kopmaları nedeniyle ani veri sızıntısını önlemek için Kill Switch özelliği sunmaktadır. Farklı bir coğrafyadan bağlantı yapmanız durumunda yerel erişim engellerine takılmadan güvenle yasaklı sitelere giriş yapabilir ya da erişim engeli olan uygulamaları kullanabilirsiniz.

Kimileri Tor Browser kullanarak yasaklı sitelere giriş sağlasa da yüksek güvenilirlik için bir vpn uygulaması kullanmanızda fayda var. Çünkü Tor gibi yazılımlar denetlenmediği için siber saldırılara daha açık ve kontrolsüz bir alandır.

 Sizin için erişim engellerini ortadan kaldıracak ve yasaklı sitelere giriş yapabileceğiniz en iyi, en güvenli ve en ucuz vpnleri derledim. Aşağıdaki listeyi imceleyebilir, size en uygun olan VPN uygulamasını Web Sitesine Git butonundan indirebilirsiniz.

1. Zenmate VPN

1.

zenmate vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

%100 kayıt tutmama politikası

74’ten fazla ülkede 3600 sunucu

Sınırsız cihaz desteği

DNS Sızıntı Koruması ve Kill Switch özelliği

9.7

EN İYİ

$69,99

$2,30’dan

başlayan fiyatlarla

%100 kayıt tutmama politikası garantisi veren Zenmate, 74’ten fazla ülkede 3600’den fazla sunucuya sahip. Zenmate bir VPN uygulaması olmasının yanı sıra Chrome eklentisi olarak da kullanabiliyorsunuz. Üstelik bu özellik tamamen ücretsiz. Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında birinci sırada yer alan ZenMate VPN’i özelliklerini Zenmate VPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

Zenmate VPN Özellikleri

Hızlı Bağlantı; Zenmate VPN 3600’den fazla sunucuya sahip olmasıyla en hızlı vpn hizmetleri arasında yer alıyor.

Kill Switch; Kill Switch özelliği ile olası bir bağlantı kopukluğunda otomatik olarak interneti de keser.

DNS sızıntı koruması; bu özellikte tıpkı Kill Switch özelliği gibi verilerinizin sızmasına engel olur.

Sınırsız Cihaz Desteği; ZenMate VPN’i dilediğiniz kadar cihazdan erişim sağlayabilirsiniz.

%100 Kayıt Tutmama Politikası; ZenMate VPN’de hiç bir şekilde verileriniz kayıt altına alınmaz.

Zenmate VPN, 10 yıllık sektör deneyimine rağmen en ekonomik fiyatları sunan vpn hizmetlerinden biridir.

2. SurfShark VPN

2.

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

95 ülkede birçok farklı sunucu

Sınırsız cihaz desteği

Android’de GPS koruması

CleanWeb Reklam Engelleyici

9.5

EN İYİ

$85,99

$1,51’dan

başlayan fiyatlarla

SurfShark VPN ile çevrimiçi anonimliği korumada en iyi vpn hizmetlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 95 ülkede birçok farklı sunucuya sahip. VPN sağlayıcı olmasının yanı sıra bir de yerel reklem engelleyici ve çoklu cihaz desteği de sunuyor. Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında ikinci sırada yer alan Shurfshark VPN’in özelliklerini Shurfshark VPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

SurfShark VPN Özellikleri

Kayıt Tutmama Politikası; SurfShark VPN bu konudaki tutumlarını resmi web sitelerinde de şeffaf bir şekilde belirtmektedir.

Kill Switch; herhangi bir bağlantı sıkıntısı yaşandığında gizliliğinizin tehlikeye düşmemesi için internet bağlantısını otomatik olarak keser.

Gizli DNS ve Sızma Koruması; sızma koruması sayesinde DNS sızıntısı yaşanmasını engeller.

Camouflage Mode; her zaman gizli kalabileceğiniz özel bir moddur.

Sınırsız Cihaz Desteği; VPN hizmeti birçok cihazda kullanmanız gereken hizmetler arasında.

Reklam Engelleyici; CleanWeb adı ile bilinen reklam engelleyici hizmeti sayesinde internette reklamsız ve güvenilir bir deneyim elde edebilirsiniz.

SurfShark, en güvenilir VPN seçenekleri arasında yer almaktadır.

