Anasayfa » En İyi VPN'ler » Urban VPN

Urban VPN

.

urban vpn

Tamamen ücretsiz

Basit arayüz tasarımı

Günlük kullanım

Android ve OİS destekler

$0,00

başlayan fiyatlarla

$0,00’dan

Ücretsiz vpn programları arasında en çok merak edilenlerden biri olan Urban VPN, erişim engeline takılmadan internette gezinebilmek veya gizlilik elde etmek isteyenler arasında sıkça araştırılıyor. Peki tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Urban VPN güvenli mi?

İşte tam da bu sorunun cevabını verebilmek için Urban VPN incelemesi ile firmayı detaylı olarak mercek altına alacağız. Konu içeriğimizde Urban VPN güvenli mi, Urban VPN nasıl, günlük kayıt tutuyor mu Urban VPN yorum ve şikayetleri nasıl gibi önemli konuların cevapları da yer almakta.

Urban VPN indir diyip kullanmaya başlamadan önce yazımı okumanızı ve kararınızı ondan sonra vermenizi öneririm.

Keyifli okumalar…

Urban VPN Özellikleri Neler?

Urban VPN nasıl diye incelediğimizde Urban vpn chrome veya başka birçok tarayıcıda vpn eklentisi olarak kullanılabildiğini görmüş oluyoruz. Fakat kullanıcıların çoğu Urban vpn yorum ve şikayetlerine bakmadan ücretsiz olduğu için kolayca kullanmaya karar veriyor.

Oysa birçok VPN sağlayıcı, kullanıcının platformu denemesi ve sonrasında da abonelik satın alması için belli başlı özellikleri ücretsiz sunar ve daha sonra da ücretli paketlerini gösterir. Urban VPN‘de ücretli planlar bile bulunmuyor: hizmet tamamen ücretsiz. Peki hiç ücret ödemenizi talep etmeyen Urban VPN güvenli mi?

urban vpn ücretsiz

2018 yılında ABD’de kurulan Urban VPN, Urban Dünyadaki tek %100 ÜCRETSİZ, %100 hızlı ve %100 anonim VPN sloganı ile ortaya çıktı. Bu elbette oldukça iddialı bir slogan. Bir ücretsiz VPN platformunun bu kadar iddialı olması ise beni bu firmayı araştırmaya ve hakkında bir inceleme yazmaya teşvik etti.

Öncelikle platformun özelliklerinden bahsedelim. Zaten sizler de yazımın sonuna geldiğinizde neden urban vpn extension veya urban vpn app kullanmamanız gerektiğini anlamış olacaksınız.

Urban VPN Özellikleri Neler?

 • 80 sunucu konumu
 • ISS kısıtlamasını kaldırma
 • Sınırsız bant genişliği
 • Sınırsız cihazda kullanabilme
 • DNS/IPv6 sızıntı koruması
 • Reklam engelleyici
 • Kötü yazılımdan korunma

Ücretsiz vpnler arasında en çok özellik sunan platform gördüğünüz gibi Urban VPN. Halbuki bu vpni bir kere denemek istediğinizde artık tüm verilerinize izin vermiş oluyorsunuz. Bu konuyu ayrı bir konu olan Urban VPN güvenli mi başlığında ayrıca inceleyeceğiz. Fakat ücretsiz vpn kullanmak yerine ayda 1-2 dolar ödeyerek en iyi vpnler arasından birini tercih edebilir ve en azından hem erişim sıkıntısından kurtulur hem de gizliliğinizi garantiye almış olursunuz.

Peki, Urban vpn güvenli mi? Verilerinizi koruyor mu? Gerçekten VPN’in amacına hizmet ediyor mu?

Verilerin Korunması

Verilerin korunması konusunda ilk emin olmamız gereken konu urban vpn güvenilir mi sorusunun cevabıdır. Mac ve Windows için Urban VPN, OpenVPN kullanıyor. Fakat mobil app için kullanılan güvenlik protokolleri hakkında hiçbir bilgi verilmiyor. Ayrıca endüstri standardı 256-bit AES şifrelemesini destekleyip desteklemediği hakkında net bir bilgi de yok. Yani verilerinizin şifrelendiğini belirtmiyorlar, bu durumda verilerinizi şifrelemiyorlar da diyebiliriz. Urban VPN’nin trafik verilerini sadece OpenVPN’in uyumlu olduğu şifrelerden herhangi birini kullanarak koruduğunu söyleyebilirim. Ki bu da sektördeki en minimal ve basit şifreleme yöntemidir.

