Anasayfa » En İyi VPN'ler » Proton VPN

Proton VPN

.

protonvpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

65 ülkede 1900+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Reklam Engelleyici

Proton Drive imkanı

8.0

EN İYİ

59,69

4.99€’dan

başlayan fiyatlarla

Sizlerden gelen talep üzerine ücretsiz vpnler arasında yer alan ProtonVPN incelemesi ile karşınızdayım. Bilindiği üzere vpn; kullanıcıların internette anonim olarak gezinmesini ve erişim engeli olan web sitelerine sorunsuz olarak erişebilmelerini sağlar. ProtonVPN de bu işlevleri sunan ücretsiz vpn programları arasında yer almaktadır. Peki Proton vpn güvenli mi? Ne gibi özellikler sunuyor?

⭐ Puan 8,0
🍿 Platformlara erişimNetflix, BBC iPlayer, YouTube
💰 Fiyat4.99 €‘dan başlayan fiyatlarla
🖥️ Sunucu & Konum65 ülkede 1900+ sunucu
👍 Çoklu cihaz desteği Var
🚀 Kill SwitchVar
🔥 Kupon%50 indirimli fiyat

ProtonVPN, güvenli bir VPN hizmeti olarak bilinmektedir fakat bedava vpnler arasında yer aldığı için bu konuda mutlaka tavizler verdiğini tahmin edebilirsiniz. Çünkü ücretsiz vpn programları kullanıcı verilerini toplamak ve üçüncü taraflar ile paylaşabilecek bir data havuzu oluşturabilmek amacıyla ücretsiz olarak sunulmaktadır. Yani aslında “neden VPN programlarına para vereyim ki?” diye düşünmekten vazgeçebilmeniz için bile bu sebep yeterli olmalı.

Bu noktada kendinize şu soruyu sormalısınız; “ücretsiz vpn mi güvenli vpn mi?”. Bu sorunun cevabına göre en iyi vpnler arasından bir tercih yapabilirsiniz. Unutmayın ki kayıt tutmama politikası gözetmeyen herhangi bir program, kişisel verilerinizi topluyor ve üçüncü taraflar ile paylaşıyordur.

Her bir vpn inceleme yazımda incelediğim firmanın iyi ve kötü özelliklerini açık bir şekilde belirtiyorum. Sizler de sunduğum kriterler ve karşılaştırma tablolarından faydalanarak en iyi vpn hangisi sorusunda kolayca kurtulabilirsiniz.

Gelin şimdi de Proton VPN nedir nasıl kullanılır diye inceleyerek konumuza giriş yapalım.

Proton VPN Nedir?

protonvpn nedir

Proton VPN ücretsiz ve ücretli sürümleri olan en hızlı vpnlerden biridir. 67 farklı ülkede 1925 sunucuya sahip olan bu vpn uygulaması sıkı kayıt tutmama politikası ile hizmet vermektedir.

Ücretsiz sürümünde sınırsız bant genişliği sunan ender vpn uygulamalarından biri olduğunu da belirtmeliyim. Bu vpn programı sayesinde kullanıcılar erişim engeli olan yasaklı sitelere giriş yapabilir ve bunu yaparken anonim olarak internette gezinebilirler.

ProtonVPN; kullanıcılara hem güvenli hem hızlı bir vpn deneyimi sunmaktadır. Özellikle ücretsiz ek hizmetler konusunda oldukça başarılı diyebiliriz.

Şifreleme ve protokoller konusunda güvenli yazılımlar kullandığı gibi coğrafi kısıtlamaları aşma konusunda da sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Böylelikle dilediğiniz ülkenin dijital platformlarına dilediğiniz gibi erişebilmeniz de mümkün.

Bir vpn tercih ederken güvenlikten sonra dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de coğrafi kısıtlamaları güçlü bir şekilde aşabiliyor olmasıdır.

Benim de deneyimleyip memnun kaldığım vpn uygulamaları arasında yer alan ProtonVPN hakkında tüm detayları bu yazımda bulabileceksiniz.

Peki Proton vpn özellikleri neler? Gelin, birlikte inceleyelim.

Özellikler

ProtonVPN özelliklerini aşağıda listeli olarak bulabilirsiniz.

Sınırsız Cihaz Desteği; Protonvpn ücretli sürümünde unlimited pakedi ile sınırsız cihaz desteği ve ayrıcalıklı birçok özellik sunmaktadır.

