Anasayfa » En İyi VPN'ler » VPN Gate

VPN Gate

.

vpngate

%100 ücretsiz deneyim

Dünya genelinde 7000+ sunucu imkanı

Çin’deki platformlara erişim

256 bit AES şifreleme

7,0

İYİ

%100 ücretsiz

VPN Gate, SoftEther’ın projelerinden biri olarak 2013 yılında hayata geçirilmiştir. Japonya’daki bir eyalet üniversitesinde ortaya atılan bu vpn hizmeti zamanla dünyanın birçok yerinden kullanıcı edinmiştir.

Peki VPN Gate nasıl? Ayrıcalıklı özellikleri neler? VPN  Gate, 7000+ sunucuya sahip bir vpn hizmetidir. Sektörde en çok sunucuya sahip olan VPN servislerinden biri olan VPN Gate; Asya, Singapur, Japonya, Moğolistan, Vietnam ve Endonezya olmak üzere daha önce pek rast gelmediğimiz konumlarda sunuculara sahiptir. Bu sayede de daha hızlı bir ağ sunması beklenir.

Fakat VPN Gate anlamadığım nedenlerle internet bağlantılarında büyük bir hız kaybına neden olmaktadır. Yaptığım çeşitli hız testleri de bunun kanıtları arasında.

O halde gelin VPN Gate inceleme yazımın ilk sorusu olan “VPN Gate Özellikleri” başlığı ile konumuza giriş yapalım.

VPN Gate Özellikleri Neler?

Her VPN hizmeti birbirinden farklı ayrıcalıklara sahiptir. Kimi hızlı bir ağ sunarken kimisi ise kullanıcı verileri konusunda oldukça katı bir politika izler. Pek VPN Gate ayrıcalıklı özellikleri neler?

Çin’deki platformlara erişim: Normalde çoğu VPN hizmeti Çin’deki engelleri aşamaz ve giriş yapmakta zorlanır. VPN Gate ise binlerce sunucusu sayesinde bunu yapabilen ender vpn hizmetlerinden biri. VPN Gate tamamıyla ücretsiz bir vpn servisidir. Bu nedenle de ücretsiz vpnler arasında hizmet gösterir.

256 bit AES Şifreleme: VPN Gate 256 bit AES şifreleme özelliği ile ücretsiz bir vpn uygulaması olmasına rağmen yüksek güvenilirliğe sahiptir. Birçok farklı protokolü destekler yalnızca PPTP protokolünü desteklemez.

Genel hatlarıyla özetleyecek olursak Gate VPN ne işe yarar sorusuna ücretsiz bir sürüm ile çevrimiçi gizliliğinizi sağlar diyebiliriz. O halde VPN Gate ve özelliklerinden detaylı olarak bahsedelim.

Verilerin Kullanımı

VPN Gate’in gizlilik politikası ne yazık ki kullanıcı verilerini üçüncü taraflara ilettiğine dair şaibeleri durumları içermektedir. Her ne kadar verileriniz 256 bit AES şifreleme ile şifrelense de VPN Gate yeteri kadar gizlilik sunamamakta.

Fakat burada VPN Gate güvenilir mi sorusuna cevap verirken benim asıl şaşırdığım nokta yalnızca kullanıcı verilerini değil IP adreslerini de sızıntılara karşı koruyamıyor olması. Bu nedenle VPN Gate ne yazık ki çevrimiçi gizlilik sağlayabilecek güvenilir bir vpn mi konusu biraz tartışmalı.

Kullanıcı Deneyimi & Arayüzü

VPN Gate şu anda yalnızca Windows için yerel bir uygulama ile desteklenmektedir. macOS, IOS ve Android gibi platformlar için farklı kılavuzlardan faydalanmanız gerekebilir.

VPN Gate arayüzü ne yazık ki 20 yıl önceki programlar gibi. Oldukça sade tasarımı ne yazık ki VPN Gate’in anlaşılabilirliğini yok ediyor. Üstelik VPN Gate, bir proje olduğu için olsa gerek vpn kurulumu en zor olan seçenekler arasında yer almakta. Arayüzü adeta bulmaca gibi denilebilir.

Bu konuda VPN Gate ne kullanıcılardan ne de benden geçer not alamadı.

Sunucu & Konumlar

VPN Gate dünyanın birçok yerinde 7000+ sunucusu ile hizmet veren kapsamlı bir vpn sağlayıcısıdır. Aslında bir üniversite projesi olarak hayata geçirilen VPN Gate, uzun yıllardır free vpn pakedi ile müşterilere hizmet vermektedir.

