Anasayfa » En İyi VPN'ler » NordVPN

NordVPN

3.

nordvpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

59 ülkede 5500+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

9,3

EN İYİ

€45,99

€3,49’dan

başlayan fiyatlarla

NordVPN siber güvenlik yazılımları geliştirmek alanında hizmet veren bir firmadır. Panama merkezli VPN şirketi, internet yayını, torrent ve ekstra güvenlik için özel kategorileriyle 60 ülkede 5.507+ sunucu ağıyla hizmet veriyor.

İnterneti bugün olduğundan daha iyi yere taşıma hedefi olan NordVPN; kullanıcıları çevirim içi tehdit, sansür ve gözetimden arındırabilecek yazılımları geliştiriyor.

⭐ Puan 9.3
🍿 Platformlara erişimNetflix, HBO, Disney Plus, Amazon Prime Video vb.
💰 Fiyat3,49€’dan başlayan fiyatlarla
🖥️ Sunucu & Konum59 ülkede 5500+ sunucu
👍 Çoklu cihaz desteği Var
🚀 Kill SwitchVar

NordVPN, VPN Trust Initiative’in (VTI) kurucu üyesidir. VTI, halkı siber güvenlik konusunda eğitmeyi ve tüm VPN sektöründe geçerli kalite standartlarını belirlemeyi amaçlamaktadır. Bu sayede herkesin internet ortamını güvenli ve bağımsız bir şekilde kullanmasını sağlamaktadır.

Firmanın verdiği hizmet ve misyonundan kısaca bahsettiğimize göre sıra gelelim en çok merak edilen konulara. NordVPN nedir, NordVPN yorumları nasıl, NordVPN özellikleri neler, hangi cihazlarda kullanılıyor. NordVPN ücretleri nasıl gibi konular VPN kullanmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan bazıları.

Öncelikle NordVPN özelliklerini inceleyelim.

NordVPN Nedir?

nordvpn güvenli mi

NordVPN, internette güvenli ve gizli gezinti yapmak isteyen kullanıcılar için bir VPN hizmetidir. Bu hizmet, kullanıcının internetteki tüm trafiğini şifreler ve kullanıcının gerçek IP adresini gizler.

Bu sayede, kullanıcı internette anonim olarak gezebilir ve özel bilgileri güvende tutabilir. Ayrıca, NordVPN, kullanıcıların çeşitli ülkelerdeki sunuculara erişim sağlar. Bu sayede, kullanıcılar yasaklı sitelerle de erişebilir ve yerel sınırlamalardan kaçınabilir.

NordVPN, birçok farklı cihazda kullanılabilir, örneğin bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve daha pek çok cihaz. Ayrıca, Nord VPN, çoklu cihaz desteği sunar, bu sayede kullanıcılar birden fazla cihazda aynı anda kullanabilir.

NordVPN, ayrıca, kullanıcıların özel bilgilerini koruma adına çeşitli önlemler alır. Örneğin, Nord VPN, kullanıcıların internetteki bilgilerini şifrelemek için AES-256 bit şifreleme kullanır. Ayrıca, NordVPN, sıfır kayıt politikası uygular, bu sayede kullanıcıların internetteki gezinti verileri saklanmaz.

Son olarak, Nord VPN, ücretsiz deneme süresi ve para iade garantisi sunar. Bu sayede, kullanıcılar hizmeti deneyebilir ve memnun kalmazlarsa para iadesi alabilirler.

NordVPN Özellikleri Neler?

NordVPN, askeri düzeyde şifreleme olarak bilinen 256 bir AES şifrelemesi kullanıyor. En hızlı ve en iyi vpnler arasında yer alan NordVPN, avantajlı özellikleri ile kullanıcı gizliliğini koruyor.

NordVPN’ın özellikleri:

 • VPN Şifreleme Özeliği: çevirim içi verilerinizi koruyarak üçüncü tarafların görüntüleme ve kötüye kullanıma karşı önlem alır.
 • En hızlı VPN: NordLynx protokoli ve 59 ülkede 5507+ sunucusuyla çok daha hızlı internet hizme
 • Kayıt Tutmama Politikası; Sıkı kayıt tutmama politikası ile VPN hizmeti verir. Bu sayede internette anonim kalmanız sağlar.
 • Çoklu Cihaz Desteği; 6 farklı cihaza kadar kurulumunu sağlayabilirsiniz.
 • Kill Switch Özelliği; Kill Switch; VPN bağlantınızda yaşanan kopmaları algılar ve otomatik olarak ağ bağlantınızı da keser. Bu özelliğe sahip vnpler kullanıcısına büyük avantaj sağlar. Böylelikle verilerinizin ifşa edilmesini önlenmiş olur.
 • 7/24 Canlı Destek; firmadan 7 gün 24 saat müşteri desteği alabilirsiniz.