End-To-End Şifreleme; Uçtan uca şifreleme olarak da bildiğimiz bu özellik sayesinde internet trafiğiniz şifrelenerek daha gizli ve güvenli şekilde internette gezinme imkanı bulursunuz.

Ücretsiz Plan; Ücretsiz vpn alternatifleri arasında en çok özelliğe sahip olanlardan biri Proton VPN’dir. Coğrafi sınırlamaları kolayca aşabildiği gibi bant genişliği sınırlaması da yoktur.

Kayıt Tutmama Politikası; ProtonVPN ücretsiz planı hariç diğer tüm planlarında kayıt tutmama politikası ile güvenli vpnler arasında yerini almaktadır. Yüksek seçenekli sunucu sayısı ve konumu ile en iyi vpnlerden biridir.

Proton Drive: ProtonVPN Unlimited ve Plus paketlerinde kullanıcılara daha fazla veri depolayabilmeleri için bir drive hesabı sunar. Proton Drive adını verdiği bu özellik sayesinde tüm kullanıcılar verilerini daha güvenilir şartlar altında depolayabilmektedir.

Tor Browser: ProtonVPN ile Tor Browser kullanabilirsiniz. Yüksek hızda ve güvenli koşullarda Tor kullanabilmek için ProtonVPN ideal bir tercih olacaktır.

BitTorrent Desteği : İnternette erişmek istediğiniz tüm içeriklere erişebilmenizi sağlamak için uğraşan Proton VPN ile Torrent girişi yapabilir, dilediğiniz içeriği indirebilirsiniz.

NetShield (Reklam Engelleyici): Çevrimiçi gezinmelerimizin büyük bir çoğunluğunda onlarca reklama rastlamak can sıkıcı olabiliyor. ProtonVPN NetShield adını verdiği reklam engelleyici hizmeti ile reklamlardan kurtulmanızı sağlıyor. Hem Proton Plus hem de Proton Unlimited planında bu hizmetlerden ekstra ücret ödemeden faydalanabiliyorsunuz.

ProtonVPN için ayda yalnızca 4.99€ ödeyerek aynı anda Reklam Engelleyici, Drive ve daha birçok faydalı işlem özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

ProtonVPN Ücretsiz Mi?

ProtonVPN ücretsiz ve ücretli iki farklı plan sunmaktadır. Ücretsiz planda sınırlı sunucu ve hız limitleri vardır. Ayrıca, ücretsiz bir hesapla yalnızca bir cihazı bağlayabilirsiniz. Ancak ücretli bir hesapla daha fazla sunucu, daha yüksek hız ve aynı anda birden fazla cihaza bağlanma imkanı elde edersiniz. Ücretli sürümde unlimited(sınırsız) paket veya standart paket olmak üzere iki farklı seçenekten faydalanabiliyorsunuz. Proton VPN fiyatları ise tercih ettiğiniz plana göre değişiklik gösteriyor.

ProtonVPN’i ücretsiz bir hesapla denemek isteyen kullanıcılar için iyi bir alternatif olabilir fakat tüm hizmetlerden faydalanmak ve yüksek güvenilirliğe sahip olmak istiyorsanız ayda yalnızca 4.99 € ödeme ile ücretli planlardan birini tercih etmenizi öneririm.

Fiyatlar ve Planlar

Proton Free

(Ücretsiz Plan)

Kredi Kartı Gerektirmez

2 YILLIK – VPN Plus

4.99€ / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

2 YILLIK – Proton Unlimited

7.99€ / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

ProtonVPN ücretli ve ücretsiz plan seçenekleri sunmaktadır. Ücretli planlarda VPN Plus ve Proton Unlimited olmak üzere 2 farklı alternatif bulunur. Proton Unlimited pakette tüm ayrıcalıklı özelliklere sınırsız şekilde sahip olursunuz. Üstelik ProtonDrive gibi bir hizmetten de faydalanarak verileri depolama konusunda da ek bir hizmet sunulmaktadır.

Proton VPN Plus planda ise yine aklınıza gelebilecek birçok ayrıcalık sunulmaktadır. Yüksek vpn hızı, VPN ile Tor Browser girişi, hızlı Bittorrent indirmeleri, reklam engelleyici ve dahası bu paket içeriğinde sunulmaktadır. Hem de tüm bu hizmetler için yalnızca 4.99€ ödemeniz yeterli.