3. Nord VPN

3.

nordvpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

59 ülkede 5500+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

9.3

EN İYİ

€45,99

€3,49’dan

başlayan fiyatlarla

NordVPN, 256 bit AES şifrelemesi kullanır. Bu, ‘askeri düzeyde şifreleme’ yöntemidir. NordVPN, 59 ülkede 5500+ sunucuya sahiptir. Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında birinci sırada yer alan NordVPN özelliklerini NordVPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

NordVPN Özellikleri

VPN Şifreleme Özeliği; Üçüncü taraflarca görüntülenemeyecek veya kötüye kullanılamayacak şekilde çevrimiçi verilerinizi karıştırmaya yarayan bir özelliktir.

Hızlı VPN; 59 ülkede 5500’den fazla sunucuya sahiptir. NordLynx protokolü ile daha hızlı internet erişimi sağlar.

Kayıt Tutmama Politikası; Sıkı kayıt tutmama politikası ile hizmet verir böylelikle internette anonim bir deneyim elde edebilirsiniz.

Çoklu Cihaz Desteği; 6 farklı cihaza kadar kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Kill Switch Özelliği; Bu özellik çoğu VPN sağlayıcısının sunduğu önemli bir özelliktir. İşleyiş olarak; VPN’de herhangi bir kopma olursa ağınızın da otomatik olarak kopmasını sağlayan bir araçtır. Böylelikte verilerinizin ifşa edilmesini önler.

7/24 Canlı Destek;  Bu özellik sayesinde dilediğiniz zaman diliminde anlık olarak müşteri desteği hizmeti alabilirsiniz.

Sektörün öncü VPN hizmetlerinden biri olan NordVPN, aynı zamanda en hızlı VPN hizmetleri arasında da yer almaktadır.

4. Avast VPN

4

avast vpn

7 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

35 ülkede 700+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Parola sızıntı denetleyicisi

Kill Switch özelliği

9.0

EN İYİ

$59,69

5,99 TL’den

başlayan fiyatlarla

Avast SecureLine VPN, antivrüs yazılımından dolayı çok fazla bilinen vpn sağlayıcılarında birisidir. Avast VPN 35 ülkede 700+ sunucuya ile dünyanın en geniş vpn ağlarında birine sahiptir. Ayrıca askeri düzeyde şifreleme ve OpenVPn tünel protokoli ile en güvenli VPN programlarında birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında birinci sırada yer alan Avast SecureLine VPN özelliklerini Avast SecureLine VPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

Avast VPN Özellikleri

Parola Sızıntı Denetleyicisi; E-postanızın güvenliğinin ihlal şüphe duyuyorsanız, Avast SecureLine VPN’in parola sızıntısı denetleyicisini kullanabilirsiniz.

Kill Switch; Olası bir veri sızıntısına karşın internetinizi kesen bir özelliktir.

Kayıt Tutmama Politikası; Avast SecureLine VPN, kayıt tutmama politikası ile en güvenilir vpn hizmetleri arasında yer alıyor.

Avast VPN; Parola Sızıntı Denetleyicisi sunan ayrıcalıklı VPN hizmetlerinden biridir.

5. IPVanish VPN

5.

ipvanish

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

75+ bölgede birçok farklı sunucu

7/24 canlı destek

Doğrulanmış kayıt tutmama politikası

Gelişmiş şifreleme özelliği

8.9

HARİKA

$59,99

$3,99’dan

başlayan fiyatlarla

IPVanish , 2012 yılında Mudhook Media Inc. tarafından Orlando, Florida’da kurulan bir siber güvenlik sirketidir. IP Vanish VPN “Her yerde en güvenli bağlantılara ve en rekabetçi fiyatlandırmaya” sahip en hızlı VPN hizmetleri arasında yer alıyor.

Ücretsiz VPN hizmeti de sunan ip vanish vpn ücretli sürümünde en iyileri arasında yer alıyor diyebiliriz. Özellikle 75 ülkede 2000 ayrı sunucuya sahip olduğu ve kullanıcıların 40.000’den fazla IP seçeneğine sahip olması internette üst düzey anonimliğe sahip olmanızı sağlıyor. IPVanish, ABD devlet kurumları tarafından kullanılan aynı düzeyde veri güvenliği olan güçlü AES 256 bit şifreleme standardını kullanır.

IPVanish’in protokolleri hem (PPTP gibi) zayıf şifreleme protokollerini hem de OpenVPN veya IKEv2 ile üst düzey şifrelemeyi desteklemektedir. Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında yer alan IPVanish VPN özelliklerini, IPVanish VPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

IPVanish Özellikleri

Gelişmiş Şifreleme Özelliği;  IPVanish VPN kullananlar bu özellik sayesinde veri gizliliği konusunda sorun yaşamazlar. 

Sınırsız Bant Genişliği; Veri aktarım sınırı yoktur. Dilediğiniz kadar internette vakit geçirebilirsiniz.

