Anasayfa » En İyi VPN'ler » AVG Secure VPN İncelemesi

AVG Secure VPN İncelemesi

1.

avg secure vpn

30 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı

Çoklu cihaz desteği

36 farklı ülkede 700+ sunucu imkanı

Avast ile ortak yazılım ve protokoller

7.0

EN İYİ

79,99

5.99₺’den

başlayan fiyatlarla

AVG, dünyadaki en büyük siber güvenlik markalarından biridir. AVG Secure VPN, Çek Cumhuriyeti merkezli Avast Software’a aittir.  Kısa bir zaman önce Avast Secure ile hizmetini birleştiren bu vpn uygulaması kimi zaman karşımıza AVG Secure olarak da çıkabilmektedir. AVG Secure 37 farklı ülkede 56 konumda sunucu imkanı sağlamaktadır.

Dünya genelinde en çok tercih edilen güvenli vpn önerilerinden biri olan AVG Secure incelemesi ile bu yazımızda en uygun vpn hizmetlerinden de bahsetmiş olacağız. AVG VPN uygulaması, 10 farklı cihaz desteği sunar. Eş zamanlı olarak birçok farklı cihazda kullanabileceğiniz bu VPN aynı zamanda coğrafi kısıtlamaları da güçlü bir şekilde aşabilmektedir.

Peki AVG VPN nedir güvenilir mi? Gelin tüm detaylarıyla en iyi vpnler listesinde yer alan bu programı inceleyelim.

⭐ Puan 7.0
🍿 Platformlara erişimBBC iPlayer, YouTube
💰 Fiyat5,99₺’den başlayan fiyatlarla
🖥️ Sunucu & Konum36 ülkede 700+ sunucu
👍 Çoklu cihaz desteği Var
🚀 Kill SwitchVar

AVG Secure VPN Nedir?

AVG, siber güvenlik yazılımları konusunda en bilinen ve antivirüs hizmetleri ile adından sıkça söz ettiren isimlerden biridir. Antivirüs’ün yanı sıra AVG, 2016 yılında Avast ile birleşerek bir VPN hizmeti sunar. AVG Secure olarak karşımıza çıkan bu vpn programını gören kullanıcılar Avast ile AVG aynı mı diye merak etmekteler. Evet, AVG Secure VPN programı aynı zamanda Avast’ın bir hizmeti sayılabilir. Zaten AVG Secure VPN ile Avast SecureLine da aynı vpn sunucularını paylaşmaktadır.

Peki genel hatlarıyla özetleyecek olursak AVG Secure VPN nedir? Ne işe yarar?

AVG Secure bir vpn hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır. En hızlı vpnler arasında iyi bir performans sergileyen AVG VPN, hız testlerini de başarıyla geçmiştir. Üstelik AVG VPN US Netflix ve BBC iPlayer kısıtlamalarını kaldırabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak Torrent vpn arayanlar için de AVG Secure ideal bir tercih olabilir.

Peki AVG Secure VPN güvenli mi? Gelin vpn programları incelemelerimde hep yaptığım gibi bu vpnin de güvenirlik kriterlerinin ne kadarını sağladığına bir bakalım.

Kullanıcı Deneyimi & Arayüzü

AVG Secure VPN kullanıcı dostu bir arayüze sahip ve kurulumu oldukça basittir. AvgSecure VPN kurmak için dil tercihinizi yaptıktan sonraki aşamada cihazınızı yeniden başlatmanız istenir. Cihazınız açıldığında ise kullanıcı bilgilerini girerek VPN’i aktifleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra AVG Secure VPN sunucu listesinde platformları ve torrent için olan sunucuları ayrı şekilde listeler. Bu da vpn kullanmak isteyenler için önemli bir kolaylık diyebiliriz. Böylelikle tercih ettiğiniz web sitesi için en uygun sunucuya bağlanabilirsiniz.