Bunlar:

 • DES
 • RC2
 • DES-X
 • CAST (AES

Bunlara ek olarak Urban VPN ücretsiz hizmetlerin yalnızca PPTP kullandığını biliyoruz. Fakat PPTP basit, siber saldırılara yatkın ve eski bir VPN protokolüdür. Ücretsiz Urban VPN’in bu anlamda güvenli bir VPN sağlayıcı olduğunu söyleyemiyoruz. Üstelik urbanvpn şikayet var mı diye baktığımızda da birçok kişinin şarj ve hızlı internet tüketimi ile ilgili sorunlar yaşadığı yazmakta.

Sunucular ve Konumlar

Urban VPN, aşağıdaki 55 sunucu konumunu sunuyor.

Afrika: Cezayir, Fas, Güney Afrika.

Asya: Çin, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Malezya, Moğolistan, Singapur, Filipinler, Tayvan, Tayland.

Avrupa: Belçika, Almanya, Avusturya, Kıbrıs, Danimarka, Estonya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, İsrail, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Ukrayna, Polonya, Portekiz, Belarus, Rusya, Slovenya, Slovakya, İspanya, Türkiye, Birleşik Krallık, İsveç, İsviçre.

Kuzey Amerika: Kanada, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri.

Okyanusya: Avustralya, Yeni Zelanda.

Güney Amerika: Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Peru.

Urban VPN Güvenli Mi?

Urban VPN, Urban Cyber ​​Security’nin bir yan kuruluşu olarak hizmet veren ve günlük kayıt tutmama gibi bir garanti vermeyen yani kişisel verilerinizi riske atan ücretsiz vpn programıdır. Bu nedenle Urban Free VPN hizmetini kimseye önermiyoruz. Üstelik bir sorun ile karşılaştığınızda hiçbir şekilde müşteri desteği alamıyor ve tek başınıza çözmek zorunda kalıyorsunuz.

Bir vpn güvenilir diyebilmek için o vpn sağlayacısının mutlaka DNS Sızıntı Koruması, Kill Switch ve kayıt tutmama garantisi sunması gereklidir. Çünkü vpn ne işe yarar diye baktığımızda kullanım amacının genellikle yasaklı sitelere erişim veya güvenilir ve anonim olarak internette gezinme olduğunu görmekteyiz. Her iki amaç için de Urban VPN şüpheli bir konumda diyebilmek mümkün.

Tüm hayatımızın internette yer aldığı bir çağda verilerinizin saklanmasına veya satılmasına göz yummak sanılandan çok daha fazla riski içeriyor. Halka açık bir şekilde kendinize ait bilgileri, ev adresinizi, tercihlerinizi ve tüm gizli eylemlerinizi sokağın ortasına video olarak yansıtır mısınız? Muhtemelen hayır.

Biri tüm gün boyunca internette arattığınız tıkladığınız her şeyi sizinle birlikte takip edip bunları kayıt altına alsın ister misiniz? Muhtemelen cevabınız yine hayır olacaktır.

İşte Urban VPN kullanmak ile sokağın ortasına tüm özel hayatınızı ve bilgilerinizi videolu şekilde yansıtmak aynı şey diyebiliriz. Kayıt tutmama politikası konusunda hiçbir taahhüt vermeyen bu vpni biz kesinlikle önermiyoruz. Onun yerine ayda $1,55 ödeyerek güvenli vpn kullanabileceğiniz Zenmate gibi güvenilir hizmetleri tercih edebilirsiniz.

Urban VPN Nasıl Kullanılır?

Urban VPN indirdikten sonra kurulum aşamaları kolay olsa da bazı sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek Urbanvpn kullanmaya başlayabilirsiniz.

 1. Urban VPN web sitesine gidin.
 2. Menü çubuğunun üstündeki ‘Ücretsiz İndir’ düğmelerinden birine veya işletim sisteminize tıklayın.
 3. Şu anda indirilmekte olan dosyayı üzerine tıklayarak açın.
 4. Kurulum prosedüründen geçin.
 5. Urban VPN uygulamasını açın. Kurulum sırasında tüm ayarları değiştirmezseniz, gerekli ayarlar otomatik olarak gerçekleşir.

Ben sizler için Urban vpn nasıl kullanılır diye araştırırken defalarca farklı yöntemlerle kurulum yapmayı denedim. Urban vpn firefox ve Urban vpn chrome kurulumları sırasında defalarca işlemim duraksadı ve indirme yapılamadı. Mobil uygulamada böyle bir sorun yaşamasam da ben bu kadar zayıf koruma protokollerine sahip bir VPN sağlayıcıyı kullanmanızı kesinlikle önermiyorum.

