Anasayfa » Blog » Torrent için VPN Gerekli Mi? | Güvenilir Torrent VPN Siteleri 2023

Torrent için VPN Gerekli Mi? | Güvenilir Torrent VPN Siteleri 2023

Torrent; en son çıkan filmleri, müzikleri, oyunları ve daha fazlasını yüksek hızlarda indirmenize izin veren bir dosyadır. Peki Torrent için vpn gerekli mi? Ücretsiz vpn torrent için kullanılır mı? Bildiğiniz üzere Torrent vpn kullanmadan sakıncalı olabilmektedir. Çünkü kullanıcıların IP adresleri ve daha birçok bilgi indirme sırasında açığa çıkar. O halde en iyi torrent siteleri 2023 yılında hangileri sorusu bizler için büyük bir öneme sahip diyebiliriz. Bunun için elbette ücretsiz vpn programları da bulunuyor, konumuzun ilerleyen bölümlerinde torrent ücretsiz vpn ile güvenli mi diye de inceleyeceğiz.

En yeni filmler, oyunlar torrent ile indirilebilse de kimliğiniz açığa çıktığı takdirde telif hakkı cezası yiyebilirsiniz. İşte bu nedenle Torrent oturumu sırasında kişisel bilgilerinizi gizleyecek güvenli bir vpn kullanmalısınız. Ben de sizlere bu yazımda Torrent vpn önerileri ve neden Torrent için vpn eklentileri gerektiğini detaylı olarak açıklayacağım.

Torrent; hiçbir yerde bulamadığınız en yeni içerikleri veya büyük oyun dosyalarını ultra hızlı şekilde indirebileceğiniz kullanışlı bir dosyadır. Torrent indirme için kullanıcıların bir BitTorrent gibi işlemcilere ihtiyacı vardır. Peki Bittorent paralı mı? Hayır, tamamen ücretsiz bir şekilde BitTorrent sayesinde dosyaları indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Genel hatlarıyla Torrent ne için kullanılır diye açıkladığımıza göre ilk sorumuz olan Torrent nedir ile konuya giriş yapalım.

Torrent Nedir?

Torrent;  filmleri, oyunları, müzikleri ve daha fazlasını yüksek hızlarda indirmenize izin veren bir dosyadır. Torrent ile en son sürümleri DVD’de veya mağazalarda çıkmalarını beklemek zorunda kalmadan alabilirsiniz. Ayrıca başka hiçbir yerde bulamayacağınız nadir ve eski filmleri de bulabilirsiniz.

Torrent kullanımı kolay ve istediğiniz her şeye istediğiniz zaman erişerek indirme imkanı verir. Fakat Torrent kullanmak için bir BitTorrent istemcisine ihtiyacınız vardır. Bu, BitTorrent protokolünü kullanarak dosya indirmenize ve yüklemenize izin veren bir programdır.

Mevcut birçok farklı istemci bulunur ve hepsi farklı özelliklere sahiptir. Bazı istemciler diğerlerinden daha iyi olabilmekte, bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılayan birini seçmek önemlidir.

Bir istemci seçtikten sonra, indirmek istediğiniz torrentleri bulup saniyeler içinde kolayca indirebilirsiniz. Fakat tüm bu işlemleri gerçekleştirmeden önce ilk olarak VPN açmayı unutmayın.

Torrentler, kullanıcıların verilerini ve IP adreslerini görüntüleyerek kimliğinizin açığa çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle de indirdiğiniz içeriklerin telif hakkı cezasına maruz kalabilirsiniz. İşte Torrent için vpn kullanmak sizi bu gibi tehlikelerden korur.

Dosyanın indirilmesi bittiğinde, dosyayı açıp izlemeye veya dinlemeye başlayabilirsiniz. Dosyayı açmada sorun yaşıyorsanız, özel bir eklenti yüklemeniz gerekebilir. Örneğin bir müzik dosyası indirdiyseniz dinleyebilmek için bilgisayarınızda bir müzik çaların kurulu olması gerekir. Bir ses oynatıcı yükledikten sonra dosyayı dinlemeye başlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, dosyayı bilgisayarınızdan silebilirsiniz.

