Anasayfa » Blog » VPN Güvenli Mi? | En Güvenilir VPN Programları 2023

VPN Güvenli Mi? | En Güvenilir VPN Programları 2023

İnternet kullanımı arttıkça kişisel verilerimizin güvenliği de daha önemli bir hale geldi. İnternet kullanıcılarının birçoğu özellikle kişisel verileri ile ilgili çekincelerinden dolayı “vpn güvenli mi?” sorusunu sormaktadır.

Gerekli önlemler alınmadığı takdirde kullanıcılar siber saldırılara veya kişisel verilerinin çalınması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirler.

Bu gibi durumlar ise banka hesaplarınızın izinsiz kullanılması veya kişisel verilerinizin kötü amaçlarla paylaşılması gibi sorunlara neden olabilmektedir.

İnternet güvenliğinin yanı sıra coğrafi engellemeler ve kısıtılamalar, internet sansürü gibi çevrimiçi özgürlüğü kısıtlayan faaliyetler de giderek artmaktadır.

Ülkemizde de sık sık karşılaştığımız bir durum olan erişim engeli veya bant daraltılması gibi kısıtlamalar internet kullanıcılarının özgürlüğünü de kısıtlamaktadır.

Tüm bu güvenlik sorunlarından sıyrılmak ve erişim engellerine takılmadan dilediğiniz gibi internette gezinebilmek için vpn programları artık ihtiyaç haline geldi diyebiliriz.

Neyse ki güvenilir vpn programları bu sorunlara çözüm sunarak çevrimiçi eylemlerinizde gizliliğinizi korurken, erişim engellerinden de sıyrılabilmenizi sağlar.

Güvenli vpn uygulamaları; kullanıcıların internet trafiğini şifreleyerek kullanıcı verilerini gizler ve bölgesel kısıtlamaları aşar. Böylelikle kullanıcılar vpn kullanarak engelli web sitelerine güvenli şekilde ulaşabilirler.

Peki hangi vpn programları güvenli? Güvenli vpn programları nasıl seçilir? Tüm bu sorularınızın cevabını yazımda ele aldım. Haydi, ilk sorumuz ile başlayalım!

Güvenilir VPN Programı Nasıl Seçilir?

Güvenilir vpn programı seçmek; çevrimiçi gizliliğinizi korumak ve coğrafi kısıtlamalardan kurtulabilmek için oldukça önemlidir. Fakat birçok vpn önerisi ile karşılaşabildiğimiz için hangisini seçeceğinize karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz.

İşte güvenilir VPN programı seçerken dikkate alınması gereken faktörler;

 • Güvenlik: VPN programının ne derece güvenilir olduğu seçiminizi belirlemede en önemli faktör olmalıdır. En iyi ve en güvenli vpn programları güçlü şifrelemer, Kill Switch ve DNS sızıntı engelleyici gibi özellikler sunar.
 • Sunucu ve Konum Sayısı: VPN programlarının sunucu ve konum sayısı, kullanıcıların hız ve bağlantı kalitesini doğrudan etkiler. Sunucu ve konum sayısı fazla olan vpn uygulamalarını seçmek oldukça önemlidir. Aksi takdirde bağlantınız kesilebilir ve gizliliğiniz tehlike altına girer.
 • Hız: Hızlı vpnler tercih etmek kullanıcı deneyimi açısından önemlidir. En iyi vpnler aynı zamanda en hızlı vpn bağlantısına da sahiptir.
 • Gizlilik Politikası: VPN programlarının gizlilik politikası mutlaka okunmalıdır. Bu gizlilik politikalarında kullanıcı verilerinin saklandığı veya üçüncü taraflar ile paylaşıldığına dair bilgiler varsa o vpn programı tercih edilmemelidir.
 • Protokoller: VPN programlarının kullandığı protokoller bağlantı hızını ve güvenliğini belirler. Bu nedenle güçlü protokoller kullanan bir vpn programı seçilmelidir.
 • Müşteri Desteği: Kullanıcılar için en önemli konulardan biri de müşteri desteğidir. Çözüm odaklı bir müşteri desteğinin sunulması o hizmetin ne kadar güvenli olduğunu gösteren önemli faktörlerden biridir.
 • Fiyatlandırma: En güvenli vpnler arasından birini seçerken aynı zamanda kullanıcıların bütçesine hitap eden seçenekler incelenmelidir. En iyi vpn; en iyi hizmetleri en uygun fiyatla sunan vpn programıdır.

