Anasayfa » Blog » Mobil için En İyi Ücretsiz Vpn Uygulamaları 2023

Mobil için En İyi Ücretsiz Vpn Uygulamaları 2023

Kullandığınız akıllı telefon ister iPhone ister Android telefon olsun, mobil cihazlar için en yüksek performanslı VPN kullanmak, hareket halindeyken gizliliğinizi sağlamanın en iyi yoludur. Bir mobil VPN herkese açık bir Wİ-Fİ’ye bağlandığınızda bir mobil VPN ile verilerinizi korumada ek katkı sağlayabilirsiniz. Peki bunun için en iyi mobil VPN uygulaması hangisi?

Günümüzde vpn kullanımının giderek yaygınlaşması ile beraber bu sorunun cevabını merak edenlerin de sayısında artış oldu. İşte bu nedenle sizler için en iyi mobil vpn uygulaması ve önerilerinden oluşan bir derleme yazısı hazırladım.

Bu yazımın içeriğinde sadece en iyi VPN uygulamalarını değil aynı zamanda da android için VPN ve İOS için VPN seçeneklerini de ayrı ayrı bulabileceksiniz.

Eğer sizin de bir VPN uygulamasına ihtiyacınız varsa ve en iyi vpn programı hangisi merak ediyorsanız, yazımı okumaya devam edin.

/tab

Neden Mobil İçin VPN Kullanmalıyız?

Neden vpn kullanmalıyız sorusuna birçok farklı neden ile cevap verebiliriz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı telefonlarımızdan neredeyse her şeyi çevrim içi olarak yapabiliyoruz. Yani aslında yanımızda taşıdığımız akıllı cihazımızla birlikte verilerimiz de etrafa saçılma tehdidi ile karşı karşıya kalıyor.

Buna ek olarak da erişim engeli olan ya da yasaklı sitelere giriş yapmak gereken durumlar karşımıza çıkabiliyor. Bu erişim sorununu çözmek ya da verilerinizi korumak için bir VPN uygulamasına ihtiyacımız oluyor.

Peki, mobil için en iyi vpn programı hangisi? Bu sorunun yanıtını konumuzun ilerleyen bölümlerinizde detaylı bir şekilde yanıtlayacağım. Fakat öncesinde önemli bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum.

Eğer çevrim içi varlığınızın korunduğundan emin olmak istiyorsanız, ücretsiz VPN servislerinden kaçınmanızı ve bunun yerine mümkün olduğunca tamamen test edilmiş, uygun fiyatlı fakat güvenli olan ücretli VPN kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Bu blogta da en iyi vpn hizmetlerini incelerken aynı zamanda da ücretsiz vpn hizmetlerini de artıları ve eksileri ile yazıyorum. Hazırladığım en iyi vpn hizmetleri listesini ise güvenlik iyileştirmeleri, kullanıcı dostu olması, hızı ve fiyatlarına göre güncelliyorum.

Biliyorum ki kimse bir hizmet alırken cebinden para çıkmasın istiyor. Fakat söz konusu hayati derecede bir güvenlik ise cüzi miktarlarda ödeme yapmayı göze almalısınız. Çünkü net bir şekilde söyleyebilirim ki hiçbir ücretsiz vpn hizmeti gizliliğinizi tamamen korumaz. Verileriniz öyle ya da böyle bir şekilde üçüncü kişilere sızdırılır ya da satılabilir.

Mobil için vpn uygulamaları için de aynı durum geçerlidir. Hatta durum daha risklidir bile diyebiliriz. Şöyle düşünün ki; artık akıllı telefonumuzda sadece telefon numaraları ve mesajlar barındırmıyoruz. Sosyal medya verilerimiz, banka kayıtlarımız, yer bildirimlerimiz, e-postlarımız ve daha birçok bilgimiz bu akıllı cihazın içinde bizimle birlikte geziyor. Bu verileri korumanın en iyi yolu ise bir ücretli vpn sattın almak ve ücretsiz vpn hizmetlerinden olabildiğince uzak durmaktır.

Ücretsiz En İyi VPN Uygulamaları 2023 Yılında Neler?

Mobil için vpn programı artık bir ihtiyaç haline geldi. Peki bu ihtiyacı gidermek için aklınızı hiç mobil için en iyi vpn uygulaması hangisi diye geldi mi?