Kullanıcı Deneyimi & Arayüzü

Nord VPN özellikleri bakımından oldukça fazla seçenek sunuyor ve en iyi vpnler arasına girmeyi başarıyor. Kullanıcı deneyiminde baktığımızda bağlandığınız sunucuya göre biraz internetinizi yavaşlatabilir.

Bazı ülkelerin Netflix’e erişimi kısıtlı olabiliyor ya da her içeriğe ulaşamıyor. NordVPN’de Netflix sorunsuz çalışır. P2P ve Torrent kullanma özelliği çoğu sunucularında desteklenir.

Nord VPN arayüz tasarımında ise tamamen kullanıcı dostu diyebiliriz. Basit herkesin kullanabileceği şekilde tasarlanmış bu yazılımı kolayca kavrayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sunucular ve Konumlar

nordvpn

Nord VPN; 59 ülke, 90+ şehir ve 5500+ sunucusu ile yüksek kapsayıcılığı vardır.

Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Asya-Pasifik’te daha popüler olarak kullanılır.

Nord VPN ayrıca tek bir VPN IP adresine uzun süre bağlı kalmak isteyen müşteriler için özel IP adresi hizmeti de sağlar.

Bu özelliği ekstra ücret ödeyerek kullanabilirsiniz.

Cihazlar

Nord VPN, masaüstü, mobil ve TV gibi akıllı cihazlarınız dahil olmak üzere tüm büyük işletim sistemleri farklı birçok uygulamaya sahiptir. Nord VPN’i aynı anda altı cihazda kullanabilirsiniz. Sektörde muadillerine baktığımızda Nord VPN daha çok cihazda kullanımı destekliyor.

Nord VPN’in desteklediği cihazlar:

Nord VPN Windows

Nord VPN macOS

Nord VPN İOS

Nord VPN Android

Nord VPN Linux

Nord VPN Playstation

NordVPN Apple TV, Netflix, HBO, Disney Plus, Amazon Prime Video vb.

NordVPN Eklenti:

Google Chrome VPN

NordVPN macOS

VPN uygulamaları ya da VPN eklentileri için Web sitesini ya da ilgili işletim sisteminini mağazasını ziyaret ederek ve VPN indir seçeneğine tıklayarak kolayca kurabilirsiniz.

NordVPN Müşteri Hizmetleri

NordVPN’in müşteri hizmetleri en iyilerinden biridir. Otomatik chat robotu, 7/24 canlı sohbet veya e-posta dahil olmak üzere birçok seçenekte destek sağlar. Ayrıca bu konuda diğer VPN hizmet sağlayıcılardan daha bilgili olduklarını söyleyebiliriz.

Ayrıca Nord VPN, SSS’leri, cihaz kurulumunu ve bağlantı sorunlarını gidermeyi kapsayan kılavuzlar içeren geniş bir bilgi tabanı sunuyor. Özetle Nord VPN müşteri desteği ile bizden geçer not alıyor.

NordVPN Güvenli Mi?

NordVPN indir

NordVPN’in kullanıcılara sunduğu sunumun büyük bir kısmı, sunduğu güvenlik ve gizlilik özelliklerinin genişliğidir. DNS sızıntısı koruması gibi standart özelliklerin yanı sıra Nord VPN, çift atlamalı VPN bağlantıları, gizlenmiş sunucular sunar. Tehdit Koruması gibi ek avantajlarla Nord VPN, standart bir VPN olmayan daha fazla gizlilik aracı ile hizmet veriyor.

NordVPN’in Mac ve Windows için yeni Tehdit Koruması özelliği, reklamları ve izleyicileri engellerken kötü amaçlı yazılımlara ve kötü amaçlı sitelere kullanıcıyı koruma altına alıyor.

Nord, tüm belge ve resim dosyalarının otomatik olarak tarıyor.  Şifreleme konusunda ise nord vpn oldukça sağlam bir alt yapıya sahiptir ve diğer en iyi vpnler ile uyumlu çalışır. Nord VPN, Perfect Forward Secrecy ile AES 256-bit şifreleme ve OpenVPN ve IKEv2 bağlantıları için 4.096-bit anahtar kullanır.

Şirketin tescilli WireGuard tabanlı NordLynx şifreleme protokolü, WireGuard’ın yaygın olarak bilinen, kullanıma hazır gizlilik sorununu çözmek için WireGuard temelinin üstüne bir çift NAT sistemi ekler ve geçici IP adresleri toplar.