Özetleyecek olursak; güvenilir vpn programları 2023 yılında da kullanıcılar için önemli bir husustur. Özellikle erişim engelleri ve bant kısıtlamaları gibi uygulamalara maruz kalınan ülkelerde vpn kullanımı hayati önem taşımaktadır.

Youtube, Twitter, Ekşi Sözlük ve hatta Wikipedia gibi platformlara erişimin yasaklandığı dönemler oldu. Bu tarz erişim engellerine takılmadan özgür bir internet deneyimi elde etmek ve bunu yaparken de gizliliğinizi korumak istiyorsanız en güvenilir vpn programları arasından birini seçip, aynı anda birçok cihazınızda kullanabilirsiniz.

VPN Güvenliği Nasıl Sağlar?

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte kullanıcıların kişisel bilgilerinin çalınması, çevrimiçi hareketlerinin izlenmesi gibi güvenlik sorunları da oluştu. VPN ise; internet kullanıcılarının çevrimiçi trafiklerinin şifrelenmesi ve kişisel verilerinin gizlenmesi gibi çeşitli güvenlik önlemleri sunar.

Peki, VPN güvenliği nasıl sağlar? Öncelikle VPN programları internet bağlantınızı şifreleyerek verilerinizi korur.

Bu sayede çevrimiçi trafiğiniz yani internete bağlandığınız andan itibaren gerçekleştirdiğiniz tüm eylemler gizli kalır.

VPN’e bağlandığınızda tüm verileriniz VPN sunucusu tarafından şifrelenir ve bu sayede korunaklı bir hale bürünür.

Bağlandığınız vpn sunucusu gerçek konumunuzdan değil herhangi bir bölgedeki herhangi bir konumdan geldiği için IP adresiniz farklı bir IP adresi gibi gözükürken, internet bağlantınız da farklı bir ülkeden gerçekleşiyor gibi görünebilir.

Özellikle halka açık alanlarda Wi-Fi’ya bağlanırken vpn kullanımı da büyük önem taşımaktadır. Halka açık bir Wi-Fi kötü amaçlı yazılımlar tarafından saldırıya daha açıktır. Bu nedenle topluluğun kullandığı internet ağlarına bağlanırken de VPN kullanmalı ve gizliliğimizi koruma altına almalıyız.

Özetle; güvenilir vpn programları internet kullanıcılarına birbirinden farklı avantajlar sunar. İnternetteki trafiğinizi şifreler, kişisel verilerinizi ve kimliğinizi gizler ve erişim engeli olan web sitelerine dilediğiniz gibi giriş yapabilmenizi sağlar. Bu nedenle VPN programları 2023 yılında daha da önem kazanmaya başlamıştır.

Hangi VPN Programları Güvenli?

Güvenli vpn programları tercih etmek, kişisel verilerinizin güvenliği açısından oldukça önemlidir. Erişim kısıtlamalarının ve siber saldırıların artması nedeniyle verilerini korumak isteyen kullanıcılar da güvenilir vpn uygulamaları ve eklentileri arayışına girmektedirler. Fakat hepsinin aklında aynı soru var; ücretsiz güvenli vpn programları var mı?

Ücretsiz vpn programlarının çoğu kullanıcı verilerinize kolayca erişebilmek amacıyla ücretsiz olarak sunulurlar. Bu nedenle de VPN programları arasından birini kullanacaksanız ücretsiz seçeneklerden kaçınmanızda fayda var.

Bedava vpn uygulamaları genellikle kullanıcı verilerini yeterli düzeyde koruyamaz veya erişim engellerini aşamaz. Üstelik ücretsiz vpnler için de kullanıcı verilerini üçüncü taraflara sattığına dair birçok habere denk geldiğimizi hatırlatmadan geçemeyeceğim.

Peki o halde hangi vpn programları güvenli? İşte size en iyi ve en güvenilir 10 vpn programı:

 • Zenmate VPN
 • Nord VPN
 • Avast VPN
 • Express VPN
 • Kaspersky VPN
 • Surfshark
 • Private Internet Access
 • Panda VPN
 • Turbo VPN
 • Atlas VPN

Bu vpn uygulamaları arasından bir seçim yapmak, internet bağlantınızı daha güvenli bir hale getirirken erişim kısıtlamalarına takılmanızı da engeller.

