Anasayfa » En İyi VPN'ler » Turbo VPN

Turbo VPN

.

turbovpn güvenilir mi

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

Ücretsiz web eklentisi hizmeti

25 farklı ülkede +21.000 farklı sunucu

ISS Hız Yükseltme

Kişiye Özel IP Adresi

8,0

ÇOK İYİ

vpn ne işe yarar

87+ değerlendirme

$75,99

$5,00’dan

başlayan fiyatlarla

Singapur merkezli Turbo VPN, Google Play’de 300 milyondan fazla indirmeye sahip en popüler ücretsiz vpnler arasında yer almaktadır. Bu kadar çok indirmenin arkasında firmanın en iyi bedava vpn olduğunu iddia edenler de mevcut. Bakalım tüm özelliklerini inceleyip göreceğiz.

⭐ Puan 8,0
🍿 Platformlara erişimNetflix, YouTube
💰 Fiyat$5,00’dan başlayan fiyatlarla
🖥️ Sunucu & Konum25 ülkede 21000+ sunucu
👍 Çoklu cihaz desteği Var
🚀 Kill SwitchVar

Turbo VPN, Innovative Connecting adlı bir şirket tarafından tarafından sunulmaktadır. Singapur bağlantısı olduğu için Çin’de de hizmet vermekte olduğu aşikar.

VPN Turbo IOS, Android, Windows, macOS ve Android Lite ile kullanılabilmektedir. Ücretsiz vpn hizmetine göre birçok avantajlı özellik de sunmaktadır. Kill Switch, Ekstra Gizli IP adresleri ve Wifi koruyucu gibi ayrıcalıkları bulunuyor. Tabi bazı özellikler yalnızca ücretli sürümler için sunulmaktadır.

Peki Turbo VPN güvenilir mi? Ücretsiz VPN uygulamaları arasında yer alan Turbo VPN nedir? Özellikleri neler? Gelin tüm detaylarını mercek altına alalım!

Turbo VPN Özellikleri Neler?

Turbo VPN  ücretsiz vpn hizmetleri arasında hatrı sayılı özellikler sunan bir vpn hizmetidir. İndirimli abonelik planları, OPENVPN Prokolü ve Çift yünelleme gibi özellikler sayesinde kullanıcılar tarafından da sevilmekte.

TurboVPN Nasıl?

Peki Turbo VPN özellikleri neler? Ayrıcalıklı hizmetlerini ve olumlu-olumsuz yanlarını birlikte inceleyelim.

ISS İnternet Hızı Yükseltme: VPN Turbo bu özelliği ile internet sağlayıcınızın sizin için sınırlandırdığı internet hız limitini ortadan kaldırarak daha hızlı bir ağ imkanı sunuyor. Elbette bu özellik free vpn planı için geçerli değil.

Kill Switch: Bu özellik Öldürme Anahtarı olarak da bilinmektedir. VPN bağlantınız koptuğunda bu özellik devreye girer ve bağlantınız kesilir. Böylelikle kullanıcı verileri korunmuş olur. Bu özellik Varsayılan olarak kapalı olabilir, özellikler bölümünden aktifleştirmeyi unutmayın.

AES 256 bit Şifreleme & OPEN VPN-IKev2 Protokolleri: Bir VPN hizmetinin ne kadar güvenilir olduğunu protokoller ve şifreleme yöntemleriyle anlayabiliriz. AES 256 bit şifreleme ve Turbo VPN’in sunduğu protokoller gizliliğin yüksek olduğunu gösteren ölçütlerdir.

Kişiye Özel IP Adresi: Turbo VPN bu özellik sayesinde kullanıcılara yalnızca kendilerine özel olacak bir IP adresi tanımlar ve dilediğinizde bu IP adresini değiştirebilirsiniz.

Turbo VPN’in ayrıcalıklı özelliklerinden kısaca bahsettik. Şimdi de detaylı olarak firmanın iyi ve kötü yanlarını ana başlıklar altında inceleyelim.