Nord VPN, VPN şirketlerinin kayıt tutmama ile sunucularından geçen trafiğin hiçbirini kaydetmediğini belirtiyorlar.

Yani özetle, 2018’de iyi duyurulan bir sunucu ihlaline rağmen, Nord VPN o zamandan beri çok güçlü güvenlik ve şifreleme önlemleri aldı. Verilerinizi gizli ve güvende tutmak için NordVPN’e güvenebilirsiniz.

NordVPN İndir / Kurma / Kaldırma

Nord VPN, Windows, Mac, Android, iOS , Linux ve Android TV gibi farklı işletim sistemi olan cihazlara  için ayrı ayrı geliştirilmiş uygulamalar sunar. Yapmanız gereken ilk şey, web sitesine gidip ilgili uygulamayı indirmek Android ve İOS işletim sistemine sahip cihazlar için de Appstore ya da Google play’den indirebilirsiniz

Nord VPN’i indirmesi, yüklemesi ve ayarlaması oldukça kolaydır. Uygulama açıldığında bağlantınızı güvenlik altına almak için tek yapmanız gereken “Hızlı Bağlan” butonuna tıklamak ya da sunucu seçmektir.

Sade arayüzü, tüm desteklenen platformlarda tutarlı bir şekilde çalışmaktadır. Yeni kullanıcılar için gayet kullanımı kolay bir VPN uygulamasıdır. Profesyonel kullanıcılar için de birçok detaylı ayar seçeneği mevcuttur.

Cihaza Göre NordVPN Nasıl Kurulur?

NordVPN farklı cihazlar ve işletim sistemleri için farklı şekillerde kurulabilir. Aşağıda en yaygın olarak kullanılan cihazlar ve işletim sistemleri için kurulum işlemi anlatılmıştır:

NordVPN Windows Kurulumu:

 • NordVPN’in resmi web sitesinden Windows sürümünü indirin.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamayı yükleyin.
 • Uygulama yüklendikten sonra, kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra, bir sunucu seçin ve bağlantı kurun.
 • İnternette güvenli ve gizli gezinti yapmaya başlayabilirsiniz.

NordVPN Mac Kurulumu:

 • NordVPN’in resmi web sitesinden Mac sürümünü indirin.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamayı yükleyin.
 • Uygulama yüklendikten sonra, kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra, bir sunucu seçin ve bağlantı kurun.
 • Internette güvenli ve gizli gezinti yapmaya başlayabilirsiniz.

NordVPN Android Kurulumu:

 • Google Play Store’dan NordVPN uygulamasını indirin ve yükleyin.
 • Uygulama yüklendikten sonra, kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra, bir sunucu seçin ve bağlantı kurun.
 • Internette güvenli ve gizli gezinti yapmaya başlayabilirsiniz.

NordVPN iOS Kurulumu:

 • Apple App Store’dan NordVPN uygulamasını indirin ve yükleyin.
 • Uygulama yüklendikten sonra, kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra, bir sunucu seçin ve bağlantı kurun.
 • Internette güvenli ve gizli gezinti yapmaya başlayabilirsiniz.

Not: Bu sadece genel kurulum işlemlerini anlatmaktadır. Her cihaz ve işletim sistemi için kurulum işlemi farklı olabilir. Bu nedenle, NordVPN’in resmi web sitesinden veya uygulamanın içinden daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Cihaza Göre NordVPN Nasıl Kaldırılır / Silinir?

Aşağıda en yaygın olarak kullanılan cihazlar ve işletim sistemleri için silme işlemi anlatılmıştır:

NordVPN Windows Kaldırma:

 • Başlat menüsünden “Kontrol Paneli”ni açın.
 • “Programlar ve Özellikler” sekmesine gidin.
 • NordVPN uygulamasını listeden bulun ve üzerine tıklayın.
 • “Kaldır” veya “Sil” seçeneğini seçin ve talimatları izleyin.

NordVPN Mac Kaldırma:

 • Finder uygulamasını açın ve “Applications” klasörüne gidin.
 • NordVPN uygulamasını bulun ve sürükleyin “Trash” klasörüne.
 • “Trash” klasörünü açın ve NordVPN uygulamasını silmek için “Delete” butonuna tıklayın.

NordVPN Android Kaldırma:

 • Cihazınızın ana ekranından NordVPN uygulamasını bulun.
 • Uygulama üzerinde biraz basılı tutun ve “Uninstall” seçeneğini seçin.
 • Talimatları izleyin ve uygulamayı silin.