2023 en iyi Torrent indirme araçları hakkında bilginiz var mı? Eğer yoksa merak etmeyin yazımda bu soruyu da cevaplayacağız. Fakat öncelikle Torrent kullanmak zararlı mı diye bir göz atalım.

Torrent Kullanmak Zararlı Mı?

Torrent kullanmak bilgisayarınıza zarar verebilir fakat vpn ile torrent indirme yaparsanız bu güvenlik sorunları ile karşılaşmazsınız. En iyi torrent vpn programları sayesinde bilgisayarlarınızı zararlı yazılımlardan ve kimliğinizi açığa çıkaracak sızıntılardan korunmuş olursunuz. Peki torrent indirme bilgisayarınıza zarar verir mi?

Öncelikle dikkat etmeniz gereken vpn ile bile giriş yapsanız güvenilir torrent siteleri arasından birini tercih etmenizdir. Torrent dosya indirme işlemi yaparken vpn kullanmak güvenlik açısından oldukça önemlidir. Çünkü güvenli vpn programları sayesinde cihaz bilgileriniz, konumunuz, ip adresiniz ve kimliğiniz açığa çıkmaz. Böylelikle karşılaşabileceğiniz olası telif cezalarından da korunmuş olursunuz.

Ücretsiz VPN Torrent için Kullanılır Mı?

Erişim engeli olan web sitelerine erişmek için tercih ettiğiniz ücretsiz vpn programları torrent için kullanıma uygun değildir. Herkesin torrent ücretsiz vpn programı tercih etmesi bant genişliğini daraltabileceği için bu hizmet genellikle ücretli olan paketlerde sunulmaktadır. Fakat torrent indirirken vpn gerekli mi veya bu hizmet için para vermeme gerek yok diye düşünüyorsanız bilmeniz gereken bir nokta var ki; internet artık verilerinizin uçsuz bucaksız kullanıldığı bir alan.

Bu nedenle de vpn torrent girişi için değil aslında internette gezinme yapacağınız her an kullanmanız gereken bir güvenlik önlemidir diyebiliriz. Tabi ücretsiz vpn kullanarak da torrente erişebileceğiniz birkaç vpn programı bulunuyor. Tabi güvenilir torrent siteleri kullanıyor olmaya mutlaka dikkat etmeniz lazım.

Torrent İçin VPN Gerekli Mi?

Torrent dosyalarını uTorrent gibi bir BitTorrent istemcisi ile birlikte indirirken mutlaka VPN açmanız gerekmektedir. Çünkü Torrent’te bir şey paylaşırken birçok verinizi de paylaşıyor olabilirsiniz. Böylelikle IP adresiniz açığa çıkarak ağınızı saldırılara açık hale getirir. Üstelik internet servis sağlayıcınız ve devlet kurumları da neyi nereden yaptığınızı görebilir ve telif hakları nedeniyle tarafınıza para cezası kesebilir. İşte bu nedenle Torrent için en iyi vpn 2023 yılında hangisi diye araştırmalı ve Torrent kullanırken mutlaka vpn açmalısınız.

Ücretsiz torrrent indirme yapan bir kullanıcı muhtemelen VPN için para ödemeyi tercih etmeyecektir.

Fakat torrent ile indirme yaparken ücretsiz vpn kullanmak hiçbir verinizi korumadığı gibi hem torrent hem de verilerinizi çalan ücretsiz vpnler ile tüm bilgilerinizi paylaşmış olursunuz.

Ücretsiz vpn programları, şifreleme konusunda yüksek güvenlikli protokoller ile çalışmaz. Bu nedenle de ücretsiz vpn eklentisi kullanmak verilerinizin açığa çıkmasını da engelleyemez. Ben de bu nedenle sizler için en güvenilir ve en iyi vpn seçeneklerini test ettim. İncelemesini yazdığım vpn siteleri genellikle güvenilirlik, hız ve fiyatlandırma odaklı listelenmiştir.

Gelin vpn ile torrente girmek için tercih edebileceğiniz en iyi 5 vpn hangileri, birlikte inceleyelim.  

2023 İçin En Güvenilir Torrent VPN Programları

Torrent için en iyi vpn eklentilerinden birini seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Torrent, büyük boyutlu dosya indirmenin en iyi ve en hızlı yolu olduğu için seçtiğiniz VPN son derece güvenilir ve hızlı olmalıdır. Acemiyseniz, torrentlerinizi indirmek için uTorrent‘i kullanabilirsiniz.