Veri Kullanımı

Ücretsiz Turbo VPN hizmetinden faydalanmak isteyenler için veri kullanım limiti bulunmaktadır. Fakat ücretsiz vpn paketlerinin zaten hiçbir zaman yeterli özelliğe sahip olmadığını daha önce belirtmiştim. Eğer veri kullanım sınırı olmadan bir internet deneyimi yaşamak istiyorsanız paket yükseltmeniz ve ücretli plana geçmeniz gerekmektedir.

Ücretli plan ücretleri bütçe dostu bir seviyede hazırlanmış olsa da 2 yıllık plan aldığınızda $5-$6 gibi bir fiyatlandırma ile karşılaşıyorsunuz. Uzun vadeli planlarda aylık ücretlerin daha düşük olduğu vpn sağlayıcıları olduğunu da söylemeliyim.

Kullanıcı Deneyimi & Ara yüzü

Turbo VPN mobil cihazlarda ve webde farklı iki arayüze sahip olduğu için ayrı ayrı anlatalım. Sizlerin de bildiği üzere mobil vpn uygulamaları genellikle oldukça basit bir tasarıma sahiptir. Vpn aç/kapa düğmesi ve bazı ayarların olduğu bölümler bulunur. Turbo VPN’de de durum farklı değil.

Bu ayarları kendinize göre özelleştirebilmeniz mümkün. Örneğin Kill Switch özelliği varsayılan olarak kapalıysa Ayarlar’a girip aktifleştirebilirsiniz. Fakat özelliklerin çoğu ücretsiz vpn pakedi için geçerli değildir.

Sunucu ve Konum

Turbo VPN ile ilgili ne kadar konumda ne kadar sunucu olduğuna dair net bir bilgi bulunmuyor. Ücretsiz Turbo VPN kullanımı için 9 farklı sunucu ile karşılaşsanız da 3-4 tanesi kullanılabilir düzeyde bir performans göstermekte.

Eğer ücretli vpn pakedine geçiş yaparsanız çok daha fazla sunucu imkanından faydalanabileceğiniz söyleniyor fakat spesifik olarak bir sayı belirtmedikleri için bu konuda ne yazık ki diğer vpn inceleme yazılarımda olduğu gibi net bir bilgi veremiyorum.

Fakat Turbo vpn erişim konusunda birkaç kez sorun yaşadığım sağlayıcılar arasında. Uzak konumdaki bir sunucuya bağlanmak neredeyse imkansız olabiliyor. Yakın konumdakilerde ise yanıt süresinde sıkıntılar ile karşılaşabilmek mümkün. O nedenle hız konusunda hassas olanlar için Turbo VPN yalnızca ücretsiz vpnler arasında önerebileceğim bir hizmet diyebilirim.

Cihazlar

Turbo VPN kullanıcıların hem cihazlarına indirebileceği bir vpn uygulaması hem de tarayıcıya eklenebilen bir vpn uzantısı olmak üzere iki farklı şekilde de kullanılabilmektedir. Cihazınıza ücretsiz sürümü indirip kullanabiliyorsunuz. Herhangi bir zorluğu veya vpn kurulumu gerektiren bir süreci bulunmuyor. Yalnızca Kill Switch gibi özellikleri kullanmak istiyorsanız paket yükseltmeniz gerekiyor.

Turbo VPN hangi cihazlarda kullanılabiliyor?

MAC

Android

IOS

Chrome Eklentisi

Yukarıdaki seçeneklerden dilediğinizde TurboVPN kullanımı ile erişim engelinden kurtulabilirsiniz.

Destek & Müşteri Hizmetleri

Turbo VPN müşteri hizmetleri bakımından nasıl diye merak eden kullanıcılara kendi deneyimlerimi birebir aktarmak istiyorum. Öncelikle firmanın web sitesinde 7/24 Canlı Destek imkanı sunduğunu belirtmeliyim. Fakat Canlı Destek robotlardan oluşuyor bu nedenle de sorular ve cevaplar konusunda uzlaşmak biraz zor.

Eğer detaylı bir bilgi almak istiyorsanız e-mail ile iletişime geçmeniz istense de e-maillere geri dönüş gecikmeli oluyor.

