Anasayfa » En İyi VPN'ler » Kaspersky VPN

Kaspersky VPN

.

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

24 ülkede 300+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

8,7

HARİKA

45,95TL

33,49 TL’dan

başlayan fiyatlarla

Kaspersky VPN iyi mi? Kaspersky VPN güvenli mi? Uzun yılladır güvenlik yazılımları alanında faaliyet gösteren Kaspersky, güvenlik yazılımlarından biri olan Kaspersky VPN nedir hakkında cevaplanması gereken birçok soru var. Özellikle şirketin merkezinin Rusya’da olması, güvenilirliği açısından kamuoyunda belirgin bir merak uyandırdı.

Bu blogda en iyi vpnler arasında buluna şirketleri inceliyorum. Kaspersky VPN de bunlardan birisi. İnternet güvenliği kaspersky gibi bilinirliği yüksek bir siber güvenliği şirketi ile sağlanabilir mi, birlikte inceleyelim.

⭐ Puan 8,7
🍿 Platformlara erişimNetflix, BBC iPlayer, YouTube
💰 Fiyat33,49 TL‘den başlayan fiyatlarla
🖥️ Sunucu & Konum24 ülkede 300+ sunucu
👍 Çoklu cihaz desteği Var
🚀 Kill SwitchVar

Genel hatlarıyla Kaspersky’den bahsettiğimize göre Kaspersky VPN özelliklerine geçebiliriz.

Kaspersky VPN Nedir?

1997 yılında Eugene Kaspersky tarafından kurulan Kaspersky Lab, bir bilgisayar güvenliği şirketidir. Merkezi Moskova’da olan bu şirketin dünyanın dört bir yanında ofisleri mevcut. Bu işe ilk başlayanlardan biri olması neticesinde sektörde lider konumunda olması hiç de şans işi değil. VPN hizmetlerinin yanı sıra antivirüs, security cloud ve siber güvenlik hizmetleri de bulunan şirketin dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcısı var.

Uzun yıllardır siber güvenlik yazılımları konusunda büyük bir otoriteye sahip olan Kaspersky VPN; sektördeki en güvenli yazılımları sunan firmalar arasında yer alıyor. Uzun yıllardır bu alanda faaliyet göstermesi de firmanın hizmet kalitesini ortaya koyan başlıca sebeplerden biri.

kaspersky vpn nedir

Peki Kaspersky vpn nasıl? İşte tam da bu sorunuzu cevaplamak için sizlere Kaspersky VPN inceleme yazısı yazdım. Tüm sorularınızın en objektif cevabını bu yazıda bulabileceksiniz.

Kaspersky VPN özellikleri:

 • Popüler akış platformlarında etkin: Çoğu akış platformunun engellemesini kaldırıyor
 • Yüksek hız: Uzak sunucularda bile çoğu sunucuda yüksek hıza sahip.
 • Geniş sunucu ağı: Kaspersky 24 ülkede 300’den fazla sunucuya sahiptir.
 • Kill Switch: Herhangi bir nedenle bir VPN bağlantısı kesildiğinde, kill switch tarayıcıyı otomatik olarak kapatır ve cihazı internetten engeller, bu şekilde korumasız bağlantı tehdidini ortadan kaldırır. Bağlantı tekrar sağlandığında cihaz otomatik olarak tekrar internete bağlanır.
 • Üst düzey güvenlik: Kaspersky, bir kapatma butonu dahil olmak üzere birinci sınıf güvenlik özellikleri sağlar.
 • Büyük platformlarla uyumluluk: Kaspersky, Windows, macOS, iOS ve Android ile uyumludur.
 • Kullanıcı dostu arayüz: Kaspersky VPN ve kullanıcı panosunun kullanımı kolaydır.
 • Çoklu cihaz kullanımı: Tek bir abonelikte 5 cihazda kullanıma izin verir.
 • Torrent VPN kullanımı: Kısıtlı sunucuya bağlanabiliyor olsa da Torrent VPN kullanımını destekler.