Doğrulanmış Kayıt Tutmama Politikası; Kayıt tutmama politikası verilerinizin, internet geçmişinizin veya diğer bilgilerinizin saklanmadığını ifade eder.

Gelişmiş şifreleme özelliği ve özel IP adresleri ile gizliliğinizi sağlayan en iyi VPN hizmetleri arasındadır.

6. Atlas VPN

6.

atlas vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

Kayıt tutmama politikası

SafeSwap ve SafeBrowse ile ekstra gizlilik imkanı

Sınırsız cihaz desteği

17 farklı ülkede 570+ sunucu

8.8

HARİKA

$85,99

$2,30’dan

başlayan fiyatlarla

Atlas VPN ABD’de faaliyet gösteren siber güvenlik hizmeti veren şirketlerden biridir. 2020 yılından bu yana bir vpn hizmeti sunuyor olsa da global anlamda oldukça büyük referanslara sahiptir. The New York Times, Techradar ve Forbes yalnızca bunlardan bazılarıdır.

Atlas VPN AES 256 şifreleme yöntemini kullanarak askeri düzeyde güvenlik sağlar. Buna ek olarak yeni nesil güvenlik protokolleri ile kullanıcılara sunduğu hizmetin güvenilirliği konusunda daima geliştirmeler yapmaktadır. Bu açıdan en güvenli VPN programları arasında yer alıyor diyebiliriz.

Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında yer alan Atlas VPN özelliklerini, Atlas VPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

Atlas VPN Özellikleri

Sınırsız Cihaz Desteği; Atlas VPN sınırsız cihazda eş zamanlı olarak bağlantı imkanı sunuyor. Bu sayede aynı anda hem telefonunuzdan hem başka bir cihazda aynı anda VPN kullanabilirsiniz.

Yerleşik Reklam Engelleyici; Atlas VPN, VPN hizmetine ek olarak tüm müşterilerine Yerleşik Reklam Engelleyici hizmeti de sunuyor. Böylelikle müşteriler VPN pakedi aldığında aynı zamanda Reklam Engelleyici de almış oluyorlar. Hem reklamsız hem engelsiz bir internet hizmetinin bedeli ise aylık yalnızca $1,99.

SafeBrowse; Güvenlik seçeneklerinden biri olan bu SafeBrowse ile kullanıcılar kötü amaçlı yazılımlardan korunabilir. Kötü amaçlı yazılımların engellendiği isteğe bağlı bir güvenlik önlemi olan SafeBrowse kullanıcılara ekstra gizlilik sunar. Böylelikle size sıkıntı yaratacak bir siteye girdiğinizde Atlas VPN Safe Browse özelliği buna izin vermeyerek siteye girişinizi engelleyecektir.

Atlas VPN, kötü amaçlı yazılımlardan da koruyan SafeBrowse özelliği sunmaktadır.

7. Kaspersky VPN

7.

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

24 ülkede 300+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

8.7

HARİKA

45,95TL

33,49 TL’dan

başlayan fiyatlarla

Kaspersky Lab, 1997 yılında kurulmuş olan bir bilgisayar ve siber güvenlik şirketidir. Uzun yıllardır bu sektörde ve Antivirüs alanında hepimizin aşina olduğu markalardan biri haline geldi. Firmanın dünya genelinde 400 milyonu aşkın kullanıcısı bulunmaktadır.

KasperskyVPN; sektödeki en güvenli ve en hızlı vpn programları arasında yer alır. Marka bilinirliğinin getirdiği bir sorumluluk ile hareket eden bu firmada ödemeleri de TL üzerinden yapabildiğiniz için oldukça ekonomik fiyatlandırmalar ile karşılaşıyorsunuz. Bu nedenle de erişim engeli olan sitelere giriş için en iyi vpnler listemde yer alıyor.

Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında yer alan Kaspersky VPN özelliklerini, Kaspersky VPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

Kaspersky VPN Özellikleri

Geniş Sunucu Ağı: Kaspersky VPN 24 farklı ülkede 300’ü aşkın sunucu sayısı ile en hızlı vpnler arasında yerini alıyor.

Kill Switch: Sızıntıyı engellemek için geliştirilmiş olan Kill Switch özelliği Kaspersky VPN’i en güvenli VPN hizmetlerinden birisi yapıyor.

Çoklu Cihaz Kullanımı: Kaspersky, eş zamanlı olarak 5 farklı cihazda kullanım imkanı sunmaktadır.