Ben Turbo VPN müşteri desteği alamadığım için firmanın resmi web sitesindeki SSS bölümünden faydalandım. Bence bu kısmı oldukça detaylı ve rehber niteliğinde hazırlamışlar. O nedenle sorunumu canlı destekle çözemesem de Sık Sorulan Sorular bölümünü referans alarak halledebildim.

Turbo VPN Nedir Ne İşe Yarar?

Turbo VPN, bir Virtual Private Network (VPN) uygulamasıdır. Turbo vpn uygulaması kullanıcıların internet bağlantılarını şifreleyerek, güvenli bir şekilde internete erişebilmelerini sağlar. Ayrıca kullanıcıların konumlarını gizlemelerine ve yasaklı sitelere giriş yapabilmelerine imkan tanır.

Turbo VPN güvenli vpn arayanlar için önemlidir. Örneğin; bir avmde ortak Wi-Fi ağlarına bağlandığınızda kişisel bilgilerinizin çalınmasını önler. Ayrıca erişim engeli getirilmiş sitelere giriş yapmak isteyen kullanıcılar için de kullanışlıdır çünkü VPN uygulaması kullanarak kullanıcılar konum/ip adresi gizleyebilir.

Turbo VPN programı kullanmak isteyenler için ücretsiz ve ücretli olmak üzere 2 seçenek mevcuttur. Ücretsiz sürümde birçok sınırlama ve gizlilik konusunda sorun yaratabilecek bazı hususlar bulunurken; ücretli sürümde ise daha fazla özellik mevcuttur. Örneğin; Turbo vpn ücretsiz sürümünü kullananlar için sadece birkaç sunucu seçeneği bulunurken, ücretli sürümde onlarca sunucu seçeneği arasından tercih yapılabilmektedir.

TurboVPN Kurulumu Nasıl?

Mobil cihazda Turbo VPN kurulumu gibi bir durum söz konusu değil. Herhangi bir uygulamayı indirir gibi Turbo VPN’i de kolaylıkla indirip kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Tarayıcınıza uzantı vpn olarak eklemek istiyorsanız da web mağazasından girip kolaylıkla ekleyebiliyorsunuz. Fakat ücretsiz sürümün erişim sıkıntısı olan sitelere giriş dışında kullanım için zayıf olduğunu düşünmekteyim.

Turbo VPN Nasıl Silinir?

Turbo VPN’i silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Cihazınızın Ayarlar bölümüne gidin.
 2. Uygulamalar veya Depolama seçeneğine tıklayın.
 3. Turbo VPN uygulamasını bulun ve seçin.
 4. Sil veya Kaldır seçeneğine tıklayın.
 5. Onaylamak için istenen uyarıları okuyun ve evet diyin.
 6. Turbo vpn kaldırma işlemi tamamlandı.

Turbo VPN Ücretsiz Mi?

Turbo VPN; çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumanıza yardımcı olan bir vpn uygulamasıdır. iOS ve Android cihazlar için kullanılabilir. Turbo VPN’nin herkes için sunulan ücretsiz sürümü mevcuttur.

Fakat ücretsiz sürümde özellikler kısıtlanmıştır. Bu nedenle ek özellikler içeren daha güçlü ve güvenli vpn hizmeti sunan bir de ücretli planı mevcuttur.

Ücretli sürümün fiyatlandırması seçtiğiniz plana göre değişebilir ancak ayda $5 gibi bir ödeme ile dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma ve Paketler

Turbo VPN ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki farklı seçenek sunmaktadır. Ücretli vpn paketleri de 4’e ayrılıyor.

2 Yıllık, Yıllık, 6 Aylık ve 1 Aylık Plan. En uzun vadeli olan paket elbette en ekonomik paket olmakta. 2 Yıllık paketi aldığınız takdirde aylık 4.17$ ödeyerek dilediğiniz gibi Turbo VPN’i kullanabilirsiniz.