Destek & Müşteri Hizmetleri

Ne yazık ki, Urban VPN müşteri hizmeti sunmuyor. Ücretsiz bir VPN’nin premium ücretli bir VPN ile aynı özellikleri sunmadığını zaten belirttim. Fakat yine de bir müşteri desteği sunmaları iyi olurdu.

Urban VPN Ücretsiz Mi?

Urban VPN tamamen ücretsiz vpn hizmetleri arasında yer almakta. Bir VPN sağlayıcı genelde sınırlı kullanım için tamamen ücretsizdir. Bazı VPN sağlayıcılara verilerinizle ödeme yaparsınız. Urban VPN’de bunlardan biri.

Bedava vpn programları kullanıcılara vpn kullanmanın amacından bağımsız bir hizmet sunmaktadır. Kimi kullanıcılar en güvenli ücretsiz vpn servisleri gibi arayışlara girse de ne yazık ki ücretsiz vpnler daima kullanıcı verilerini depolar. Bu nedenle de Urban VPN log tutuyor mu diye merak ediyorsanız, evet her free vpn uygulaması gibi Urban VPN de kullanıcıların verilerini tutmakta.

UrbanVPN Yorumları Nasıl?

UrbanVPN, ücretsiz olduğu için kullanıcıların tercih ettiği bir vpn programıdır. Hakkında onlarca Urban VPN şikayet konusu yer almasının yanı sıra verilerinizi satma gibi şaibeli ve can sıkıcı başlıklarla da anılıyor.

Eğer Urban VPN kullanımı konusundaki amacınız yalnızca yasaklı sitelere giriş ise o zaman UrbanVPN size yardımcı olabilir. Fakat amacınız anonim şekilde bu sitelere giriş yapıp, takip edilmemekse o zaman UrbanVPN sizin ihtiyaçlarınızı karşılayamayacaktır. Diğer yabancı sitelerde de gördüğüm kadarıyla bu vpn sağlayacısı hakkında hep olumsuz raporlamalar var.

Tüm bunlara ek olarak Urban vpn yorumlar arasında verdiği vaatlere rağmen indirdikten sonra bazı özellikleri sunmadığı yazıyor. Örneğin Netflix vpn erişimi amacıyla Urban’ı tercih eden bir kullanıcı uygulamayı indirdikten sonra yakında sizlerle tarzında cümlelerle clickbait ile reklam yapmaya çalıştığını görüyoruz.

Özetle Urban VPN kullanıcı yorumları ve kendi deneyimlerimden de yola çıkarak bu vpn hizmetini kullanmanızın faydadan çok zararı olabileceğini belirtmek isterim.

Urban VPN Chrome Eklentisi Var Mı?

Urban VPN Chrome eklentisi olarak da ücretsiz kullanabileceğiniz vpn hizmetlerinden biridir. Ücretsiz vpnler arasında yer alan bu program hakkında Urban VPN güvenli mi diye düşünenlerin olduğunu biliyorum.

Ne yazık ki Urban VPN yüksek gizliliğe sahip güvenilir vpnlerden biri değil. Bu nedenle de ister vpn chrome eklentisi olarak kullanın ister vpn programı olarak kullanın Urban VPN’i önermiyoruz.

Genel Görüş

Urban VPN nasıl sorusuna yazımın sonuna geldiğimize göre özetle cevap verebilirim. Urban VPN’in sunduğu güvenlik ve gizliliği konusunda detaylı ve net hiçbir açıklama bulunmuyor. Örneğin Urbanvpn IP adresleri gibi çeşitli verileri günlüğe kaydediyor. Zaten şifreleme protokolleri de çok eski ve asgari düzeyde bir güvenilirlik sunmakta. Yani müşteri bilgileri kaydedildiği gibi üçüncü taraflara satılabilme riski taşımakta. Ayrıca kullandıkları güvenlik önlemleri konusunda da net ve şeffaf değiller.

Özetle; birçok Urban VPN hakkında yazılmış incelemeye ek olarak ben de Urban VPN kullanmanızı önermiyorum. Urban VPN ile aklıma gelen tek avantaj, Urban VPN’nin kullandığı P2P ağı nedeniyle akış hizmetlerinin VPN’i algılama olasılığının daha düşük olması. Ayrıca çoğu platform ve cihazda da gerçekten çalışıp çalışmadığını bilemiyoruz. Bu nedenle hem güvende olabileceğiniz hem de daha iyi içeriklere ulaşabileceğiniz ücretli bir VPN kullanmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

mete enginsoy

Leave a Comment