Sizler de vpn programları arasından bir tercih yaparken; güvenlik özellikleri, hız, konum ve sunucu sayısı, kullanım kolaylığı, çoklu cihaz desteği ve fiyat gibi faktörlere dikkat etmelisiniz. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak size uygun en güvenli VPN programını seçebilirsiniz.

Gelin güvenli vpnler listesi ile tüm vpn programlarının sunduğu özellikleri inceleyelim.

En Güvenilir VPN Programları 2023

Güçlü protokoller ve şifreleme yöntemleriyle korunan en güvenilir vpn programları 2023 yılında da büyük bir merak konusudur. Aşağıda sizin için tek tek deneyip kullanıcı deneyimlerimi olumlu/olumsuz tüm yanlarıyla aktardığım vpn programları listesini görebilirsiniz. Kendiniz için en güvenli ve en iyi vpn hangisi ise onu seçerek siz de özgür bir internet kullanıcısı olabilirsiniz.

1. Zenmate VPN

1.

zenmate vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

%100 kayıt tutmama politikası

74’ten fazla ülkede 3600 sunucu

Sınırsız cihaz desteği

DNS Sızıntı Koruması ve Kill Switch özelliği

9.7

EN İYİ

$69,99

$2,30’dan

başlayan fiyatlarla

2013 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olan Zenmate vpn, internet kullanıcılarının kişisel bilgilerini ve çevrim içi faaliyetlerini koruma altına almak için kullanabilecekleri güvenli bir vpn programıdır.

Peki Zenmate vpn güvenli mi?

Zenmate VPN; AES 256 bit şifreleme ile kullanıcı verilerini ve internet bağlantısını güvenli bir hale getirir. Bu internet şifreleme özelliği, kullanıcı verilerinin izlenmesini ve verilerin çalınmasını engeller.

Ayrıca Zenmate vpn birçok farklı konumda 3600+ sunucuya sahip olmasıyla kullanıcılara tercih edebilecekleri birçok farklı konum ve IP adresi sunar.

Tüm bunlara ek olarak; Kill Switch, DSN Sızıntı Koruması, sınırsız cihaz desteği ve %100 kayıt tutmama(lot tutmama) politikası sunması nedeniyle vpn kullananlar için ideal bir seçenektir.

Ayda $2.30’dan başlayan fiyatlarla sınırsız cihazda Zenmate VPN kullanabilirsiniz.

2.SurfShark VPN

2.

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

65 ülkede ülkede 3200 farklı sunucu

Sınırsız cihaz desteği

Android’de GPS koruması

CleanWeb Reklam Engelleyici

9.5

EN İYİ

$85,99

€2.49’dan

başlayan fiyatlarla

Surfshark VPN son yıllarda en çok tercih edilen en iyi vpn hizmetleri arasında yer almaktadır. Peki Surfshark VPN güvenilir mi? Bu sorunun cevabını vermek için Surfshark VPN’nin güvenlik özelliklerini, gizlilik politikasını, hizmetin güvenilirliğini, sunucu ve konum sayısını incelemek gerekir.

Surfshark VPN; AES 256 şifreleme ile internet trafiğinizi şifreler. Bunun yanı sıra OPENVPN ve IKEv2 gibi güçlü VPN protokollerini kullanmaktadır. Yalnızca gizlilik protokolleri ile değil sunduğu diğer özellikleriyle de Surfshark VPN en güvenli vpnler arasında yer almaktadır. Kill Switch, CleanWeb Reklam Engelleyici ve Android için GPS koruması da sunan Surfshark VPN; hem uygun fiyatlı hem de çok yönlü bir vpn uygulamasıdır.

Bir vpn hizmetini tercih etmeden önce güvenlik konusunda kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken konu; kayıt tutmama politikasıdır. Çevrimiçi gizliliğinizi korumak ve verilerinizin üçüncü taraflar ile paylaşılmasından sakınmak istiyorsanız kayıt tutmama konusunda net bir tavır sergileyen vpn programları ile internete bağlanmalısınız.

Kimi kullanıcılar ücretsiz vpn olsun da gerisi önemli değil diye düşünerek gizliliği hiç dert etmeden bazı vpn programlarını kullanabiliyor.