Peki torrent vpn için hangi vpn’i tercih etmelisiniz? Gelin hep birlikte bu konuyu inceleyelim.

1. Zenmate VPN

1

zenmate vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

%100 kayıt tutmama politikası

74’ten fazla ülkede 3600 sunucu

Sınırsız cihaz desteği

DNS Sızıntı Koruması ve Kill Switch özelliği

9,7

EN İYİ

$69,99

$1,51’dan

başlayan fiyatlarla

Zenmate torrent indirmek için vpn seçenekleri arasından en güvenilir hizmeti verenlerden biri. 74 farklı ülkede 3600+ sunucuya sahip Zenmate, en iyi torrent vpn önerilerinde listenin başında gelmektedir.

Sınırsız cihaz desteği, %100 kayıt tutmama politikası, DNS Sızıntı Koruması ve Kill Switch özelliği sayesinde Zenmate vpn güvenle kullanabileceğiniz seçeneklerden biridir. 2013 yılından bu yana faaliyet göstermekte olan bu vpn hizmeti, yasaklı sitelere giriş ve yabancı platformlara erişim konusunda en sorunsuz vpnler arasında yer alıyor.

Çoğu kişi free torrent vpn arayışında olsa da ücretsiz vpnlerin gizliliğinizi açığa çıkarmama gibi bir protokolü yoktur. Bu nedenle en iyi vpnler arasından en uygun fiyatlı ve güvenilir olanları seçerek kimliğinizi açığa vermemiş olursunuz.

Zenmate vpn $1,51’den başlayan paketleri ile sektördeki en uygun ve en güvenilir vpnlerden biridir.

2. Torrent için Surfshark VPN

2

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

95 ülkede birçok farklı sunucu

Sınırsız cihaz desteği

Android’de GPS koruması

CleanWeb Reklam Engelleyici

9,5

EN İYİ

$85,99

$2,49’dan

başlayan fiyatlarla

Surfshark VPN ; 2022 yılında Nord VPN ile aynı çatı altında birleşerek siber güvenlik alanında konumunu daha da iyi yerlere getirdi. Amsterdam merkezli Surfshark vpn, sıkı güvenlik politikaları ile kullanıcılara en iyi vpn deneyimlerinden birini sunar.

Ödüllü vpn uygulamaları arasında yer alan Surfshark vpn torrent için de en güvenilir seçenekler arasında yer almakta. Sıkı kayıt tutmama politikası, Kill Switch özelliği, Camouflage modu ile ultra gizlilik imkanı, Gizli DNS ve Sızıntı Koruması, Sınırsız cihaz desteği ve Reklam Engelleyici gibi özellikler sunmasıyla sektördeki en iyi vpnler listesinde önemli bir yere sahiptir.

Best torrent vpn denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Surfshark, 4 farklı protokol seçeneği ile hizmet vermektedir. Shadowsocks, Wireguard, OpenVPN ve IKEv2 olmak üzere dilediğiniz protokolü kullanabilmeniz mümkündür. Üstelik 95 ülkede 3200+ sunucu imkanı ile en hızlı vpnler arasında da yer alır.

Torrent için en iyi vpn hangisi diye araştırma yapıp Surfshark’ı tercih etmek isteyenler yalnızca €2,49 ile internette yüksek bir gizliliğe sahip olabilir.

3. Nord VPN Torrent

3

nordvpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

59 ülkede 5500+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

9,3

EN İYİ

€45,99

€3,49’dan

başlayan fiyatlarla

Torrent en iyi vpn seçenekleri arasında yer alan NordVPN; kullanıcıları çevrimiçi tehdit, sansür ve gözetimden koruyan güvenlik yazılımları geliştiriyor. VPN Initiative’in kurucu üyesi olan firma; halkı siber güvenlik konusunda bilinçlendirmeyi ve vpn sektöründeki kalite standartlarına öncü olmayı hedeflemekte.