Programın web sitesine gidip Kaspersky VPN indir seçeneğini tıklayarak cihazınıza indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Genel kullanım için uygun özellikleri sahip olan kaspersky vpn en iyi vpnler arasında yer alıyor. Peki kaspersky vpn güvenli mi? Veri koruma politikasını inceleyerek bu soruyu yanıtlamaya çalışalım.

Kullanıcı Deneyimi & Arayüzü

Kaspersky VPN hizmeti son derece basit ve kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir.  Bu tür programları kullanma konusunda çok az deneyimi olanlar için bile indirilmesi ve kurulması çok kolaydır.

Ayrıca ayarlar bölümünden varsayılan ayarları değiştirerek kişiselleştirmekte mümkündür.

Sunucular ve Konumlar

kaspersky vpn ücretsiz

Şu anda Kaspersky VPN, 24 ülkeye yayılmış 300’den fazla sunucuya sahiptir. Aşağıdaki listede, şu anda mevcut olan Kaspersky VPN sunucu konumlarını görebilirsiniz:

Türkiye

Ukrayna

İngiltere

ABD

Rusya

İspanya

Singapur

İsveç

İsviçre

Meksika

Hollanda

Polonya

Hong Kong

İrlanda

İtalya

Almanya

Fransa

Japonya

Danimarka

Çekya

Avusturya

Belçika

Brezilya

Kanada

Cihazlar

Kaspersky VPN Secure Connection, bir VPN hizmetinden beklediğimiz tüm temel platformlar için yerel uygulamalara sahiptir:

Apple macOS

Microsoft Windows

Google Android

Apple iOS

Bununla birlikte, VPN hizmeti, sunduğu gelişmiş uyumluluk üst düzey hizmetlerden yoksundur.

Örneğin, Fire TV Stick uygulaması yoktur, akıllı DNS işlevi yoktur ve VPN yazılımını bir yönlendiriciye kurmanın bir yolu yoktur.

Sonuç olarak, oyun konsolu kullanıcıları Kaspersky VPN’i kullanamıyor. Ayrıca, VPN tarayıcı uzantısı ve Linux GUI yoktur.

Şirket, premium abonelik planları ile VPN’inin beş cihaza kadar kullanılmasına izin veriyor. Ücretsiz plan ile cihaz politikası sınırsızdır ancak veri kullanımı kısıtlaması tüm cihazlar arasında paylaşılır.

Kaspersky VPN Güvenli Mi?

Kaspersky VPN güvenli mi? VPN protokolleri söz konusu olduğunda Kaspersky, OpenVPN protokolünü kullanır. Bu, verilerinizi askeri düzeyde şifreleme olarak da adlandırılan en yüksek 256 bit şifreleme ile koruduğu ve kimsenin kişisel verilerinize erişmesini neredeyse imkansız hale getirdiği anlamına gelir, bu nedenle kesinlikle güvenli bir VPN’dir .

kaspersky vpn güvenli mi

Kaspersky vpn güvenli ve yüksek gizlilik sunan kriterlere sahiptir. Uzun yıllardır siber güvenli yazılımları alanında onlarca hizmet sunmuş olan Kaspersky VPN uygulaması olarak da başarılı bir program diyebiliriz.

Kaspersky VPN Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kaspersky’yi yüklemek kolaydır. Tek yapmanız gereken bir “My Kaspersky” hesabı oluşturmak için e-postanızla kaydolmak ve ücretsiz plana mı yoksa ücretli plana mı erişmek istediğinizi seçmek.

Eğer ücretli plana dahil olmak istiyorsanız, VPN uygulamasına girmeniz gereken bir kaspersky vpn etkinleştirme kodu 2022 alacaksınız.