Fakat vpn kullanmanın amacı çevrimiçi hareketlerinizin ve kimliğinizin gizlenmesiyken; bedava vpnler günlük kayıt tutarlar ve bu verileri üçüncü taraflar ile paylaşırlar. Zaten bu vpn uygulamalarının ücretsiz olma nedeni de kişisel verilere erişimdir. ,

Özetle; Surfshark vpn 65 ülkede ülkede 3200 farklı sunucuya sahip en hızlı ve en güvenli vpnlerden biridir.

Ayda €2.49’dan başlayan fiyatlarla Surfhark VPN kullanabilirsiniz.

3.Nord VPN

3

nordvpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

59 ülkede 5500+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

9.3

EN İYİ

€45,99

€3,49’dan

başlayan fiyatlarla

NordVPN; güvenli vpn programları arasından biridir. 59 farklı ülkede 5500’den fazla sunucuya sahip olan bu vpn hem en hızlı hem de en güvenilir vpnler listesinde önemli bir yere sahip. Elbette bunda Nord firmasının çok uzun yıllardır siber güvenlik yazılımları üzerine çalışmasının etkisi de büyük.

NordVPN; 256 bit AES gibi güçlü şifreleme yöntemleri kullanır. Bu sayede kullanıcı verileri ve kullanıcıların çevrim içi trafiği en yüksek seviyede korunmuş olur. Sıkı kayıt tutmama politikası da Nord VPN’in en çok tercih edilme nedenlerinden biri. Web sitelerinde de açıkça belirttikleri üzere NordVPN log tutmuyor. Bu özelliği sayesinde kullanıcıların anonim kalması ve kimlik bilgilerinin ortaya çıkması da engellenmiş oluyor.

Tüm bunların yanı sıra Kill Switch, Çoklu cihaz desteği ve güçlü vpn protokolleri ile hizmet vermesi de Nord VPN’i ayrıcalıklı kılan özelliklerden bazıları.

Ayda €3.49’dan başlayan fiyatlarla en güvenli vpnlerden biri olan Nord VPN kullanabilirsiniz.

4. Avast VPN

4

avast vpn

7 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

35 ülkede 700+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Parola sızıntı denetleyicisi

Kill Switch özelliği

9.0

EN İYİ

$59,69

5,99 TL’den

başlayan fiyatlarla

Avast VPN; Avast Siber Güvenlik Yazılımları şirketinin sunduğu bir vpn programıdır. Çok uzun yıllardır bu sektörde faaliyet gösteren ve antivirüs programlarından da adına aşina olduğumuz Avast VPN güvenli mi? Güvenilirliği sağlamak için hangi özellikleri sunuyor?

Avast VPN 35 ülkede 700’den fazla sunucusu bulunan güvenilir vpn uygulamalarından biridir. En yüksek düzeyde güvenlik protokolleri kullanır. AES 256 bit şifreleme yöntemi ve OpenVPN, IKEv2/IPSEC ve L2TP/IPSec protokolleri gibi güçlü protokoller ile kullanıcılar için en güvenilir vpn programları 2023 listesinin başlarında yerini alıyor.

Avast VPN’in güvenilirliği sağlamak için sunduğu özelliklerden biri; Kill Switch özelliğidir. Kill Switch; kullanıcıların internet bağlantısının kesildiği anlarda güvenliği sağlar ve vpn bağlantısı koptuğunda verilerin açığa çıkmasını engeller. Bir vpn uygulamasında olmazsa olmaz özellikler arasında Kill Switch yer almaktadır.

Özetle; Avast VPN, güçlü güvenlik özellikleri, sıfır kayıt politikası ve hızlı bağlantıları ile güvenli bir VPN hizmeti sunar.

Ayda 5.99₺’den başlayan fiyatlarla en güvenli vpnlerden biri olan Nord VPN kullanabilirsiniz.

5. IPVanish

5

ipvanish

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

75+ bölgede 1600+ farklı sunucu

7/24 canlı destek

Doğrulanmış kayıt tutmama politikası

Gelişmiş şifreleme özelliği

8.9

HARİKA

$59,99

$3,99’dan

başlayan fiyatlarla

iPVanish güvenli bir vpn olarak anılan programlardan biridir. Güvenilirliğin yanında sunduğu birçok özellik de internet kullanıcıları tarafından beğenilmekte. iPVanish güvenli mi sorusunu cevapladıktan sonra firmanın sunduğu güvenli koşulların ne olduğundan da bahsedeceğim.