Elbette bedava vpn olduğu için kullanıcı verilerini toplama konusunda ne yazık ki beklediğimiz gibi değil. Çünkü VPN Gate’i kullandığınızda üçüncü taraflarla verilerin paylaşılmasını onaylamış oluyorsunuz.

Cihazlar

VPN Gate birçok cihazda kullanılabilen bir vpn servisidir. Windows, macOS, Android ve iOS cihazlarda eş zamanlı olarak da kullanılabilmektedir.

Windows

iOS

macOS

Android

Cihazlarınızda VPN Gate’i aktif hale getirebilmek için bazı vpn kurulumu aşamalarını tamamlamanız gerekmektedir. Fakat VPN Gate arayüzü nedeniyle ne yazık ki işleri karmaşıklaştırmaktadır.  Bu nedenle bilgisayar kullanımı konusunda kendine güvenmeyenler için vpn kurulumu zorlu gelebilmektedir.

Destek & Müşteri Hizmetleri

VPN Gate ücretsiz bir vpn hizmeti olduğu için canlı destek gibi bir özellik bulunmuyor. Fakat diğer vpn servislerinin yaptığı gibi VPN Gate de “SSS” bölümünde kapsamlı bilgilere yer vermekte. Bunun yanı sıra Kullanıcı Formu doldurarak da VPN Gate ile iletişime geçebiliyorsunuz.

Fiyatlandırma & Paketler

VPN Gate tamamıyla ücretsiz bir vpn hizmetidir. Bu vpn, Japonya’daki bir üniversite öğrencisinin projesi olarak hayata geçirilmiş olup o zamandan bu zamana faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu nedenle de VPN hizmeti için herhangi bir maliyete katlanmanız gerekmez. Fakat asıl soru ücretsiz vpn kullanımı için bir hizmet bulmak değil en uygun fiyata en avantajlı vpn hizmetini kullanabilmektir.

VPN Gate Yorumlar & Değerlendirme

VPN Gate inceleme yazımı oluştururken kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini detaylı olarak inceledim. Kendi deneyimlerimden de yola çıkarak VPN Gate ile ilgili birkaç özet bilgi vermek istiyorum.

Ücretsiz vpn servisleri arasında önemli bir yere sahip olan VPN Gate, güçlü protokollere sahiptir. Fakat kullanıcı verilerinin gizliliği konusundaki şaibeli duruşu kullanıcılar tarafında da şüpheli bir izlenim bırakmıştır. Bu nedenle VPN Gate kullanıcı yorumları nasıl diye baktığımızda ücretsiz bir hizmet olmasının dışında ekstra bir özelliği olmadığını görmüş oluyoruz.

Genel Görüş

Ücretsiz vpnler arasında adını sıkça duyduğumuz VPN Gate, bir üniversite projesi olarak hayata geçirilse de uzun vadede yıllardır birçok insana hizmet ediyor. Fakat bununla birlikte her ücretsiz vpn hizmetinde olduğu üzere aslında kullandığımız uygulamalar bizlerin verisini ücretsiz alabildiği için bizler bir ödeme yapmayız. Halbuki asıl ödeme; verilerimizdir.

İşte, eğer amacınız en iyi vpnler arasından birini tercih etmekse ödeme yapmayı kabul etmeli ve gizliliğiniz için ufak bir maliyete katlanmalısınız. Fakat amacınız yalnızca erişim engeli olan sitelere giriş yapabilmek ve en nihayetinde gizliliğinizi çok da dert etmemekse evet VPN Gate beklentilerinizi karşılayabilir.

Fakat yine de hatırlatmış olalım; VPN kullanımının amacı kullanıcıların çevrimiçi etkinliğinin izlenmesini engellemektir. Fakat kullanıcılar genellikle izlendiklerini düşünseler de bunun sonucunda ne kadar çok bilgiye erişildiğini tahmin edemezler.

Çevrimiçi gizliliğinizi sağlayamadığınız takdirde klavye hareketlerinizden, ekranda dokunduğunuz yerlere, cihazınızın modeline, konumunuza ve IP adresinize olmak üzere onlarca bilgiyi paylaştığınızı açık bir şekilde kabul etmiş sayılırsınız. Bu noktada eğer VPN kullanacak kadar bu konuda bir bilginiz varsa ufak bir ücret karşılığında en iyi ve hızlı vpnler arasından birini tercih etmenizi öneririm.

VPN Gate Artıları ve Eksileri Neler?

Hola VPN Artıları

  • %100 ücretsiz deneyim
  • Dünya genelinde 7000+ sunucu imkanı
  • Çin’deki platformlara erişim
  • 256 bit AES şifreleme

Hola VPN Eksileri

  • Arayüzü çok eski ve kullanışsız
  • Web sürümünde gizlilik sorunları var
mete enginsoy

Leave a Comment