Mobil için en iyi ücretsiz vpnler 2023 yılında aşağıdaki gibidir:

 1. ZenMate VPN
 2. NordVPN
 3. Avast SecureLine
 4. Kaspersky VPN
 5. Atlas VPN
 6. Panda VPN
 7. Express VPN

Listede yer alan tüm vpn programları hız ve sızıntı testleri, platformlara erişim, fiyatlandırma ve güvenilirlik olmak üzere birçok farklı faktör göz önünde bulunarak test edilmiştir. Özellikle kişisel verilerinizin tamamını içeren mobil cihazlar için vpn seçimi konusunda ekstra hassasiyetli olmanız gerekir. Ben de bu nedenle sizlere android için vpn programları ve ios için vpn programları hangileri ise tek tek açıklayacağım.

Telefon için ücretsiz en iyi vpn programı nasıl seçilir? Tek tek denemeniz mi lazım? İşte bu bloğu tam olarak bu sebepten açtım diyebilirim. Test ettiğim VPN uygulamaları inceleme yazısı yazarak tüm vpn programları nasıl diye test ediyor ve sizlere artısı, eksisi ile kaleme alıyorum.

mobil için en iyi vpn uygulaması

Aşağıdaki VPN sağlayıcılarının her birini test ettim. Kendi deneyimlerimden ziyade dünya genelindeki kullanıcıların da görüşleri ve deneyimlerini araştırdım. Sonuç olarak da binlerce VPN programı arasında en iyilerini bulup çıkardım ve bu listeyi hazırladım.

Aşağıdaki mobil için vpn programlarını inceleyebilir ve bu bloğun okuyucularına özel indirimli fiyattan istediğiniz VPN hizmetini satın alabilirsiniz.

1. ZenMate VPN

1

zenmate vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

%100 kayıt tutmama politikası

74’ten fazla ülkede 3600 sunucu

Sınırsız cihaz desteği

DNS Sızıntı Koruması ve Kill Switch özelliği

9.7

EN İYİ

$69,99

$1,51’dan

başlayan fiyatlarla

En hızlı vpn uygulaması arasında yer alan ZenMate aynı zamanda da mobil için en çok tercih edilen VPNlerden birisidir. Uygulamanın güvenlik protokollerinde %100 kayıt tutmama, DNS sızıntı koruması ve Kill Switch özelliği mevcut.

Zenmate’i en iyi vpn hizmeti yapanlar özelliklerinden birisi de sınırsız cihaz desteğinin bulunmasıdır. Eş zamanlı destekleyen tüm akıllı cihazlarınızda kullanabilirsiniz.  74 ülkede 3600’dan fazla sunucusu sayesinde ise VPN’in maruz bıraktığı yavaşlamayı fazlasıyla minimize edebilmektedir.

Ayrıca 2.30$’dan başlayan paket tutarları ile oldukça ekonomik bir vpn sağlayıcı diyebilirim. Arayüz tasarımı basit ve kullanımı oldukça kolay. Totalde tüm bu özelliklere bakarak bu listede ilk sırayı Zenmate VPN’e veriyorum. Masaüstü cihazlarda olduğu gibi mobilde de çok kullanışlı bulduğum ve ihtiyacı fazlasıyla karşılayan bir VPN olduğunu belirtmeliyim.

Zenmate’in 30 günlük ücretsiz vpn avantajından yararlanarak uygulamayı test edebilirsiniz.

Zenmate VPN, 10 yıllık sektör deneyimine rağmen en ekonomik fiyatları sunan vpn hizmetlerinden biridir.

2. NordVPN

2

nordvpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

59 ülkede 5500+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

9.3

EN İYİ

€45,99

€3,49’dan

başlayan fiyatlarla

NordVPN hizmetlerine antivirüs programlarından aşınasınızdır. Ülkemizde en çok kullanılan antivirüs programlarından biri olması buna büyük bir etken tabii ki. Nord, Aynı zamanda VPN konusunda da oldukça iyi ve kullanıcılar arasında popüler.

Tabii ki sadece popüler olduğu için bu listede değil. NordVPN, 256 bir AES şifrelemesi özelliği ile askeri düzeyde şifreleme sağlar. Yani üst düzey bir güvenlik duvarına sahiptir. Ayrıca kill switch özelliği ile de olası veri sızıntılarını engeller.

NordVPN, tek bir üyelik ile çoklu cihaz desteği sunuyor ve 6 cihaza kadar kullanımı destekliyor. Bu nedenle oldukça ekonomik bir vpn olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca 59 ülkede 5500’dan fazla sunucuya sahip.