IPVanish, kayıt tutmayan bir VPN programıdır ve kullanıcı verilerini tutma, üçüncü taraflar ile de paylaşmaz. Bu nedenle de kişisel verileriniz konusunda güvenebileceğiniz bir vpn programıdır diyebiliriz.

iPVanish, 75 farklı bölgede 1600 farklı sunucu imkanıyla en hızlı vpnler 2023 listesinde de yer almaktadır. Güvenli vpn kullanmanın yanı sıra hızlı bir vpn bağlantısı elde etmek de oldukça önemlidir.

Güçlü şifreleme özellikleri, geniş sunucu ağı, Kill Switch özelliği, iki faktörlü kimlik doğrulaması ve 7/24 canlı destek imkanı ile internet kullanıcıları tarafından da tercih edilmektedir.

Ayda $3.99’dan başlayan fiyatlarla en güvenli vpnlerden biri olan ipVanish VPN kullanabilirsiniz.

6. Atlas VPN

6

atlas vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

Kayıt tutmama politikası

SafeSwap ve SafeBrowse ile ekstra gizlilik imkanı

Sınırsız cihaz desteği

17 farklı ülkede 570+ sunucu

8.8

HARİKA

$85,99

$1.99’dan

başlayan fiyatlarla

Atlas VPN güvenli mi diye soranlar için firmanın özelliklerini inceleyelim. Atlas VPN; ABD merkezli şirketlerden biridir. Bu nedenle ABD yasalarına tabi olarak hizmet verir.

AES 256 bit şifrelemesi gibi güçlü güvenlik önemleri kullanarak kullanıcı verilerinin gizliliğini sağlar. Bunun yanı sıra SafeSwap ve SafeBrowse gibi ekstra gizlilik sunan avantajlı özellikleri de bulunmaktadır. Reklam Engelleyici, Kill Switch de en çok beğenilen özellikleri arasında. Sınırsız cihaz desteği sayesinde Atlas VPN programını indirdikten sonra dilediğiniz kadar cihazda kullanabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Atlas VPN 30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı sunmaktadır. Ücretsiz sürümde bazı özellikleri kısıtlı olarak verse en iyi vpnler arasında yer aldığını belirtmeliyim. Üstelik firma kayıt tutmama politikası konusunda da net bir görüş sergilemekte. Bu da kullanıcı verilerinin kaydedilmediğini gösteren önemli noktalardan biri.

Ayda $1.99’dan başlayan fiyatlarla en hızlı ve en güvenli vpnlerden biri olan Atlas VPN kullanabilirsiniz.

7. Kaspersky VPN

7

30 gün boyunca ücretsiz deneme ve para iade garantisi

24 ülkede 300+ sunucu

Kayıt tutmama politikası

Kill Switch özelliği

Çoklu cihaz desteği

8.7

HARİKA

45,95TL

33.49 TL’dan

başlayan fiyatlarla

Kaspersky VPN, Kaspersky Lab tarafından geliştirilen bir vpn programıdır. Kaspersky Lab; dünya genelinde siber güvenlik yazılımları ve programları sunan ve önde gelen şirketlerden biridir. Peki, Kaspersky vpn güvenilir mi?

Kaspersky; dünya çapında geliştirdiği güvenlik yazılımlarından gelen sektör tecrübesi ile kapsamlı ve güçlü bir vpn hizmetidir. Şifreleme yöntemi olarak AES 256 bit kullanır. Bu şifreleme sayesinde kullanıcı verilerinin gizliliği sağlanır. Üstelik günlük kayıt tutmama politikası da Kaspersky VPN‘in güçlü özellikleri arasında. Bu özelliği ile kullanıcıların çevrim içi gizliliğini sağlar.

Yüksek hızlı ve güvenilir vpn arayanlar için Kaspersky en ideal seçimlerden biridir.

Ayda 33.49’dan başlayan fiyatlarla en güvenilir vpn programlarından olan Kaspersky VPN’i kullanabilirsiniz.

VPN Açmak Tehlikeli Mi?

VPN açmak; internette gezinirken çevrimiçi aktivitelerinizi gizlemek ve güvenli bir şekilde internete bağlanmak için kullanılan bir yöntemdir. Bunun yanı sıra coğrafi kısıtlamalar veya erişim engeli olan sitelere girmek için de vpn kullanılmalıdır.