1 AYLIK

$11,99 / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

6 AYLIK

$6,67 / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

1 YILLIK

$5,00 / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

30 gün boyunca para iade garantisi sunan Turbo VPN, ödeme için de birçok farklı alternatif sunmaktadır.

Turbo VPN Güvenli Mi?

Turbo VPN güçlü bir şekilde internet trafiğinizi şifreleyen, IP adresinizi gizleyen, güvenli ve hızlı vpnler arasında yer alır.

Her vpn programında olduğu gibi Turbo VPN tarafından sağlanan güvenlik ve gizlilik seviyesi, kullanılan sunucu, tercih edilen plan ve tarayıcıya göre değişiklik gösterebilir.

Güvenilirlik açısından ; Turbo VPN ücretsiz sürümünün ücretli planlar kadar çok güvenlik özelliği veya dayanıklı bir altyapıya sahip olmadığını hatırlatmak gerekir.

Ayrıca, ücretsiz VPN’ler kullanıcı verilerini üçüncü taraflara satma gibi birçok durumu açıkça kullanıcı sözleşmelerinde beyan ederler. Çünkü bedava vpn hizmeti vermelerinin asıl sebebi sizin verilerinize bedava ulaşabilmektir.

Bir vpn tercih etmeden önce daima gizlilik politikasını dikkatli bir şekilde okumak önemlidir. Ayrıca vpn uygulamasının şeffaf bir gizlilik politikasına ve kullanıcı verilerini koruyan bir geçmişe sahip olup olmadığına da dikkat etmelisiniz.

Turbo VPN Kimin?

Turbo VPN, Singapur merkezli Innovative Connecting adlı bir şirkete aittir. Bu durum Turbo VPN’nin belirli bir ölçüde gizlilik ve güvenlik sağlayabileceği anlamına gelirken, hala Çin düzenlemelerine tabi olduğunu unutmamak gerekir.

Turbo VPN arkasındaki şirketin, gerektiğinde Çin hükümetine kullanıcı verilerini paylaşması gerektiği önemli bir not olarak aklınızda bulunmalıdır. Her zaman bir VPN hizmetini araştırmak ve kullanmadan önce gizlilik politikasını dikkatli bir şekilde okumak önemlidir. Tercih edeceğiniz vpn programının güçlü veri koruma yasalarına sahip ve hükümet gözetimi geçmişi olmayan bir ülkeden tercih etmek daha sağlıklıdır.

Genel Görüş

Genel hatlarıyla Turbo VPN güzel özelliklere sahip, ücretli/ücretsiz sürümü olan avantajlı bir vpn hizmeti olsa da hız ve erişim konusunda sıkıntı çıkarabilmektedir. Bunun yanı sıra güvenilirlik bakımından da şaibeli bazı konuların olduğunu söylemeliyim.

Kullanıcı Yorumları & Değerlendirmesi

Turbo VPN kullanıcı yorumları ve değerlendirmeleri nasıl diye baktığımda ücretsiz vpn hizmetinden memnun olunsa da yeterli bulmadıklarını söylemeliyim. Çünkü free vpn hizmetinde kullanıcıların özellikleri kullanabilmesi için ücretli pakede yükseltmesi gerekmektedir.

Gizlilik konusunda Turbo VPN protokoller bakımından iyi bir imkan sunsa da ne yazık ki Kill Switch tam olarak çalışmıyor. Kullanıcıların kimi birkaç kez bu şekilde sorun yaşamış.

Fakat genel hatlarıyla amacı erişim engeli olan sitelere giriş yapabilmek ve gizliliği çok da sorun etmeyenler için yeterli düzeyde bir VPN diyebiliriz.

Turbo VPN Artıları ve Eksileri Neler?

TurboVPN VPN Artıları

 • 30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı
 • Ücretsiz web eklentisi hizmeti
 • 25 farklı ülkede +21.000 farklı sunucu
 • ISS Hız Yükseltme
 • Kişiye Özel IP Adresi

Turbo VPN Eksileri

 • IOS ve macOS kullanımına uygun değil
 • Gizlilik konusunda bazı şaibeler mevcut
mete enginsoy

Leave a Comment