Kaspersky vpn nasıl kurulur ve yüklenir hakkında adım adım bir kılavuz:

 • Bir My Kaspersky hesabı oluşturun. Kaydolmak için bilgilerinizi girin.
 • Premium planı satın alın. Satın alma işlemine devam etmek için platformunuzu seçin.
 • Aktivasyon Kodunu girin. Planı etkinleştirmek için premium planı satın aldıktan sonra My Kaspersky’yi ziyaret edin.
 • Kaspersky uygulamasını yükleyin. Ardından My Kaspersky oturum açma kimlik bilgilerinizle oturum açın.

My Kaspersky, kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. Aboneliğinizi kolayca yönetebilir ve Kaspersky’ye kaç cihazın bağlı olduğunu görebilirsiniz.

Destek & Müşteri Hizmetleri

Kaspersky’nin müşteri destek seçenekleri bulunduğunuz ülkeye göre değişir. Çünkü her ülkedeki her müşteri hizmetleri aynı hizmeti sunmuyor.

Canlı sohbete başlamak için öncelikle birkaç bilgi girmeniz lazım. Sohbete başlamadan önce birden fazla açılır kutu doldurmanız ve e-posta adresinizi göndermeniz gerekiyor. Bu açıdan ben biraz hantal buldum. Fakat sohbet sayfası aktif olduğunda hemen temsilci ile konuşmaya başladım.

Kaspersky, çok ayrıntılı olmayan ancak temel VPN sorunlarını çözmenize yardımcı olacak bir SSS bölümü ve bir Bilgi Bankası sunuyor. Yasaklı sitelere giriş ya da erişim engelini kaldırmak için bu konuda destek alabilirsiniz.

Ayrıca Kaspersky’nin Ticket sistemi de mevcut. Bir sorunda karşısında ticket açıp size cevap gelmesini bekleyebilirsiniz.

Kaspersky VPN Ücretli Mi?

Kaspersky VPN ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan güvenli bir vpn programıdır. 30 günlük deneme süresi boyunca kullanıcılar ücretsiz Kaspersky VPN hizmeti edinebilir. Bu deneme süresi sonrasında ise aylık veya yıllık planlardan birini tercih etmeleri gerekmektedir.

Kaspersky fiyatları bakımından oldukça uygun. Üstelik TL ile ödeme alan en güvenli vpnler arasında yer alıyor.

Kaspersky Fiyat Ne Kadar?

Kaspersky VPN, 1 aylık ve 1 yıllık olmak üzere iki farklı ücretli plan sunuyor. Tabii ki yıllık paket seçeneği daha ekonomik ve avantajlı oluyor. Ayrıca tek abonelikte farklı 5 cihazda kullanılabiliyor. Kaspersky VPN full sürümünü kullanabilmeniz için aşağıdaki Kaspersky VPN fiyat ve paketleri inceleyebilirsiniz.

1 AYLIK

33,49TL / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

1 YILLIK

269,99TL / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

 • 1 aylık: 33,49TL
 • 1 yıllık: 269,99TL (3 ay BluTV üyeliği hediye)

Bu iki planı Windows, macOS, İOS ve android işletim sistemine sahip cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca deneme sürümü için kredi kartı bilgilerinizi germenize gerek yoktur.

Kaspersky VPN Ücretsiz Deneme Sürümü Var Mı?

Evet, Kaspersky’nin istediğiniz kadar kullanabileceğiniz ücretsiz bir sürümü var. Ancak, günde 200 MB’lık bir veri sınırınız bulunuyor. Bu seçenek yoğun bir VPN kullanıcısı yeterli olmayacaktır.

Ayrıca ücretsiz sürümde sunucu seçemezsiniz. Yalnızca sizi konumunuza göre mümkün olan en iyi sunucuya bağlayan Smart Connect özelliğini kullanabilirsiniz.

Genel Görüş

Kaspersky VPN hakkında bir özet geçmem gerekirse, ilk olarak çok basit ama etkili bir hizmet olduğunu söyleyebilirim. En göze çarpan özellik düşük fiyattır. Sektördeki diğer VPN’lere karşı rekabet etmesini sağlayan da bu özelliğinin olduğunu düşünüyorum.