Proton VPN, canlı destek sunan ender vpn programları arasında yer almaktadır. Bu özelliği sayesinde kullanıcı memnuniyeti yüksek ve hizmet koşulları güvenlidir.

ProtonVPN, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir ve Windows, Mac, Linux, iOS ve Android gibi çeşitli işletim sistemleri için uyumludur. ProtonVPN, ücretsiz ve ücretli abonelik seçenekleri sunmaktadır. Ücretsiz abonelikte sınırlı sunucu erişimi ve hızları vardır, ancak ücretli aboneliklerde daha yüksek hızlar ve daha fazla sunucu erişimi vardır.

ProtonVPN Güvenli Mi?

ProtonVPN, güçlü yasal korumalar ile hizmet veren İsviçre merkezli vpn programlarından biridir. Şifrelenmiş mail, reklam engelleyici, Proton Drive gibi birçok ayrıcalıklı ve yüksek güvenilirliği olan ek hizmetleriyle de yalnızca internette değil herhangi bir cihazda çevrimdışı eylemlerinizi de koruma altına almaktadır. 67 ülkede 1925 sunucu sayısı ve VPN Accelerator adını verdiği teknoloji sayesinde en hızlı vpn programları arasında da yerini almaktadır.

Stealth adını verdiği bir vpn engellerini aşmayı sağlayan bir iletişim yolu sayesinde de Torrent veya Tor Browser kullanımı konusunda da oldukça güvenli ve başarılıdır. Bittorrent indirmelerini desteklediği gibi indirme hızı konusunda da kayda değer sonuçlar vermektedir.

ProtonVPN, açık kaynak kodlu bir yazılımdır. MIT ve CERN kuruluşlarındaki bilim insanlarının çalışmaları ile kurulmuştur. Bu nedenle de gizlilik konusunda oldukça iddialı ve kendilerinden emin olduklarını söyleyebiliriz. Zaten güvenmeseler herkesin inceleyebileceği bir kod sistemini bizler ile paylaşmazlardı.

Özetle; ProtonPVN uygulaması en güvenilir ve en hızlı vpnler arasında güçlü hizmet politikaları ile yerini almaktadır.

Proton VPN Hangi Ülkenin?

Proton VPN; İsviçre’nin Cenevre şehrinde faaliyet göstermektedir. CERN’de bir araya gelen bir ekip tarafından ortaya çıkarılmış Proton VPN projesi, İsviçre merkezli olması nedeniyle sıkı kayıt tutmama politikalarına sahip güvenli bir vpn programıdır. Bilim adamları tarafından geliştirilmiş olan bu proje tamamen açık kaynaklı bir kod olarak herkesin erişebileceği bir hizmet olduğu için de güvenilirlik konusunda ekstra güçlü olduklarını söyleyebiliriz.

ProtonVPN Nasıl Kullanılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek ProtonVPN kullanabilirsiniz;

  • ProtonVPN web sitesini ziyaret edin ve bir hesap oluşturun.
  • İşletim sisteminize uygun ProtonVPN kurulum dosyasını indirin.
  • İndirilen dosyayı açın ve kurulum sihirbazını izleyin.
  • Kurulduktan sonra ProtonVPN uygulamasını açın.
  • Uygulamada giriş bilgileriniz ile oturum açın.
  • Bağlanmak istediğiniz sunucuyu seçin ve Bağlan düğmesine tıklayın.

İşte cihazınıza Proton VPN kurma bu kadar basit. Zaten genellikle tüm vpn uygulamaları aynı mantık ile kurulmaktadır. Bu nedenle de herhangi bir vpn indirme veya kurma işlemi yaptıysanız tüm vpnlerde benzer süreçler ile kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ProtonVPN Nasıl Silinir?

ProtonVPN‘i aşağıdaki adımları uygulayarak cihazınızdan silebilirsiniz;

  • Bilgisayarınızda ProtonVPN uygulamasını açın.
  • Düğme görünümlü alana tıklayarak bağlantıyı kesin.
  • Bilgisayarınızda Denetim Masası’na giderek Programlar ve Özellikler’e gidin.
  • Listede ProtonVPN’i bulun ve Kaldır düğmesine tıklayın.

ProtonVPN’i kaldırırken cihazınıza göre işlem adımları değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle vpn silme işlemi için Proton VPN Kurulum Sihirbazı’nı izlemeyi de unutmayın.

mete enginsoy

Leave a Comment