NordVPN;59 farklı ülkede 5500+ sunucu ile hizmet veren en iyi vpn 2023 listesine ilk sıralardan giriyor. 256bit AES şifreleme, Kill Switch özelliği, çoklu cihaz desteği ve 7/24 canlı destek imkanı ile torrent kullanırken vpn açmak isteyenlerin tercih edebileceği en iyi vpnlerden biri.

NordVPN’in en çok bilinen özelliği ise kesinlikle kayıt tutmadığı yönündeki sıkı politikalarıdır. Wireguard tabanlı NordLynx şifreleme protokolü üzerine çift NAT sistemi ekleyerek geçici IP adresleri ile hizmet verir. Sektörde benzeri görülmemiş seviyede bir güvenlik politikasına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Akla gelebilecek her türlü cihazı destekleyen ve gizliliğiniz konusunda kesin politikalara sahip olan NordVPN’ hizmetinden faydalanmak için €11,99 ödemeniz yeterli.

4. Kaspersky VPN

4

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

24 ülkede 300+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

8,7

HARİKA

45,95TL

33,49 TL’dan

başlayan fiyatlarla

Uzun yıllardır siber güvenlik alanında hizmet veren Kaspersky VPN, antivirüs gibi programları ile de duyduğumuz sektörün en otoriter güvenlik yazılımları şirketidir. 1997 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olan firma, vpn hizmetlerinin yanı sıra antivirüs, security cloud ve siber güvenlik hizmetleri alanında 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

24 ülkede 300’den fazla sunucuya sahip olan Kaspersky vpn torrent için en iyi seçeneklerden biridir. Sunduğu birinci sınıf güvenlik önemleri, ekstra Torrent kullanım desteği, Kill Switch özelliği ve birçok platforma erişebilme özellikleriyle bir vpnin sunması gereken her şeyi uygun fiyatlar ile sunuyor.

Kaspersky OpenVPN protokolü ve 256 bit AES şifreleme özelliği ile gizlilik konusunda içinizin rahat olacağı vpn eklentileri arasında yer almakta. Çözüm odaklı bir müşteri hizmetleri de sunan firmada, bir sorun ile karşılaştığınızda bu süreci olabildiğince hızlı ve bilgilendirici şekilde yürütüyorlar.

Kaspersky VPN ile torrent girişi yapmak isteyen kullanıcılar yalnızca 33₺ ödeyerek bu hizmetten faydalanabilmekte.

5. Express VPN

5

express vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

95 ülkede birçok farklı sunucu

Sınırsız cihaz desteği

Android’de GPS koruması

CleanWeb Reklam Engelleyici

7,5

ÇOK İYİ

$85,99

$6,67’dan

başlayan fiyatlarla

Express vpn torrent için de kullanıcıların anonim bir internet deneyimi elde etmeleri için de en iyi vpnler arasında yer alıyor. Ücretli bir vpn uygulaması veya eklentisinin sunabileceği tüm özellikleri barındıran Express VPN; sıkı bir kayıt tutmama politikasına sahiptir.

İşte Torrent Express VPN en iyi seçenekler arasında dememizin nedeni de budur. Eğer torrent kullanacaksanız güçlü bir şifreleme ve kesin bir dille yazılmış kayıt tutmama politikası olan vpnleri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde IP adresiniz ile birlikte kimliğiniz ve kişisel bilgileriniz de ortaya çıkar.

Express VPN, 94 farklı konumda 3000+ sunucuya sahiptir. Bu da ağınızda belirgin bir yavaşlama olmayacağının göstergesidir. Üstelik Express vpn sınırsız bant genişliği ve çoklu cihaz desteği sayesinde dilediğiniz yerde dilediğiniz kadar kullanabilmenizi sağlar.

7/24 müşteri desteği sunan Express VPN torrentler için vpn önerisi isteyenlerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılıyor. Express vpn inceleme yazımda da firmanın sunduğu hizmetleri inceleyebilirsiniz.

6. Atlas VPN

6

atlas vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

Kayıt tutmama politikası

SafeSwap ve SafeBrowse ile ekstra gizlilik imkanı

Sınırsız cihaz desteği

31 farklı ülkede 700+ sunucu

8.8

HARİKA

$85,99

$1,99’dan

başlayan fiyatlarla

Torrent için vpn gerekli mi konusunu detaylı olarak inceledikten sonra bir vpn önerisi ile daha devam edelim. Atlas vpn torrent için en iyi vpn programları arasında yer almaktadır. ABD merkezli vpn markaları arasında yer alan Atlas VPN hız ve ekonomiklik bakımından listemizde önemli bir yere sahip. Peki nasıl özellikler sunuyor ve torrente giriş için güvenli mi?