AVG Secure VPN açmak için ana ekrandan açma/kapatma düğmesine dokunmanız yeterlidir.  Kullanımı kolay ve uğraştırmayacak bir vpn önerisi isteyenler için Avg en iyi seçenekler arasında.

AVG Secure VPN Güvenli Mi?

AVG Secure; sektörde uzun yıllardır siber güvenlik yazılımları vermiş en iyi markalardan birinin hizmeti olmasının yanı sıra kırılması güç olan AES 256 bit şifrelemeyi kullanan güvenli vpn uygulamaları arasında yer alır. Tüm bunlara ek olarak sıkça karşılaştığımız Kill Switch özelliğini de sunmaktadır. Böylelikle VPN bağlantınız beklenmedik şekilde kesintiye uğrarsa Kill Switch sayesinde IP adresiniz korunmuş olur.

AVG Secure Protokolleri;

Mimic

iOS

IKEv2

Mimic, Avast tarafından geliştirilmiş tescilli ve güvenilir bir VPN protokolüdür. Yalnızca AVG Secure ve Avast Secureline’da bulunur. Tabi yine de ben bildiğim bir vpn protokolü kullanmak istiyorum derseniz OpenVPN’i de seçenek olarak tercih edebileceğinizi söylemeliyim.

Yapılan hız testleri sonucunda AVG Secure VPN 15 farklı vpnden 4.sü olmuştur. Bu da AVG SecureVPN hizmetini en hızlı vpn programları içinde önemli bir yere koymaktadır. AVG vpn; Uzak sunucularda bile 85 Mbps’in üzerinde hız sunar.

AVG Secure VPN; OpenVPN/ IKEv2 protokolü ve AES-256 kullanarak verileri şifreleyen güvenli vpn uygulamaları arasındadır. Sızıntı testlerinden de başarı ile geçen bu vpn programı hem düşük bütçeli hem de en hızlı vpnlerden biridir.

En iyi vpn programları konusunda araştırma yaparken her vpn programını belli testlerden geçiriyoruz. Hız testi ve güvenlik testi bunlardan yalnızca iki tanesi. Bu başlık altında ise AVG Secure VPN’in güvenlik testinden geçip geçemediğinden bahsedeceğim.

Birçok farklı yöntemlerle DNS, WebRTC ve IP sızıntı testi sonucunda AVG Secure hiçbir sızıntıya uğramadı. Bu da en güvenli vpnler arasında yer aldığının bir kanıtı diyebiliriz.

Sunucu ve Konum

AVG Secure VPN’in 36 ülkede 58 farklı konumda sunucusu bulunmaktadır. ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Batı Avrupa olmak üzere birçok farklı ülkeyi kapsayan sunucu konumları sektör için yeterli bir seviyede diyebiliriz. Bunlara ek olarak da Asya Pasifik’te sekiz, Güney ve Orta Amerika’da 3, Orta Doğu’da 2 ve Afrika’da ise 1 sunucu konumu bulunmaktadır.

Bir vpn’i incelerken sunucu sayısına bakmamızdaki asıl amaç; erişilebilirlik ve hızdır. Bir afet durumunda çevre ülkelere getirilebilecek engellerden sıyrılabileceğiniz alternatif sunucular var mı? Sunucu sayısı ile kullanıcı sayısı dengede mi? Çünkü hızı etkileyen en büyük faktör budur.

Eğer bir vpn eklentisi 5000 farklı sunucuya sahip ama milyonlarca kullanıcısı bulunuyorsa 500 sunucusu ve az kullanıcısı olan vpn programı daha hızlı çalışacaktır. Bunu bir modeme aynı anda ne kadar insan bağlandığı ve internet hızı arasındaki bağ gibi düşünebilirsiniz.