Tüm bu özellikleri ve güvenilirliği ile birlikte mobil için en iyi vpn uygulaması listemde ikinci sırada yer alıyor. Masaüstü cihazlarda olduğu gibi mobilde de çok kullanışlı bulduğum ve ihtiyacı fazlasıyla karşılayan bir VPN olduğunu belirtmeliyim.

NordVPN’in 30 günlük ücretsiz vpn avantajından yararlanarak uygulamayı test edebilirsiniz.

Sektörün öncü VPN hizmetlerinden biri olan NordVPN, aynı zamanda en hızlı VPN hizmetleri arasında da yer almaktadır.

3. Avast SecureLine VPN

3

avast vpn

7 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

35 ülkede 700+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Parola sızıntı denetleyicisi

Kill Switch özelliği

9.0

EN İYİ

$59,69

5,99 TL’den

başlayan fiyatlarla

Avast SecureLine VPN, tıpkı Nordvpn gibi çok popüler olan antivirüs yazılımı sayesinde oldukça bilinen ve tercih edilen bir mobil için vpn uygulaması. Uzunca bir dönem Avast’ı antivirüs programı ile biliyoruz fakat 2018 yılında bu yana VPN sağlayıcı olarak da hizmet veriyor.

Avast VPN sağlayıcı, siber güvenlik endüstrisinde güvenilir bir isimden gelmenin yanı sıra, kullanıcılara üst düzey güvenlik sağlamak için askeri düzeyde AES-256 şifreleme ve OpenVPN tünel protokolü kullanıyor. Ayrıca Kill Switch özelliği de mevcut. Bu da Avast VPN’ı mobil için en güvenli ve en iyi vpn uygulaması yapıyor.

Avast SecureLine VPN geliştirdiği mobil aplikasyonunda da kullanıcı dostu dokunuşlarda bulunmuş. Kullanımı ve anlaşılması kolay bir mobil vpn uygulaması olmuş diyebilirim. Çoklu cihazda kullanımı da destekliyor. 10 farklı cihazda Avast vpn kullanabilirsiniz. Ayrıca Avast VPN’i kredi kartına gerek kalmadan satın alabilirsiniz.

Masaüstü cihazlarda olduğu gibi mobilde de çok kullanışlı bulduğum ve ihtiyacı fazlasıyla karşılayan bir VPN olduğunu belirtmeliyim.

Avast VPN’in 7 günlük ücretsiz vpn avantajından yararlanarak uygulamayı test edebilirsiniz.

Avast VPN; Parola Sızıntı Denetleyicisi sunan ayrıcalıklı VPN hizmetlerinden biridir.

4. Kaspersky VPN

4

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

24 ülkede 300+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

8.7

HARİKA

45,95TL

33,49 TL’dan

başlayan fiyatlarla

Kaspersky Lab,  Antivirüs alanında da hepimizin aşina olduğu markalardan biridir. Firmanın dünya genelinde 400 milyonu aşkın kullanıcısının bulunması da başarılarını destekler nitelikte diyebiliriz. Kaspersky VPN hem özellikleri hem de ekonomik paketleri ile tercih edilebilir bir VPN sağlayıcıdır.

Kayıt tutmama politikası ve  kill switch özelliği ile verileriniz her daim güvenliğini korur. 24 ülkede 300’den fazla sunucuya sahiptir. Torrent için VPN kullanımında biraz kısıtlı kalıyor ama mobil için en iyi vpn uygulaması diyebiliriz. Çoklu cihazda kullanımı destekler. Eş zamanlı olarak 5 cihazda birden kullanabilirsiniz.

Masaüstü cihazlarda olduğu gibi mobilde de çok kullanışlı bulduğum ve ihtiyacı fazlasıyla karşılayan bir VPN olduğunu belirtmeliyim.

Kaspersky VPN‘in 30 günlük ücretsiz vpn avantajından yararlanarak uygulamayı test edebilirsiniz.

KasperskyVPN, sektör tecrübesi en uzun olan ve güvenilirlik konusunda tereddüte düşürmeyen vpn hizmetlerinden biridir.

5. Atlas VPN

5

atlas vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

Kayıt tutmama politikası

SafeSwap ve SafeBrowse ile ekstra gizlilik imkanı

Sınırsız cihaz desteği

17 farklı ülkede 570+ sunucu

8.8

HARİKA

$85,99

$1,99’dan

başlayan fiyatlarla

Atlas VPN, sektörde hizmet veren firmalara kıyasla fiyat/performans paketleri var. Atlas VPN aynı anda sınırsız cihazdan bağlantı imkanı sunan en ekonomik vpn sağlayıcılardan birisidir. Aylık pakette çok ekonomik gelmeyebilir fakat yıllık paketlerde fiyatlar 1,99$’a kadar düşüyor.