31 ülkede 700 farklı sunucusu bulunan Atlas vpn uygulaması ile siz de torrent siteleri ve indirmelerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Torrentte bir şey indirmek yasak mı diye düşünüyorsanız vpn kullanmadan indirme veya yükleme yapmanın büyük sıkıntılar yaşatabileceğini bilmelisiniz.

Atlas VPN; ücretsiz vpn programları arasında en avantajlılardan biridir. Çünkü vpn hizmetlerinin çoğu torrent desteğini yalnızca ücretli sürümde sunarken Atlas vpn torrent desteğini ücretsiz sürüm için de sunmaktadır.

Torrent Dosyası Ne İşe Yarar?

Torrent dosyası; indirmek istediğiniz asıl dosya değildir. Asıl dosyanın görüntülebilmesini sağlarken, BitTorrent gibi istemciler ile birlikte çalıştırılarak kullanıcıların en yeni ve yüksek boyutlu oyun, film gibi verileri yüksek hızda indirebilmesini sağlayan bir transfer protokolüdür. uTorrent, BitTorent gibi sıkça duyduğumuz terimler ise Torrent ile indirme yapabilmek için faydalandığımız istemcilere verilen isimlerdir.

Torrent ne işe yarar?

  • Yüksek hızda indirme yapabilmeyi sağlar
  • En yeni film, müzik ve oyunları bulmaya yarar.
  • Kullanıcılar, Torrente dosya yükleyebilir veya torrent dosyası indirebilir.
  • En güncel içerikleri barındırır.

Torrent kullanmak birçok farklı avantaj sağlasa da genel hatlarıyla yukarıdaki gibi listeleyebiliriz.

Türkiyede Torrent Kullanmak Yasak Mı?

Türkiye’de torrent kullanmak yasak değildir, Torrente yasal yollarla erişim sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta; en yeni filmleri, oyunları veya müzikleri torrent ile indirirken telif hakkı içeren bir dosyaya denk gelip gelmediğinizdir. Telif hakkı içeren dosyaları Torrent yoluyla indirmek sakıncalıdır çünkü internet sağlayıcıları kullanıcıların IP adresi, konumu, hangi cihazdan eriştiği gibi bilgileri gizlemez. Fakat vpn kullanarak torrente giriş sağlarsanız kriptolu olarak ağa bağlanır ve kimliğinizi açık etmeden dilediğiniz içeriği dilediğiniz gibi indirebilirsiniz.

Elbette bu noktada tercih ettiğiniz VPN’in kesinlikle kayıt tutmadığını ve güvenilir olduğunu test etmelisiniz. Aksi takdirde IP adresiniz üzerinden kimliğiniz açığa çıkarak telif hakkı nedeniyle para cezasına uğrayabilmeniz mümkün. Tabi, bu düşük bir ihtimal de olsa Torrent için vpn kullanırsanız bir sorunla da karşılaşmamış olursunuz.

Torrent ile Oyun İndirmek Bilgisayara Zararlı Mı?

Torrent ile oyun indirmek eğer gerekli önlemleri alırsanız bilgisayarınıza zarar vermeyecektir. Torrent oyun indirirken IP adresinizin açığa çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle güvenilir ve hızlı vpn programları içinden birini kullanarak bilgisayarınızı bu gibi tehlikelerden ve kimliğinizin açığa çıkmasından koruyabilirsiniz.

BitTorrent Paralı Mı?

BitTorrent tamamen ücretsiz bir dosya paylaşma protokolüdür. Bu torrent aracı sayesinde internet kullanıcıları Torrentte dilediği gibi dosya indirebilir veya yükleyebilir. Tabi ücretsiz sürümünün yanı sıra eğer BitTorrent’i reklamsız kullanmak isterseniz ayda $3,99 dolar ödeyerek bu hizmetten de faydalanabiliyorsunuz.

mete enginsoy

Leave a Comment