VPN kullanmak ile ilgili bazı riskler vardır. Öncelikle seçtiğiniz vpn eklentisinin güvenilir olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Güvenli bir vpn seçmezseniz; çevrimiçi trafiğiniz kaydedilebileceği gibi üçüncü taraflar ile de paylaşılabilir. Bu nedenle güvenilir vpnler arasından birini seçmek oldukça önemlidir.

Bunun yanı sıra bazı ülkelerde VPN kullanımı kısıtlı veya yasak olabilir. Çin, İran, Kuzey Kore, Rusya, Suudi Arabistan ve Türkmenistan gibi ülkelerde vpn kullanımı yasak veya kısıtlıdır. Bu ülkelerde vpn programları kullanmak yasal sonuçlar doğurabilmektedir.

Son olarak vpn konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise; ücretsiz vpnlerden kaçınmaktır.

Çünkü ücretsiz vpn hizmetleri genellikle kullanıcı verilerini kaydeder ve reklam geliri elde etmek amacıyla üçüncü taraflar ile paylaşırlar.

Bu nedenle ücretsiz vpn kullanmak da vpn kullanımı konusundaki riskleri noktalardan biridir.

Özetle; güvenli vpn kullanmak internet kullanıcılarının gizliliği ve özgürlüğü açısında faydalı bir yöntemdir.

Fakat kullanıcılar güvenilir bir vpn programı seçmeli ve yasalara uygun olarak kullanmalıdır. Örneğin Türkiye’de vpn kullanımına dair herhangi bir yasak veya kısıtlama bulunmuyor. Bu nedenle Türkiye’deki kullanıcılar dilediği gibi vpn indirebilirler.

Ücretsiz VPN Güvenli Mi?

Ücretsiz vpnler güvenlik konusunda uyguladıkları önlemlere ve sundukları hizmetin kalitesine göre güvenli olup olmadığına dair derecelendirilir. Fakat ücretsiz vpnler genellikle kullanıcı verilerini kaydedip, reklam veya üçüncü taraf firmalarıyla paylaşarak para kazanırlar. Bu nedenle ücretsiz vpnler güvenli değildir ve kullanıcı verilerini riske atar.

Bunun yanı sıra bazı güvenilir vpn programları ücretsiz sürümler sunarak kullanıcılara sınırlı kullanım imkanı sunarlar. Eğer vpn ihtiyacınız varsa ayda $2-$3 gibi ödemeler ile birçok cihazda aynı anda kullanabileceğiniz bir vpn programı edinebilirsiniz.

Üstelik verileriniz güvende olur ve erişim engellerine takılmadan internette özgürce gezinebilirsiniz. Ücretsiz vpn programları, ücretli sürümlerin sunduğu bazı özellikleri sunmamaktadır. Coğrafi kısıtlamaları aşabilme konusunda da ne yazık ki yetersiz kalırlar.

Bu nedenle kesinsiz ve özgür bir internet için kendinize en uygun vpn programı hangisi ise onu seçmeli ve mümkün olduğunca bedava vpnlerden uzak durmalısınız.

IOS İçin En Güvenilir VPN Hangisi?

IOS için en güvenilir vpn arayan kullanıcılar, çevrimiçi gizliliklerini ve güvenliklerini korumak için en iyi seçimi yapmalıdır. IOS için en güvenli vpn seçimini yaparken ise coğrafi kısıtlamaları aşabilme gücüne ve gizliliğe verdiği öneme çok dikkat edilmelidir.

Güvenilirlik kriterlerini sunan ios için en iyi vpn programı listesi aşağıdaki gibidir;

 • Express VPN
 • Zenmate
 • Nord VPN
 • Kaspersky VPN
 • Avast VPN
 • SurfShark VPN
 • Panda VPN
 • Hotspot Shield VPN

Yukarıda listelenmiş olan vpn programları; şifreleme protokolleri, Kill Switch ve DNS Sızıntı Önleyici, çoklu cihaz desteği, yüksek sunucu ve konum sayısı gibi konularda en güvenli özellikleri sunmaktadır. Sizler de aralarından kendiniz için en uygun olanını kullanmaya başlayarak hiçbir coğrafi engele takılmadan ve kimliğinizi açık etmeden internette gezinebilirsiniz.

mete enginsoy

Leave a Comment