Atlas VPN, AES 256 şifreleme yöntemini kullanır. Buna ek olarak yeni nesil güvenlik protokolleri ile kullanıcılara sunduğu hizmetin güvenilirliği konusunda daima geliştirmeler yapmaktadır. Ayrıca yerleşik reklam engelleyici özelliği ile beraber geliyor.

Masaüstü cihazlarda olduğu gibi mobilde de çok kullanışlı bulduğum ve ihtiyacı fazlasıyla karşılayan bir VPN olduğunu belirtmeliyim.

Atlas VPN’in 30 günlük ücretsiz vpn avantajından yararlanarak uygulamayı test edebilirsiniz.

Atlas VPN, kötü amaçlı yazılımlardan da koruyan SafeBrowse özelliği sunmaktadır.

6.Panda VPN

6.

panda vpn

7 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

80 ülkede 170+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Çoklu cihaz desteği

Anti Virüs özelliği

8.5

HARİKA

vpn ne işe yarar

91+ değerlendirme

$75,99

$2,49’dan

başlayan fiyatlarla

Panda VPN; Panda Security’nin geliştirdiği ve en iyi ücretsiz vpnler arasında yer alan yüksek puanlı bir vpn programıdır. 1990 yılından bu yana siber güvenlik yazılımları üzerine farklı hizmetler sunan bu vpn programı mobil için de bilgisayar için de kullanıma uygundur. Peki Panda VPN güvenli mi? Ücretsiz mobil vpn programları arasından neden Panda VPN’i seçebilirsiniz?

80 ülkede 170+ sunucu imkanı ile en hızlı vpn programları arasında yer alır. Bu da uzaktaki bir sunucuya bağlansanız bile ping sorunu yaşamamanızı veya yüksek çözünürlükte, donma olmadan video izleyebilmenizi sağlar.

Panda VPN 7 gün boyunca ücretsiz deneme pakedi sunmaktadır. Eğer ücretsiz vpn uygulaması kullanmak istiyorsanız denemenizde fayda var. Eğer beğenip sonrasında kullanmak isterseniz de $2,49 ödeyerek 5 farklı cihazda eş zamanlı olarak kullanabiliyorsunuz.

Yabancı platformlara erişim konusunda da testleri sorunsuz geçen Panda VPN Netflix ve Youtube içeriklerinden de dilediğiniz ülkeninkine ulaşabilmenizi sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak bu vpn uygulaması ile Torrent dosyası indirme ve paylaşma gibi imkanlara da sahipsiniz. Dilediğiniz bir sunucuyu seçerek Torrent için vpn hizmetini Panda’dan alabilirsiniz.

7.Proton VPN

.

protonvpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

65 ülkede 1900+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Reklam Engelleyici

Proton Drive imkanı

8.0

EN İYİ

59,69

4.99€’dan

başlayan fiyatlarla

ProtonVPN en hızlı ve en güvenli ücretsiz vpnler arasında yer almaktadır. ProtonVPN’i diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri ise ücretli sürümlerinde yalnızca vpn hizmeti değil birçok farklı hizmet daha sunmaktadır. ProtonVPN kullanıcılarına Reklam Engelleyici, Proton Drive özelliği gibi ayrıcalıklı özellikler de sunmaktadır.

ProtonVPN İsviçre merkezli bir vpn programı olduğu için güvenilirlik konusunda yüksek kriterlere sahiptir. Sıkı kayıt tutmama politikasına ve ayrıcalıklı özelliklerine bakıldığında Proton VPN genellikle ücretli planları ile tercih edilse de bedava vpn programı olarak da hizmet vermektedir.

ProtonVPN erişim engeli olan sitelere giriş ve Torrent kullanımı konusunda güçlü bir vpn hizmetidir. Ücretsiz planda güvenilirlik konusu her ücretsiz vpndeki gibi bazı şaibeleri barındırsa da dilediğiniz platforma erişebilmek için mobil vpn arıyorsanız ideal bir tercih olacaktır.