Cihazlar

AVG Secure eş zamanlı olarak 10 farklı cihazda kullanım desteği sunmaktadır. Bu sayede ister telefonunuzdan ister bilgisayarınızdan aynı anda VPN hizmeti alabilirsiniz. AVG Secure VPN Her işletim sistemini desteklemese de en çok kullanılan işletim sistemlerini desteklemektedir.

Windows

Mac

iOS

Android

AVG Secure Browsec olarak bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz bir vpn programı olurken aynı zamanda da telefonunuza indirebileceğiniz bir vpn uygulaması olarak da tercih edilebilmektedir.

AVG Secure VPN Nasıl Kurulur?

AVG SecureVPN kurulumu en kolay olan vpn programlarından biridir. Firmanın web sitesinden ayda 5₺ gibi bir ödeme ile paket aldıktan sonra AVG Secure VPN apk indir diyerek kurulum işlemlerine başlayabilirsiniz.

İndirme tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp giriş bilgileriniz ile vpn giriş aşamasına geçebilirsiniz. Kimi zaman avg secure vpn etkinleştirme kodu isteyebiliyor. Bu kodu e-mailinizden kontrol etmeyi unutmayın.

İndirme işleminden sonra ekranda VPN’i aktif edebileceğiniz bir düğme bulunur bu düğmeye tıkladıktan sonra AVG Secure VPN aktif olacaktır.

Destek & Müşteri Hizmetleri

AVG Secure VPN diğer vpn uygulamaları gibi yalnızca e-mail üzerinden müşteri desteği sunmuyor. Firmanın web sitesini ziyaret ettiğinizde göreceğiniz gibi 7/24 canlı destek imkanı bulunmakta. Bu da bir sorunla karşılaştığınızda saatlerce ve hatta belki de günlerce beklemenize gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Eğer canlı destek teknik konularda çok yeterli gelmezse e-mail ile de iletişime geçebiliyorsunuz. Genellikle 18 saat içinde dönüş sağlıyorlar.

Buna ek olarak Canlı Destek ile görüşmeden önce de SSS bölümünden aklınıza takılabilecek soruların cevabına bakabilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz sorunları ve kurulum sürecini kademeli olarak anlatmışlar. İçerik kapsamlı ve yeterli düzeyde diyebilirim.

Fiyatlandırma ve Paketler

AVG Secure VPN ayda yalnızca 5,99₺ ödeyerek sahip olabileceğiniz vpn programları arasında yer alıyor. Eğer güvenliğinize önem veriyor ve güvenilir bir ağa hızlı bir şekilde bağlanmak istiyorsanız AVGSecure VPN bu isteklerinizi karşılayabilecek güçte bir hizmet.

1 AYLIK

6,99 TL / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

1 YILLIK

5,99 TL / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

3 YILLIK

5,99 TL / aylık

30 Günlük Para İade Garantisi

AVG Secure VPN fiyat olarak sektörde TL bazlı çalışan ve ayda sadece 5,99₺ ile onlarca cihazda kullanabileceğiniz bir vpn programıdır. Avast ile olan birliği de vpn hizmetleri sunarken siber güvenlik konusundaki gücünü arttırıyor.

AvgSecure VPN Şikayet ve Yorumlar Nasıl?

AVG Secure VPN yorumları nasıl diye baktığımızda kullanıcılardan tam not aldığını görebiliyoruz. Çok uzun yıllardır antivirüs yazılımları alanında da karşımıza çıkan AVG VPN alanında sektörün öncülerinden biridir. Aynı zamanda tüm hız testlerinden yüksek başarı puanları ile geçen ve coğrafi kısıtlamalara takılmadan hizmet verebilen bu vpn programı ekonomik fiyatlandırmaya da sahiptir.

AVGSecure VPN şikayet konusu olarak karşılaştığımız tek durum; Linux işletim sistemini desteklemiyor olması. Fakat bunun geliştirebilir bir özellik olduğunu, gelecek zamanlarda daha çok işletim sistemi ve cihazı destekleyeceğini umuyoruz.

mete enginsoy

Leave a Comment