KasperskyVPN, sektör tecrübesi en uzun olan ve güvenilirlik konusunda tereddüte düşürmeyen vpn hizmetlerinden biridir.

8. Panda VPN

8.

panda vpn

7 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

80 ülkede 170+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Çoklu cihaz desteği

Anti Virüs özelliği

8.5

HARİKA

vpn ne işe yarar

91+ değerlendirme

$75,99

$2,49’dan

başlayan fiyatlarla

PandaVPN, 1990 yılında kurulan Panda Security’nin sunduğu VPN hizmetidir. Panda VPN hizmeti, kayıt tutmama politikası izlemektedir. Bu sayede güvenle internet ortamında güvenle zaman geçirebilirsiniz.

Panda VPN devasa bir güvenlik alt yapısına sahiptir. AES-256 ile askeri düzeyde bir şifreleme sistemi kullanır. Ayrıca OpenVPN tünel protokolü kullanır.

Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında yer alan PandaVPN özelliklerini, Panda VPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

Panda VPN Özellikleri

Kill Switch: Olası bir vpn bağlantısı kopuşunda interneti keserek verilerinizin sızmasını engeller. Bu özellik ücretsiz vpn sürümünde yoktur.

Torrent: Hemen hemen her sunucuda Torrent kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer P2P dosya paylaşım türlerini de destekler.

Sınırsız sunucu ve bant genişliği: 23 farklı ülkede bulunan sanal sunucuları daha esnek ve hızlı hizmet almanızı sağlar. Bu özelliği ile en iyi vpn uygulamaları arasında yer alır

7/24 teknik destek: Panda VPN çeşitli yollarla müşteri desteği sağlar. Canlı sohbet ile 7 gün 24 saat müşteri desteği alabilirsiniz.

Panda VPN, Trustpilot ve Google Play mağazasındaki kullanıcılardan çok yüksek puanı alıyor.

9. TurboVPN

9.

turbovpn güvenilir mi

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

Ücretsiz web eklentisi hizmeti

25 farklı ülkede +21.000 farklı sunucu

ISS Hız Yükseltme

Kişiye Özel IP Adresi

8.0

ÇOK İYİ

vpn ne işe yarar

87+ değerlendirme

$75,99

$4,17’dan

başlayan fiyatlarla

Turbo VPN Singapur merkezli ücretsiz vpn hizmetleri arasında yer almaktadır. Ücretsiz vpn sürümünün sektördeki diğer free vpn hizmetlerinden çok daha güvenli olduğunu söylemeliyim. Fakat ücretsiz vpnler kullanıcı verilerini kayıt altına alındığı ve gerektiğinde bu verilerin satılabildiği için ücretsizdir. Bu nedenle de eğer vpn ne işe yarar hususunda biraz bilgi sahibi olmanızda fayda olacaktır.

Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında yer alan TurboVPN özelliklerini, Turbo VPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

TurboVPN Özellikleri

ISS İnternet Hızı Yükseltme: VPN Turbo bu özelliği ile vpn kullanımında internet hızının yavaşlamasını engelliyor.

Kill Switch: vpn bağlantısı koptuğunda komple erişimlerine son vererek kimliklerinin açığa çıkmasını engelliyor.

Kişiye Özel IP Adresi: TurboVPN’in sunduğu kişiye özel IP adresi, yalnızca kendinize ait olacak bir IP adresini kullanabilmenize olanak sağlar.

Turbo VPN, hem ücretli hem ücretsiz sürümde ayrıcalıklı özellikler sunan güvenilir vpn hizmetleri arasındadır.

10. DotVPN

10.

dot vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

Kullanıcı dostu arayüz

30 ülkede 700+ sunucu

Android ve İOS destekler

Ekonomik fiyatlandırma

7.7

ÇOK İYİ

vpn ne işe yarar

134 değerlendirme

$60,49

$4,99’dan

başlayan fiyatlarla

Dot VPN, Smart Security tarafından geliştirilmiş bir VPN yazılımıdır. Merkezi Hong Kong’ta bulunan bu siber güvenlik şirketinin sunduğu DotVPN, en iyi vpnler arasında yer alıyor. Dot VPN, bir akıllı telefon uygulamasıdır. Android ve İOS işletim sistemine sahip akıllı telefonları desteklemektedir. Zaten özellikle mobilde kullanılmak üzere tasarlanmış bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Bunlara ek olarak da VPN tarayıcı eklentisi özelliği de bulunuyor. VPN eklentileri Opera VPN, Google Chrome VPN ve Firefox VPN tarayıcılarında kullanılıyor.

Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında yer alan DotVPN özelliklerini, DotVPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

Dot VPN Özellikleri

Akıllı telefonda kullanım: Android ve İOS işletim sistemini destekliyor.

Kill Switch özelliği: Kill Switch özelliği ile olası bağlantı sorunlarında interneti keserek veri sızıntısını engeller.

VPN eklenti özelliği: Opera VPN, Google Chrome VPN ve Firefox VPN eklentileri mevcuttur. Bu eklentiler VPN özelliği ile değil de daha çok proxy işleyişine sahiptir.

Dot VPN günlük kullanım için yeterli bir vpn hizmetidir.

11. ExpressVPN

11.

express vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

95 ülkede birçok farklı sunucu

Sınırsız cihaz desteği

Android’de GPS koruması

CleanWeb Reklam Engelleyici

7.5

ÇOK İYİ

$85,99

$6,67’dan

başlayan fiyatlarla

Express VPN çoğu cihazı desteklediği için kolayca erişim imkanı sunar. Mac, Windows, Android, iOS Linux ve çok daha fazlası ile sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Express VPN; Büyük markalar tarafından da tercih edilmektedir. Vox, BBC, Financial Times ve daha birçok finans ve teknoloji alanında faaliyet gösteren bu şirketler Express VPN’i kullanmaya başladı.

Kill Switch, DNS sızıntı koruması ve IP maskeleme imkanı da güvenilirlik konusunda bir VPN uygulamasının yapabileceği her şeyi yapıyor. Paket tutarları biraz yüksek olsa da yurt dışında en çok tercih edilen VPN programlarından birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Yasaklı sitelere giriş için en iyi VPNler arasında yer alan Express VPN özelliklerini, Express VPN İnceleme yazımdan okuyabilirsiniz.

Express VPN Özellikleri

Çoklu cihaz desteği (5 cihazda eş zamanlı kullanım): VPN kullanımı aynı anda birçok cihazda gerek duyulabilen bir hizmettir.

Kill Switch: VPN sunucunuzun bağlantısı kesildiği takdirde otomatik olarak bu özellik devreye girerek internet bağlantınızı otomatik olarak keser.

Sınırsız bant genişliği: Express VPN ise sınırsız bant genişliği sayesinde dilediğiniz kadar kullanabileceğiniz bir VPN hizmetidir.

Sık Sorulan Sorular

Erişim engeli olan site ya da yasaklı sitelere giriş için en iyi vpn uygulaması hangisidir ve bu uygulamaların özellikleri nelerdir konularında artık detaylı bilgilere sahipsiniz. Bu bölümde ise konu ile alakalı en sık sorulan ve merak edilen konuların kısa cevaplarını bulabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş İçin Program Gerekli Mi?

Erişim engeli olan yasaklı sitelere giriş yapmak için bir VPN programı kullanmanız gerekir. Bu yöntem en güvenli ve sağlıklısı olacaktır.

Bant Daraltma Nedir?

Bant genişliği kısıtlama veya bant daraltma; internete erişimin yavaşlatılması anlamına gelmektedir. Bu uygulama genellikle BTK tarafından alınarak İnternet Servis Sağlayıcıları aracılığıyla ile uygulanır. Sosyal medya bant daraltma sonucunda yavaşlayabilir. Bu durumlarda da tıpkı erişim engelinde olduğu gibi vpn programları kullanarak dilediğiniz siteye kısıtlamasız şekilde giriş yapabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş Yapmak için VPN Kullanmak Yasal Mı?

Evet, yasaldır. Örneğin VPN kullanarak torrent ile telif hakkıyla korunan dosyaları indirmek gibi herhangi bir yasa dışı faaliyet yapmadığınız sürece başınızı belaya sokmaz. Aynı zamanda okulunuzda veya iş yerinizde Instagram’ın engellemesini kaldırmanın veya yurt dışında Netflix’i ziyaret etmenin de yasal olarak bir sakıncası yoktur.

Bunu göz önünde bulundurarak, olumsuz sonuçlardan endişe duymadan istediğiniz engellenen bir web sitesinin engellemesini kaldırmak veya yasaklı sitelere giriş yapmak için VPN kullanabilirsiniz.

Proxy ile Yasaklı Siteler Giriş VPN’den Daha Mı İyi?

Kesinlikle hayır. Proxylerin şifrelemesi yoktur, güvenliği yetersizdir ve coğrafi kısıtlamalı sitelerle çalışmaz. Ayrıca, genellikle okullarda ve işyerlerinde proxy kullanımı yasaklanmıştır, bu nedenle birçoğu çalışmayacaktır.

mete enginsoy

Leave a Comment