8. Express VPN

8.

express vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

95 ülkede birçok farklı sunucu

Sınırsız cihaz desteği

Android’de GPS koruması

CleanWeb Reklam Engelleyici

7.5

ÇOK İYİ

$85,99

$6,67’dan

başlayan fiyatlarla

ExpressVPN International Ltd, 2009’da kurulmuş sektörde en çok duyduğumuz vpn programları arasında yer almakta. Merkez ofisi Brinya Adaları’nda olan şirket hem pc için hem telefon için vpn hizmeti sunmakta. Peki ücretsiz vpn programı arayanlar neden Express VPN’i seçmeli?

Bilindiği üzere internetin hayatımızdaki yeri arttıkça daha çok işimizi telefonlardan halletmeye başladık. Ne kadar işlem yapıyorsak işimizi hallederken kullandığımız mobil applere de o kadar çok verimizi paylaşıyoruz demektir. Peki bundan nasıl kurtulabiliriz? Cevap basit; güçlü ve hızlı vpn programları ile. Express vpn de bunlardan biri.

95 ülkede birçok farklı sunucusu bulunan Express VPN, Çift Tünelleme özelliği ile istediğiniz programı güvenli bir şekilde çalıştırabilecek güçte. Kill Switch, Özel DNS, Lightway Protokolü ve daha birçok ayrıcalıklı özelliklere sahip olan bu VPN programını 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Android için en iyi vpn önerisi isteyenlere Express VPN oldukça iyi bir seçenek çünkü Androidde GPS Koruması da sunuyor. Ayda yalnızca $6,67 ödeyerek mobil için Express VPN’i kullanabilirsiniz.

En İyi VPN Hangisi Mobil İçin?

Mobil için en iyi vpn; hız ve sızdırma testlerini yüksek performans ile tamamlamış Zenmate, Avast ve Nord VPN örnek verilebilir. Ücretsiz en iyi vpnler arasında da yer alan bu vpn programları 30 gün boyunca mobil app veya eklenti olmak üzere deneme sürümü şeklinde kullanılabilmektedir.

Mobil için en iyi vpn araştırması yapan internet kullanıcıları genelde ücret ödemeyi tercih etmezler. Fakat ücretsiz vpnler güvenli mi sorusu büyük bir şaibe ile karşımıza çıkmaktadır. Hatta bununla ilgili araştırma yaptığınızda bedava vpn programlarının tüm verilerinizi kaydettiğini ve üçüncü taraflar ile paylaştığını gösteren haberlere denk gelirsiniz.

Bu nedenle internette onlarca alışveriş ve günlük işlem gerçekleştirirken güvenilirliğinizden emin olmak istiyorsanız kesinlikle kayıt tutmama politikası ve güçlü şifreleme protokolleri ile çalışan vpn programları tercih etmelisiniz. Ayda 2-3 dolar ile onlarca cihazda kullanabileceğiniz en hızlı ve en güvenli vpnler listesinden kendinize uygun olanları deneyebilirsiniz.

En Hızlı Mobil VPN Hangisi?

Mobil cihazlarda en hızlı mobil vpn seçilirken aşağıdaki özelliklere dikkat edilir;

 • Hız: Hızlı bir mobil vpn seçmek, oyun oynamak veya video izlemek gibi bant genişliği yoğun faaliyetler için önemlidir. En hızlı vpnler, yüksek hız sunarken ping sorununu da ortadan kaldırır.
 • Güvenlik: Güçlü şifreleme ve ve protokoller, kullanıcı verilerini korumak için en önemli kriterlerden biridir. 256 bit AES şifreleme protokolüne sahip vpn programları yüksek güvenilirlik sunar.
 • Gizlilik: VPN programlarının no log politikası ile çalışması gerekir. Bu politikaya kayıt tutmama politikası da denilmektedir. Kullanıcı verilerinin kayıt altına alınmadığı vpn programları kullanıcı gizliliğine önem veren yazılımlardır.
 • Sunucu & Konum: Geniş bir sunucu ağı ve çok sayıda konuma sahip olması vpn programlarının her konumda erişim engellerini aşabilmesini sağlarken daha yüksek hız ile hizmet vermesine de yardımcı olur.
 • Fiyat: Güvenilir ve hızlı vpnler arasından bir tercih yaparken aynı zamanda makul bir fiyatı olmasına da dikkat edilmelidir. Ücretsiz vpnler genellikle yavaş bağlantı ve güvenilir olmayan gizlilik politikalarına sahiptir.

Özetle; en hızlı mobil VPN seçerken hız, güvenlik, gizlilik, sunucu ağı, kullanım kolaylığı ve fiyat faktörleri göz önünde bulundurmalıdır. Bu kriterlere dikkat ettiğiniz takdirde en hızlı mobil vpnlerden birini tercih etmiş olursunuz.