NordVPN iOS Kaldırma:

 • Cihazınızın ana ekranından NordVPN uygulamasını bulun.
 • Uygulama üzerinde biraz basılı tutun ve “x” işaretine dokunun.
 • “Delete” seçeneğini seçin ve uygulamayı silin.

Not: Bu sadece genel silme işlemlerini anlatmaktadır. Her cihaz ve işletim sistemi için silme işlemi farklı olabilir. Bu nedenle, cihaz veya işletim sistemi için detaylı bilgiye ihtiyaç duyarsanız, cihaz veya işletim sistemi üreticisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatlandırma ve Paketler

1 aylık plan ayda 11,99 €, 1 yıllık plan ayda 4,69 €, 2 yıllık plan ise ayda 3,49 € olarak üç seçenek sunuyor. Bu fiyatlandırma başlangıç paketleri için geçerli.

1 AYLIK

11,99€ / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

1 YILLIK

4,69€ / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

2 YILLIK

3,49€ / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

Nord VPN, kredi kartları ve Alipay, GiroPay, SOFORT, iDeal gibi diğer platformlar bulunmaktadır. Ayrıca NordVPN’i, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle de anonim olarak satın alabilirsiniz.

NordVPN ödeme yöntemleri:

Kredi Kartı

Alipay

Bitcoin ve diğer kriptoparalar

Diğer ödeme yöntemleri

Satın almaya karar vermeden önce platformu denemek istiyorsanız, NordVPN’i 30 gün para iade garantisi ile ücretsiz deneyebilirsiniz

NordVPN Ücretsiz Deneme Sürümü Var Mı?

Nord VPN ücretsiz seçeneğini çok kısa önce sunuyordu. Fakat kötüye kullanım tespit edildiği için kaldırdıklarını söylüyorlar.Şirket, uzun zaman önce hizmet genelinde ücretsiz bir deneme sürümüne sahipti, ancak ne yazık ki kötüye kullanım nedeniyle düştü.

Bununla birlikte, yeni Android ve iOS kullanıcıları, yedi günlük uygulama kullanımını ücretsiz olarak sunuyor. Eğer kayıt olursanız, NordVPN’nin 30 günlük para iade garantisi, hizmetin nasıl performans gösterdiğini anlamanız için size fazlasıyla yeterli zamanı verir.

NordVPN Yorum ve Değerlendirme

Nord VPN nasıl diye baktığımızda dünya genelinde beğenilen bir firma olduğunu görüyoruz. Diğer VPN sağlayıcılara göre daha maliyetli paket seçenekleri olsa da beraberinde birçok özelliği de beraberinde getiriyor.

Yakın dönemde hacklenme ile karşı karşıya kalan firma, şimdilerde güvenlik önlemlerini artırmış durumda. Eğer ücretsiz VPN arıyorsanız, yine bu firmada hesap açıp 30 günlük para iade garantisinden faydalanabilirsiniz.

Genel Görüş

En güvenilir ve en iyi vpnler arasında yer alan NordVPN’i, para ödeyip kullanmaya değer bir platform olarak görüyorum. Şifreleme yöntemleri, özellikleri, birçok cihaz ve platformu destekliyor olması ile dünya genelinde çokça tercih edilmesini sağlıyor.

Switch kill özelliği ve çevirim içi anonimliğinizi sağlamak için iyi bir seçenektir diyebiliriz. Tabii ki artıları olduğu kadar eksileri de var. Tüm artıları ve eksileri aşağıda listeledim.

Nord VPN Artıları ve Eksileri Neler?

NordVPN artıları:

 • Güçlü şifreleme: Nord VPN, AES-256 bit şifreleme kullanarak kullanıcıların internetteki bilgilerini korur.
 • Sıfır kayıt politikası: Nord VPN, kullanıcıların internetteki gezinti verilerini saklamaz.
 • Çoklu cihaz desteği: Nord VPN, birçok farklı cihazda kullanılabilir.
 • Geniş sunucu ağı: Nord VPN, birçok ülkeden sunuculara erişim sağlar.
 • Ücretsiz deneme süresi ve para iade garantisi: Nord VPN, kullanıcıların hizmeti deneyebilmelerine ve memnun kalmazlarsa para iadesi almalarına olanak tanır.

NordVPN eksileri:

 • Yavaş bağlantı hızları: Nord VPN, bazen yavaş bağlantı hızları ile karşılaşılabilir.
 • Yerel sınırlamalar: Nord VPN, bazı ülkelerde yasaklanmış olabilir ve bu nedenle kullanılamayabilir.
 • Teknik sorunlar: Nord VPN, bazen teknik sorunlar ile karşılaşılabilir.
mete enginsoy

Leave a Comment