Beş cihaza kadar izin vererek, çok büyük olmayan aileler için veya birçok elektronik cihaza sahip tek bir kişi için yeterlidir.

Programı indirirken ve kurarken sorun yaşanmadığı için VPN kullanımına yeni başlayanlar için idealdir. Ancak deneyimlerini kişiselleştirmek için hareket özgürlüğünü tercih eden ileri düzey kullanıcıların beklentisini tam olarak karşılamayabilir.

Kaspersky VPN Yorum ve Değerlendirme

Kaspersky VPN ücretsiz sürümü, sadece bir web sitesine erişim sağlamak isteyen kullanıcılar için yeterli ve memnun edici bir seviyede. Fakat 200MB sınırının olması nedeni ile Kaspersky kullanıcı yorumları nasıl diye baktığımızda ücretsiz sürümünün yetersiz olduğunu görüyoruz.

Fakat neredeyse bütün ücretsiz VPN sağlayıcılar bu sürümlerini kısıtlı özellikte geliştirirler. Bu planlar daha çok kullanıcının platformu para ödemeden test edebilmesi için vardır.

Ücretli planda ise piyasanın ortalamasının üstünde bir memnuniyet aldığını söylemeliyim. Genellikle olumsuz yorumlar oyun konsoluna kurulamaması kaynaklı gelmiş. Bunlar dışında kullanım amacına hitap ettiğini ve güvenilir vpn uygulamaları arasında yer aldığını belirtmeliyim.

Türkiye’den kullanıcıların yorumlarını merak ediyorsanız kaspersky VPN ekşi sözlük başlıklarını da inceleyebilirsiniz.

Kaspersky VPN Artıları ve Eksileri Neler?

Kaspersky VPN artıları:

 • Mükemmel yerel ve küresel hıza sahiptir
 • BBC iPlayer, Disney+ ve HBO Max’in engellemesini kaldırır
 • AES-128 şifreleme
 • Uygulamalarının kullanımı kolaydır.
 • Kill switch özelliği
 • IP veya DNS sızıntısı yoktur.

Kaspersky VPN eksileri:

 • Müşteri desteği yetersiz
 • Firestick ve Akıllı DNS yok
 • Torrent kullanımında kısıtlı sunucu

Sık Sorulan Sorular

Bu yazımda Kaspersky vpn güvenli mi, özellikleri neler kaspersky vpn fiyat ve paketleri nasıl gibi konularda detaylı bir inceleme yazmaya özen gösterdim. Son olarak kaspersky vpn hakkında sık sorulan sorular bölümü oluşturdum. Bu bölümde konu hakkında en çok merak edilen soruların kısa cevaplarını bulabilirsiniz.

Kaspersky VPN Ne İşe Yarıyor?

Kaspersky VPN, internet ortamında veri güvenliğini sağlamak amacıyla Kaspersky Secure Connection tarafından geliştirilmiş bir güvenlik yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak erişim engellerini kaldırabilir, aynı zamanda da internette anonim kalabilirsiniz.

Kaspersky VPN İyi Midir?

Kaspersky VPN, genel kullanım için sunulmuş özellikleri, sıkı veri koruma ve askeri düzeyde güvenlik politikası ile en iyi VPNler arasıda yer almaktadır.

Kaspersky Tamamen Ücretsiz Mi?

Kaspersky, VPN hizmetinde hem ücretli hemde ücretsiz seçenekleri mevcuttur. Ücretsiz vpn sürümünde kullanım çok kısıtlıdır. Ücretli vpn sürümünde ise kaspersky vpn full sürümünü kullanabilirsiniz. Bu VPN’in ücretleri hakkında detaylı bilgi için Kaspersky VPN fiyat ve paketleri başlığını inceleyin.

mete enginsoy

Leave a Comment