Tamamen Ücretsiz Vpnler Güvenli Mi?

Vpn nedir konusunda henüz tam anlamıyla bilinçli olmayan internet kullanıcıları ayda 3-5 dolar vermemek için tamamen ücretsiz vpnler ile belki de kredi kartı bilgilerinin çalınmasına ve daha fazla siber tehlikeye davet çıkarıyorlar. Gün geçtikçe veri hırsızlığının arttığı bu dönemde vpn kullanımı kesinlikle şart oldu diyebiliriz.

Bu noktada da biliyorum ki kimse aldığı bir hizmet için ödeme yapmak istemiyor. İşte bu nedenle listemde yer alan firmaların hepsi belli bir süre bedava vpn hizmeti sunarak sizlere bu deneyimi test etme imkanı veriyorlar. Yani beğendiğiniz bir firmada ücretsiz vpn hizmeti alabilirsiniz.

Tamamıyla ücretsiz vpnler de var fakat o vpn hizmetlerinin komple ücretsiz olmasının nedeni zaten kişisel verilerinize erişmek. Yani izlediğiniz videolardan tutun, tarayıcı geçmişinize ve klavye dokunuşlarınıza kadar izlenebiliyorsunuz.

İşte bu tehlikeden ve veri hırsızlığından kaçmak için kullandığınız mobil vpn programları da günlük kayıt tutar ve verilerinizi saklarsa ne anlamı kalacak ki?

Ücretsiz vpn programları 2023 yılında da tüm hızıyla verilerinizi kaydetmeye devam edecek. Bu nedenle vpn nedir ne işe yarar konusunda bilgi sahibi olup kendinizi siber saldırılardan ve kimlik hırsızlarından korumalısınız.

Bunun için en kesin yöntem ise güçlü protokollere sahip ve sızdırma testlerini başarıyla tamamlamış, yüksek hızlı performanslar sunan, Kill Switch özelliği bulunan ve çoklu cihaz desteği sunan bir vpn hizmeti almak.

Böylelikle başkaları verilerinizi çalmasın diye verilerinizi satan vpn hizmetleri yerine ayda çok cüzi miktarlar ödeyerek yasaklı sitelere giriş, yabancı platformların içeriklerine erişim, torrent dosyası indirmeleri ve daha birçok ayrıcalıktan güvenilir bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Telefonda VPN Ne İşe Yarar?

Telefonda vpn kullanmak; kayıtlı kart bilgilerinizin, kimlik ve tarayıcı verilerinizin üçüncü taraflar ile paylaşılmasını engeller. Bunun yanı sıra telefonda vpn kullanarak yasaklı veya erişim engeli olan web sitelerine dilediğiniz gibi girebilir ve dijital platformların yabancı ülke içeriklerine erişebilirsiniz.

Bu nedenle mobil vpn; kullanıcıların siber güvenlik sorunlarını ortadan kaldırırken, daha özgür bir internet deneyimi elde edebilmelerini sağlar.

Telefonda vpn kullanmak ne işe yarar diye sorulduğunda;

 • Yasaklı ve erişim engeli olan sitelere giriş
 • Dijital platformların yabancı ülke içeriklerine erişim
 • Tarayıcı geçmişinin kaydedilememesi
 • Kimlik hırsızlarından korunma
 • VPN ile torrent dosyası indirme & paylaşma

gibi imkanlar sağlar şeklinde cevaplayabiliriz.

Telefonda VPN Kullanmak Güvenli Mi?

Telefonda vpn kullanmak güvenli mi diye merak eden kullanıcılar asıl vpn kullanmamak güvenli mi diye düşünmelidir. VPN programları, kullanıcıların verilerini şifreli şekilde ileten sanal özel bir ağdır. Bu nedenle güvenli vpn programları veya uygulamaları telefonunuza zarar vermez. Aksine kişisel verilerinizin korunmasına ve erişim engeli olan web sitelerine sorunsuz bir şekilde giriş yapabilmenizi sağlar.

Fakat telefonuna ücretsiz vpn programı diye adını bile bilmediğiniz yazılımları indirmemenizi tavsiye ederim. Özellikle vpn programı seçerken güvenilirlik kriterlerine, kullanıcı yorumlarına, hızına ve sunduğu ayrıcalıklı özelliklere mutlaka bakmalısınız.

mete enginsoy

Leave a Comment